Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sprzęt na klenia


pfab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Rozważam zakup wędziska i kołowrotka  na klenia.
Będę łowił z brzegu  na przynęty około 3-5g na Narwi i Bugu
Prawdo podobnie żyła 0,14 - 0,18 mm

Prosiłbym doświadczonych spinningistów o pomoc w doborze sprzętu
wędzisko:
https://max-fish.pl/product-abk-3526-27-9012260-CORMORAN-WEDKA-GTS-ULTRA-LIGHT-260-3-12g.ht
https://max-fish.pl/product-abk-15133-27-9412260-CORMORAN-WEDKA-CORMAN-GTR-UL-LIGHT-SPOON-SPIN-260-3-12g.htm
kołowrotek:
https://max-fish.pl/product-abk-11141-10416-205-DAIWA-KOLOWROTEK-LEGALIS-LT-2000D.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja Ci mogę z czystym sumieniem polecić Robinson Sashima Trout Spin. Mam długości 229cm i 3-15g cw. Świetny, lekki kij. Na tyle sztywny by spokojnie łowić obrotówkami w nurcie. Ładnie też pracuje pod rybą dzięki czemu nie ma spadów nawet jak klenie robią świece na przelewach.

http://wedkarstwo-z-pasja.blogspot.com/2017/08/sashima-trout-spin-229cm-3-15g_45.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lata łowiłem  i nadal  łowię kijami Konger World Champion 1-10 g....2,7 m. Wędka dłuższa pozwoli precyzyjnie podać wabik na pysk ryby, lecz problem większy przy przedzieraniu się przez krzaki, trzeba wybrać coś za coś. Z doświadczenia powiem Ci że wybieram wędkę dłuższą, bo ma większe możliwości, a złowiłem na nie sporo kleni 50+ , obecnie łowię Kongerem Paladinem 1-10 g...ma taki zapas mocy, że nie oprze się brzanie 60, albo szczupłemu 70 cm. W rękojeści są specjalne pierścienie które wzmacniają drgania podczas delikatnego brania, czucie jest perfekcyjne. W zestawie młynek shimano 2500, ważne jest to żeby młynek wyważał kij i nie patrz na to czy 2000, czy 3000....ciężar kołowrotka musi wyważyć tak wędkę, żeby położona na palcu tam gdzie ją trzymasz nie miała tendencji uciekania w tył lub przód, to ważne jak machasz kijkiem parę godzin, dobry kołowrotek za rozsądne pieniądze to Ryobi Zauber. Na koniec....żyłka, czy plecionka? dla początkującego wybrałbym żyłkę i daj sobie spokój z pajęczyną typu 0,14 bo jak Ci kopnie klucha 40+, to będziesz miał problem z wyholowaniem ryby, weź 0,16-0,18. Jak się wprawisz to plecionka 0,8 koniecznie z fluorokarbonem jako przypon. 

Powodzenia w łowieniu tych pięknych, sportowych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Napisze to co trabie od jakiegos czasu - kup kijek zbrojony wg nowej koncepcji fuji bo przy takim samym ugieciu pod rybką bedzie sporo szybszy od odpowiednika zbrojonego wg starej koncepcji. Ja zakochałem sie w tym rozwiązaniu i nie wyobrażam sobie wracać do starego. Tobie równiez polecam poszukac posród tak zbrojonych patyków. Wadą tego rozwiazania sa bardzo małe oczka przelotek i nie sposób tym łowic w okolicy 0 stopni  bo zamarzają ale w kazdym innym przypadku kije ultra light, light a nawet medium tylko  takie zbrojenie. 

Teraz cos  polecę  - najtaniej jaxony seria grey stream - za 100 zł kijek który naprawde potrafi zaskoczyć. Niestety sporo bubli sie trafia i trzeba dobrze obejrzec przy zakupie. Troche drozej (a w sumie to samo) to konger wypuscił nową serię Sentry  tak samo zbrojoną i moze byłaby pewniejsza przy zakupie przez neta.  troche drozej ale mocno polecana serie wypuscił DAM  effzet microflex. W podobnej cenie miałem ostatnio w rece kijek mistrala i strasznie mi sie podobał ale nie pamietam jego nazwy. 

Co do kołowrotka to jezeli full metal body w cenie tej daiwy co dałes linka to proponuje najbardziej sprawdzone konstrukcje w tym temacie  - ryobi  zauber lub spro red arct . Jak taniej to ich odpowiedniki w absie - ryobi ecusima lub spro passion. 

Gdybym dzisiaj zaczynał przygodę z kleniami to kupiłbym - jaxon grey stream 2.12gr 2,28 (lub 4-17 gdybys za bolkiem czasem chciał rzucic :) ) i do tego ecusima 2000, plecionka 0,08/0,1 i fluorocarbon 0,21-0,25.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, FullWengjel napisał:

 

Gdybym dzisiaj zaczynał przygodę z kleniami to kupiłbym - jaxon grey stream 2.12gr 2,28 (lub 4-17 gdybys za bolkiem czasem chciał rzucic :) ) i do tego ecusima 2000, plecionka 0,08/0,1 i fluorocarbon 0,21-0,25.  

 

Mam ten kołowrotek i moim zdaniem jest to kołowrotek ciężki o wolnym przełożeniu mnie niezbyt spasował do spinningu będę go w tym roku wymieniał. Choć kołowrotek naprawdę solidny i dobrze zrobiony.

Co do wędziska o którym piszesz to sama firma mnie zniechęca mam uczulenie na tą firmę. Ile razy sobie plułem w brodę że coś z tej firmy kupiłem. 

 

 

IMG_20190512_111318.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety grey streamy jaxona raczej umacniają opinie o tej firmie - wielu narzeka na wykonanie i spasowanie dlatego ten kij, to tylko po ogledzinach w sklepie bo przez sieć trafiały sie gnioty ze źle spasowanymi elementami lub krzywo wklejonymi przelotkami. Pomimo tego uważam ze stówka na kijek o tak fajnej pracy to żadna kasa nawet gdyby wytrzymał tylko okres gwarancji. 

Ale przeciez sa drozsze i lepiej wykonane kijki w tym systemie. Chodziło mi głównie o polecenie nowego systemu zbrojenia kijów a jakiej firmy i w jakim przedziale cenowym to całkowicie Twoja sprawa. Wybór jest spory ale głównie na oryginalnych FUJI a to wydatek przynajmniej 300 stówek dla ich najniższych serii. Reszta producentów jakos tak niemrawo reaguje z podróbami systemu a jaxon chyba jest jednym z pierwszych i napewno najtańszy. 

Jak masz możliwość to idź do sklepu i pomachaj na sucho kijem zbrojonym wg nowego systemu a drugim wg starego - dla mnie  w lekkich kijach bez wklejanek to przepaść. 

W życiu nie pójdę nad wodę z kijem zbrojonym wg starego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.