Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam zamiar kupić DRAGON Millenium Heavy Duty Pike [2.7m c.w10-35g] i zastanawiam sie jaki kołowrotek byłby najlepszy do tej wędki? [do kwoty 100zł]

co sądzicie o kołowrotkach firmy Dragon? [mam na myśli szczególnie modele: Mirage, Reflex i Millenium]

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5&assortment=17&producer=39

prosze o pomoc, gdyż dopiero zaczynam swoją przygode z wędkowaniem i niebardzo wiem co kupić, a chciałbym skompletować sprzęt któr ydość długo by mi posłużył. :roll:

z gólry dzięki za jakąkolwiek pomoc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem niedawno do okoniówki zakupiłem najmniejszy model Millenium Pro FD. Co prawda dopiero raz miałem go na rybach, ale moge Ci już powiedzieć co nieco o nim. Ma płynny i bardzo precyzyjny hamulec, dobrze układa żyłke, płynnie się kręci i wogóle przyjemnie się nim łowi. Aha i w realu wygląda on dużo lepiej niż na zdjęciu w fishing-marcie.Poczekaj na opinie o innych modelach i wtedy zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Poszukaj. Na forum jest sporo informacji. Ale w skrócie to wędka jest bomba (ja mam Millenium Super Fast), a kołowrotek w swojej kategorii cenowej jeden z najlepszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj. Na forum jest sporo informacji.

szukałem na forum, ale niema zbyt wiele opini o tych kołowrotkach. chodzi mi o to, który z nich byłby najlepszy do tej wedki... a może znacie jakieś inne godne polecenia? :smile:

...kołowrotek w swojej kategorii cenowej jeden z najlepszych.

chodzi Ci Millenium Pro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam Cormorana i nie narzekam .

Troche juz sobie pokręcił i pracuje b. ładnie.

Co do tego dragona to fajny kręcioł, ale nie siedział mi w ręce.

No a taki zajefajny kręcioł to już droższy będzie.

Zaczynając od OKUMA Epix 30 , potem Team Dragon, potem SPRO i dalej w góre tak z jakością jak i ceną :cool:

Mi z tych co wymieniłem siedzi Team Dragon, ale jeszcze musi poczekac zanim trafi w moje ręce:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego dragona to fajny kręcioł, ale nie siedział mi w ręce.

co rozumiesz przez "nie siedział w ręce? :roll:

Zaczynając od OKUMA Epix 30 , potem Team Dragon, potem SPRO i dalej w góre tak z jakością jak i ceną :cool:

rzeczywiście kołowrotki fajnie, ale tak jak wspomniałem na kołowrotek moge przeznaczyć około 100zł :neutral:

oprócz w/w dragonów w gre wchodzą jeszcze:

CORMORAN RODEO GT 5AiF 3000

DAM Quick Finessa

OKUMA ZEON 20

oraz DAIWA Regal 2000 4i

:?:

doradźcie mi prosze bo ja sie niezbyt znam na takim sprzęcie, a nie che kupić jakiegoś badziewia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
chodzi Ci Millenium Pro ?

Tak. Poza tym jeszcze Mirage. Trochę gorzej wypada Reflex.

szukałem na forum, ale niema zbyt wiele opini o tych kołowrotkach. chodzi mi o to, który z nich byłby najlepszy do tej wedki... a może znacie jakieś inne godne polecenia? :smile:

Na forum często mówiło się raczej bezimiennie, że kołowrotki Dragon to dobra robota. Pewnie dlatego nie mogłeś znależć konkretnych info wpisując w wyszukiwarce konkretny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dragona mirage to znajomy wędkarz powiedział mi ze jak na początek to jest troche za duży [chodziło o model 920i FD]

Mi najbardziej podoba sie DAIWA Regal 2000 4i

z tegoi co sie dowiedziałem to ta firma robi dośc dobre kołowrotki, jak myślicie?

OKUMA ZEON 20 jest teraz w promocji za 99zł i zastanawiam sie może by ją wziąść?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz

Po pierwsze do wędki typowo szczupakowej to model 920i może być nawet za mały. Tak naprawdę bardziej od zewnętrznych gabarytów liczy się pojemność szpuli. A jeśli idzie o gabaryty to oznacza to większe (bardziej wytrzymałe) części, co jest ważne w kołowrotkach spinningowych.

A co do DAIWY to nie sugeruj się firmą. Za takie pieniądze nie kupisz modelu DAIWY tylko budel 5 kategorii ze znaczkiem DAIWA. To samo jest z Shimano. Poczytaj po Forum i zdecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę gorzej wypada Reflex.
niestety potwierdzam, kolega był zadowolony z modelu 1030 (chyba, ale napewno 1000 cośtam) ale po połowie szczupaków w Szwecji takich do 90+ i po ostatnim trociowaniu nic z niego nie będzie. Ledwo się kręcił i wydawał dziwne odgłosy a ma dopiero jakieś 7 - 8 miesięcy. Ja kiedyś używałem Dragona Galaxy 830i do spina i był naprawdę ok, katowany najróżniejszymi przynętami, ma około pięciu lat i teraz jest na emeryturze przy feederku a spisuje się jeszcze całkiem nieźle jak na emeryta :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej podoba sie DAIWA Regal 2000 4i
Też mi się podobała ta Daiwa ale kiedyś na innym forum proponowano mi że oddadzą mi to to za pół litra bo leży w szawce i zawadza. Podobno nie warte uwagi, ale to tylko zasłyszana informacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się podobała ta Daiwa ale kiedyś na innym forum proponowano mi że oddadzą mi to to za pół litra bo leży w szawce i zawadza. Podobno nie warte uwagi, ale to tylko zasłyszana informacja.

