Skocz do zawartości
tokarex pontony

Odra W Okolicach Widuchowej i Krajnika Donego.


qba01

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm.

Mam pytanko, czy był ktoś w tym roku na Odrze w okolicach Widuchowej lub Krajnika Dolnego. Jestem ciekawy czy coś się ruszyło, chodzi mi przede wszystkim jak leszcz bierze. Jeżeli ktoś był to proszę aby podzielił się relacją i wynikami. Wybieram się tam , a mam tam około 100km drogi, to każda informacja się przyda. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kilka sezonów temu w tych rejonach Odry (miejscowość Piasek) też bolenie mi ładnie brały. Złapalismy z kolegą w jeden dzień 10 sztuk wszystkie w granicach 60-70cm, a jeden jeszcze większy zszedł bo hak od gumy się rozgiął. Złowili byśmy jeszcze więcej, ale pojechalismy na leszcza i tylko pare gum wzielismy, a te bolenie dość szybko je poniszczyły i nie było na co łowić, a jeszcze ze dwa chyba poszły razem z gumą. Ale one tam biorą tam tak dobrze chyba tylko w tym okresie, jak są tuż po tarle, bo chyba mniej ostrożne są. A na dodatek wszystkie wyciągnęliśmy z jednej zatoczki za przelaną główka. A tak po za tym to Bielinek to ciekawe łowisko, w zeszłym roku na jesień pieknie sandaczy i okoni połowilismy z pontonu na żwirowni. W czwórkę złowilismy podczas jednego wypadu ponad 20 sandaczy i trochę okoni. Tylko żadnych okazów, największy z sandaczy miał około 2kg, kilka ponad kilogramowych a większośc takie trochę ponad wymiar.

Pozdrawiam i powodzenia w połowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qba01, z Gorzowa masz bliżej na równie ciekawe łowiska na Odrze np. Górzyca czy Owczary.

A co do łowienia leszczy to kiedyś dobrym łowiskiem była Odra w okolicach miejscowości Raduń i Zatoń Dolna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ponawiam pytanie. W niedziele planuję wypad na leszcza, oczywiście łowienie na DS, na Odrze w Krajniku Dolnym, a dokładnie miejscowość Zatoń Dolna lub w Widuchowej, jeżeli ktoś był w tych okolicach, to proszę o podzielnie się wynikami. Ja byłem na początku czerwca, ale w okolicach Bielinka, to brały ale najpierw rano same rozpióry co prawda duże, ale to nie o to chodziło, później zaczeły brać płocie i to piękne okazy takie około 0,5kg każda, złowiłem ich wtedy ponad 20 sztuk takich, ale z leszczem było słabo, jedynie trzy czy cztery sztuki nie przekraczające 1kg, ale za to z pontonu w trójkę złowilismy na żwirowni 6 szczupaków takich od 1,5 do 3kg, a na Odrze jeszcze 4 sandacze w samo południe, ale nie duże takie po 50cm. Tak że wypad był udany. Ale teraz ma ochote spóbować leszczy połapać i te wyżej wymienione miejsca wydają mi się lepsze niż Bielinek, tak że teraz spróbuję którymś z wyżej opisanych, w więc jeżeli ktoś był ostatnio tam, to proszę o relację z połowów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 1 month later...

Wczoraj - Widuchowa - Odra Zachodnia w stronę GARTZ.

Rewelacji nie było ale coś się działo.

Od 6-11, 2 sandacze wymiarowe, ale żadne okazy, można było połowić okonia w miejscach gdzie stał białoryb. Wszystkie ryby w dobrym zdrowiu dalej pływają w Odrze.

Poziom wody wysoki, prąd bardzo mocny, płynie kupę zielska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Byłem tydzien temu w sobote,nie na widuchowej tylko w gozdowicach. 2 osoby i tylko jeden szczupak niewymiar,był autobus ze szczecina-mieli zawody spinningowe. Kilka małych szczupaczków,jeden leszcz ze 2.5 kg za ogon na gume...

Tak wiec szału nie było-próbuj,to najlepsza metoda... Uciag był na odrze jak w górach,zimno i wilgotno ..

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.