Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za pomoc:)

Nie ma sprawy :wink: Napisz coś wybadał :mrgreen:

coś mi to przypomina

jak się nie mylę to kiedyś przeżyłem już takie dejavu ze ślubną

:lol::lol: No właśnie pomyśl co by było jak byś się opierał tylko na poradach kolegów :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A więc tak :mrgreen:

byłem w sklepie, popatrzyłem, pokręciłem i doszedłem do wniosku że Bardzo dobrym kołowrotkiem jest OKUMA ZEON (chodzi bardzo płynnie nie ma luzów itp) ale niestety był model 20 (czyli o pojemności 100m żyłkii 0.20) więc chyba to troche za mało...

sprawdziłem też wynieniąną DIWE Regal 4i kołowrotek wygląda na masywny, ale na moje oko ma za duze luzy i strasznie "wibruje" jak sie nim kręci:P

Było kilka fajnych kołowrotków, którymi dobrze sie kręciło ale przekraczały one mój budżet :lol:

Natrafiłem na necie promocje młynka Robinson Apache 110 i popatrzyłem, poczytałem i zamówiłem :mrgreen: :

Jak przyjdzie i go przetestuje to napewno napisze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Mam zamiar zamówić dziś lub jutro rano (średnio-ciężki zestawik) spining na internecie i w weekend na rybki więc w miarę mi sie spieszy jaki sprzęt wybrać.

Wędzisko to myśle ze kupie Dragon Mystery Turbo Spinn 2,70 m. 10-35 g i do tego jakis

kołowrotek muszę kupić ale mam tylko na niego ok 110zł możecie jakis polecić rozsądny w tej cenie i żeby sie dobrze spisywał??

Nie wiem jaki będzie dobry wiec jak możecie to polećcie cos w miare dobrego jakosc/cena.

Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też sie nad nim zastanawiałem ale nie wiem czy wziasc wrazie co 2500 Fa czy 4000 FA. ??

Bo jedni mówia 2500 a drudzy 4000 i zebym o 2500 zapomniał icon_sad.gif sam nie wiem nie miałem z tym stycznosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście myślę, że to już zależy od Ciebie rybie to różnicy nie zrobi(?) :) zaczynają się od wielkości 100 ale takie 300-400 jest w miarę uniwersalnee wejdzie sporo żyłki można zabrać na staw na lekki grunt jak nie mamy czegoś innego pod ręką.

Np ja lubię duże kołowrotki wszystkie moje gruntówki maja wielkość 700 :) a stawówki 400-500 (ale te czas zmienić bo już stare:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, zwracam się do Was z prośbą: jaki kołowrotek Waszym zdaniem nadaje się do łowienie cięzkimi gumami i wahadłówkami oraz średnimi woblerami. Kwota jaką chcę przeznaczyć to ok 200 - 250zł. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mam problem. Mianowicie zastanawiam się nad wyborem kołowrotka. Obecnie posiadam Shimano Catanę, która dość szybko mnie zawiodła. Od początku wiedziałem że nie będę bić nim rekordów wytrzymałościowych, ale jednak miałem nadzieję, że pochodzi trochę dłużej...a tu niespodzianka po niecałych 3 miesiącach kręcioł zachowuję się i hałasuje jak traktor. Przyjemności i komfortu łowienia z takim kołowrotkiem nie ma naprawdę żadnego.

Ze względu ograniczonych funduszy wiem, że nie kupię sprzętu którym będę łowić latami, nie mniej jednak mam nadzieję, że połowię dłużej bez wyraźnych oznak zdezelowania.

Metoda połowu : spinning

Co i czym łowię : sandacz, szczupak - gumy w ciężarach do 15gram

Gdzie łowię : jezioro oraz Wisła, więc rzeczy typu : prowadzenie pod prąd w nurcie (czasem dość mocnym), wleczenie gumy po dnie wchodzą jak najbardziej w grę.

Co mam na oku :

Daiwa Regal-Xi - cena około 200zł z kawałkiem

Jeśli jest lepszy niż catana i wytrzyma dużo dłużej można się nad nim zastanawiać. Jeśli natomiast nie ma to być nic o wiele lepszego od tego co mam obecnie, lub ma być lepszy tylko trochę to rezygnuję od razu. Uznam że lepiej dopłacić. Czy ta maszynka jest coś warta ? Czy jest sens nad nią myśleć ?