To takie pitolenie jak z końcem świata w 2012 roku :lol: Wchodzą goście na forum Onetu i piszą "Koniec świata w 2012 roku" i różne bzdury z tym związane. I razu pewnego gość pisze do takiego proroka- Ok, więc załóżmy się notarialnie o 10 tyś zł, że końca świata nie będzie w 2012 roku. :mrgreen: I nagle łepek pisze, że nie ma kasy, że się jeszcze uczy.....A ten mu mówi przecież nic nie ryzykujesz jesteś pewien tego co mówisz kasa ci niepotrzebna :lol: (to tak na marginesie i apropos pewnych sytuacji na naszym forum :wink: )

Tak więc trzeba było ładnie zapakować flaszkę, wysłać ją temu kozakowi i sprawdzić samemu co to za szajs :cool::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartosz
w takim razie wybrać Dragon Millenium Pro czy OKUMA ZEON 20 ?? :mrgreen:

Jak masz duszę ryzykanta to kup Okumę. Przynajmniej na forum poznamy opinię o kolejnym kołowrotku - kto wie, może całkiem pozytywną? Ja nie miałem styczności z tym sprzętem, ale jego cena trzyma się na jednym poziomie od samego początku produkcji więc może... Z drugiej strony to żaden dowód! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129

Dragon, Shimano, Tica, Daiwa, Spro to są jedne z dobrych firm kręciołków :cool: Nie najlepszych ale dobrych. Posprawdzaj te firmy popatrz na modele w interesującym Cię przedziale cenowym wybierz, które Ci odpowiadają i popytaj o nie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrać Dragon Millenium Pro czy OKUMA ZEON 20
Opinie na temat OKUMY ZEON już wyrażałem na tym forum, wystarczy tylko poczytać :lol: Kołowrotek dobry ale nie do w/w kija, po prostu jest za mały i za słaby. Ja używam go do paprocha i czasami do wędziska klenio-jaziowego.

Do wędziska 10-35g czyli do przynęt pow 10g na pewno długo nie pokręci. Przykro mi ale takie mam doświadczenie z tym kołowrotkiem.

DAIWA Regal 2000 4i
Sam polecałem nie dawno ten kołowrotek i teraz mam moralniaka, kumpel go kupił nie "macając" w pewnym sklepie internetowym za baardzo niska cenę i okazał się być godzien tej niskiej ceny :???: dodam że zapłacił coś ok 75zł.

Propozycję mam jedna, jak wszyscy wiemy sezon szczupakowo-boleniowy zaczyna się w maju przynajmniej w wiekszości naszego kraju, tak więc odłoż se jeszcze po 20 miesięcznie do tego okresu i na pewno kupisz coś bardziej godnego uwagi :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich firm Wy używacie? i czy jesteście z nich zadowoleni?

może taka informacja rozjaśni mi nieco sytuacje w głowie

A ja ci doradze inaczej. Idź do sklepu, zobacz ile masz w portfelu, poproś o kołowrotki w tej okolicy cenowej. Weź do ręki, pokręć korbką a następnie ją puść z ręki zobaczysz czy zatrzyma się prawie od razu czy chwilę się jeszcze pokręci- zobaczysz czy mechanizm i łożyska dają duże opory (od tego zależy komfort "kręcenia" podczas łowienia), Potem zobacz luzy na szpuli, korbie i ogólną solidność maszyny (czy wszystkie obudowy dobrze się "schodzą").

Potem pobaw się kabłąkiem jak się zamyka, otwiera, czy sprężyna dobrze go trzyma w położeniu zamknietym, obadaj rolkę i jej okolice czy nie ma tam jakiś niedoróbek materiału (nadlewy, niewykończone krawędzie itp.).

Najtrudniej sprawdzić hamulec "na sucho" -bo kręcenie palcami nic ci nie powie- i układanie żyłki. Weź ze sobą szpulkę z żyką i w sklepie nawiń kilkanaście zwojów i potem pociągnij na średnio wyregulowanym hamulcu (nie za lekko bo nie stwierdzisz) i jak puszcza płynnie-bez skoków to dobrze.

Jak już sobie wytypujesz jeden lub kilka kołowrotków, które ci pasują. Wtedy zobacz w necie jak jest z ich trwałością bo tego w sklepie nie zbadasz :wink:

Niekoniecznie to co się podoba jednemu będzie pasować innemu, Najlepiej sprawdź sam i popytaj o sprzęt, który ci "siądzie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, Najlepsza rada jaką widziałem w tym temacie, popieram w 100%

:cool::lol:

Powstaje na forum wiele dyskusji "czytałem gdzieś tam", "słyszałem gdzieś tam", "brat wujka kolegi używa" :lol:

Trzeba pomacać, popróbować i nie tworzyć legend :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.