Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik Łąka koło Pszczyny


bboobb

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam wszystkich - mam pytanko jak na zbiorniku ze spinningiem - warto się wybrac na jakiegoś drapieżnika, jaka przynęta i gdzie najlepiej pospacerowac z kijem :D??

Dzięki za pomoc - pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

zbiornik jak zbiornik zanecisz lapiesz ;] sandacza sporo tylko trzeba miec lodke i wiedziec gdzie go szukac ;] na jesien takze na pszczynce troche go pociagli ale widze ze od tego roku zakaz spiningu :P leszcza na zbiorniku jest od groma i to ze ktos tu pisal ze zlapal 2 duze leszcze przez 4 lata to tylko swiadczy albo o "odpowiednim" doborze miejsca albo o zlym nastawieniu na ta rybe :P moj rekord przez 1 noc (od 22 do 10 rano) to 47 sztuk z czego zaden nie mial mniej niz 45 cm (najwiekszy 63). Wystarzczy poprostu wykorzystac pospolita wiedze na temat tej ryby i udoskonalic wlasnymi doswiadczeniami :P karp to jedeynie zarybienia chociarz w tym roku pare ladnych zlapali z lodki :P wegorza da sie dosc latwo zlapac, coraz wiecej sumow, szczupaki jakies tez sa. Ci co siedza od marca do listopada to widzialem 2 lata temu pare amurow po 20 kg ale ta kukurydza co tam poszla to szkoda gadac ... jak ktos byl by zainteresowany zbiornikiem to pisac na gg 5237718

aaa no lina da sie regularnie lowic :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dlaczego PZW Katowice wprowadza zakaz połowu ryb na przynęty sztuczne na rzece Pszczynce od mostu drogowego DK nr 933 w m.Brzeźce do mostu drogowego przy ujściu rz.Pszczynki do zbiornika, na drodze z Brzeźć do Wisły Wielkiej.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego PZW Katowice wprowadza zakaz połowu ryb na przynęty sztuczne na rzece Pszczynce od mostu drogowego DK nr 933 w m.Brzeźce do mostu drogowego przy ujściu rz.Pszczynki do zbiornika, na drodze z Brzeźć do Wisły Wielkiej.??

Ze względu na spiningowców- szarpakowców z tego co mi wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby w Pszczynce było tak dużo ryb. Ja praktycznie od czerwca pływałem po zbiorniku ze spiningiem i wyników wcale nie miałem rewelacyjnych. Czy "szarpanie" jest tak skuteczne???

Osobiście wypuszczam złowione ryby, a na widok "mięsiarzy" pięści mi się zaciskają ...na wędce. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam. W tym roku po raz pierwszy zamierzam wybrać się na łąkę. Zamierzam łowić z łodzi dletego mam pytanie czy ktoś z was posiada mapę batygraficzną tego zbiornika ?

Jeśli tak byłbym niezmiernie wdzięczny za jej udostępnienie.

ww. mapę proszę przesłać na adres togjanus@interia.pl

Za wszelką pomoc z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezioro Łąka jest bardzo ciekawym łowiskiem . Jak każde tak i to trzeba dokładnie poznać .

Dla zainteresowanych przedstawiam mapkę jeziora z miejscami które najczęściej odwiedzam bo do nich najłatwiej dojechać samochodem . Najłatwiej do jeziora dojechać od miejscowości Poręba . Na mapce kolorami i numerami oznaczyłem miejscówki a poniżej ich opis . W okresie letnim najciekawsze miejscówki oznaczone kolorem zielonym są oblegane przez wędkarzy którzy ustawiają nad brzegiem przyczepy kampingowe i okupują je aż do jesieni a sąsiedztwo klubu surfingowego też trochę utrudnia wędkowanie w ciągu dnia zwłaszcza na odcinku nr 3.

Opis miejscówek :

1 – dość głęboko , dno czyste piaszczyste

2 – płytko , dno piaszczyste sporo krzaków i pni (ciekawe miejsce do spinningu brodząc)

3 – dość daleko płytko , dno piaszczyste ( rzucamy daleko jak najbliżej koryta rzeki ) w tym

miejscu też występują zatopione pnie i krzaki

4 – płytko , dno muliste niedaleko brzegu zatopiona stara droga (oznaczona kolorem

brązowym)

5 – dno muliste , dość płytko (rzucamy pod zatopioną drogę)

6 – bardzo płytko , dużo pni i ściętych krzaków ( ciekawe miejsce do spinningu brodząc)

7 – wlot do małej zatoczki , dość głęboko , dno piaszczyste , zatoczka mocno zamulona

8 – niedaleko brzegu zatopiona stara droga (oznaczona kolorem brązowym ) sporo pni i

krzaków (ciekawe miejsce do spinningu brodząc)

9- dość głęboko , dno piaszczyste , w pobliżu zatopionej drogi sporo pni i krzaków

adres mapki:

http://img519.imageshack.us/img519/4634/27244859.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam co słychac na łace, byłem 2 tygodmie temu i złapałem kilka leszczy 40-50cm, i bardzo mi sie tam spodobało, wiec pojechałem wczoraj i sie bardzo zdenerwowałem poniewarz utopiłem wszystkie 4 kola w malcie na brzegu zalewu, nic tylko klnac, miejscowy podjechal traktorem i mnie poratowal za flaszke nie polecam jazdy w ciemno nawet terenówką najlepiej zbadac jak głebkoie sa te dziury z maltą, i pozatym nic nie brało.

Moze ktos z was ma jakies efekty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

witam jeżeli chodzi o spuszczoną wodę to pisałem ok 4 m w kierunku wody zeszła, a na głębokość może ok 1m, jedynie dobra wiadomość to stali bywalcy z kempingami zaczynają opuszczać te łowisko , opiekun łąki powinien brac opłaty, ile razy sie przyjezdza nie ma miejsc bo stoją w tygodniu puste kempingi, poprostu robią sobie prywate, teraz jest chłodniej wiec jest szansa że ta ryba wróci na płyciżne aby żerować , pozdrawiam i połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stali bywalcy z kempingami zaczynają opuszczać te łowisko , opiekun łąki powinien brac opłaty, ile razy sie przyjezdza nie ma miejsc bo stoją w tygodniu puste kempingi

Jeszcze lepsi są Ci z ogródkiem za przyczepą :mrgreen: Nie ma to jak świeży pomidor z własnej uprawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.