Daiwa Exceler 3000 - cena około 400zł

Cenowo trochę mnie dobija mówiąc szczerze. Wiadomo jak to jest z kasą. Poleca mi go kumpel oraz sprzedawca w sklepie. Jeśli naprawdę jest wart swojej ceny to kto wie... Jak wy go oceniacie ?

Red Arc Tuff-Body 10400 - cena około 320zł

Z tego co czytałem kołowrotek którym warto się zainteresować...lecz czy będzie dobry do sposoby w który łowię ?

i na koniec został

Ryobi Zauber 4000

Nie wiem kompletnie co to za marka. Jedyna informacje to że jest ok. Czy ten kręcioł jest lepszy niż Spro ?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Szczupak zaczyna brać więc jak najszybciej muszę kupił sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa Regal-Xi
- porażka totalna
Daiwa Exceler 3000
- nie znam
Red Arc Tuff-Body 10400
Dobry kołowrotek w przystępnej cenie, trochę słabe łożyska, wydaje mi się że wystarczy Tobie rozmiar 10300
Ryobi Zauber 4000
to samo co Spro, może ma lepsze łożyska :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką i konkretną pomoc :razz:

Tak się właśnie skłaniam w stronę Spro lub Ryobi. A tak w ogóle to Zauber to jest to samo co Spro Blue czy Red ?

Muszę jeszcze się dowiedzieć jak wypada ten Daiwa Exeler bo jeśli miałby być dużo dużo lepszy od spro to może warto dołożyć...a jeśli tylko nieco lepszy to sprawa będzie rozwiązana.

Daiwa Regal - odpada. Twoja opinia o nim przesądziła i potwierdziła moje domysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze jeden mi przyszedł...

Cormoran Chronos AL

Wiecie coś o nim ?

Z tym kołowrotków co przedstawiłeś ten jest moim zdaniem najgorszy.

W czym jest najgorszy :?::shock: poza tym ze to kołowrotek typowo morski.

Podaj mi tylko jedną jego wadę i jesteś gość :cool: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie już prawie jestem zdecydowany na Spro Red Arc...teraz tylko jaki rozmiar...

W jednym sklepie jutro mają mieć i Red Arci i Blue Arci z tym że Czerwone tylko w rozmiarze 10300 a Blue również w większych.

Krótko mówiąc pewnie stanę przed wyborem Red Arc 10030 lub Blue Arc 940

Pytanie moje jest takie czy ten Blue 940 będzie dużo gorszym kołowrotkiem od Czerwonego ?

Bo jeśli tak a zdecyduję się jednak na większy rozmiar to będę musiał szukać Red'a 10040.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablotor, 10300 od 10400 różni się tylko pojemnością szpuli i minimalnie większym rotorem, cały wewnętrzny mechanizm jest identyczny. Dlatego wydaje mi się że 10300 jest wielkością odpowiednią i wystarczającą.

Czy pijesz do lozyska w rolce?
także :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zakup dokonany. Spro Red Arc i jednak wielkość 10040. Tak jakoś mi bardziej odpowiadał.

Tylko mam jedno ale...nie wiem czy tak powinno być ale strasznie nawija żyłkę...tworzy się taki stożek...u góry jest mniej a na dole dużo więcej...

W komplecie są podkładki która jak tłumaczył mi sprzedawca służą właśnie do regulacji...tylko że jak dołożę jedną podkładkę to cała szpula pójdzie wyżej i chyba będzie jeszcze gorzej...nie próbowałem ale tak to sobie wyobrażam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jak dołożę jedną podkładkę to cała szpula pójdzie wyżej i chyba będzie jeszcze gorzej...nie próbowałem ale tak to sobie wyobrażam...

Mylisz się, spróbuj a sam się przekonasz. Taki sposób regulacji nie jest taki czuły na jaki dkładkęwygląda. Musisz po prostu ująć jedną podkładkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie już wczoraj tak zrobiłem, ale nie miałem okazji wejść na forum...

Chwilę się naprawdę wkurzyłem, że będę musiał lecieć znów do sklepu ale faktycznie po zmianie podkładki jest elegancko.

Dzięki za pomocne odpowiedzi.

Dzisiaj najprawdopodobniej jadę na szczupaczka to napiszę jak mi się kręciło :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech a jak może to podaj mi jak ty u siebie masz te podkładki poukładane licząc od spodu...bo ja tam namieszałem, wyciągnąłem tą metalową podkładkę... a ty jak sądze dopracowałeś to tak żeby żyłeczke idealnie nawijał...jak możesz to podaj kolejność łącznie tam z zębatką itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.