Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do średnio-ciężkiego spiningu??


symbolic

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem dzisiaj Daiwę Exceler Plus 3000. Zauważyłem, że ma on szpulę która rozszerza się ku górze i w taki sam sposób nawija żyłkę. Jaki jest cel stosowania takiego patentu w kołowrotkach ?

Tak poza tym to chodzi jak masełko i już mi się podoba :)

Prównując do tego Spro, który leży i czeka na rozwój wydarzeń to o niebo lepiej kręci mi się tą Daiwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 281
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj

Zauważyłem, że ma on szpulę która rozszerza się ku górze i w taki sam sposób nawija żyłkę. Jaki jest cel stosowania takiego patentu w kołowrotkach ?

To taki stary trick Daiwy który umożliwia poprawienie długości rzutów o jakiś tam procent bez wielkich zmian konstrukcyjnych i cenowych.

Po raz pierwszy miałem w rekach taki kołowrotek kilka lat temu, była to jakaś seria Emblem "wielkości karpiowej" , i wtedy wydało mi się to pokraczne.

Dzisiaj jest to prawie norma, nawet CERTATE i EXIST też mają niewielki "spad" w kierunku krawędzi szpuli a i instrukcje załączone do tych kołowrotków ukazują idealną kalibracje podkładkami jako lekki (ledwo zauważlny) odwrócony stożek.

Być może takie (proste) rozwiązanie daje parokrotnie większy efekt niż pokrywanie rantu tlenkiem złota, tytanu, i krzemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że ma on szpulę która rozszerza się ku górze i w taki sam sposób nawija żyłkę

pablotor, ja mam DAIWE REGAL 2500 Xi i cały tegoroczny sezon nią wędkuję i jestem z tego kołowrotka jak na razie bardzo zadowolony :grin: . Posiada bardzo precyzyjny hamulec i jeszcze kilka fajnych rozwiązań konstrukcyjnych - używam go z kijkiem Dragon Millenium Heavy Duty Super Fast do średniego spiningu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Regala 2500 Xi-Ab i okazało się , że kołowrotek piszczał, oddałem go i dostałem nowego, ale on też piszczał(jakaś wada konstrukcyjna)i go oddałem :!:

ps.Jak zawsze mam pecha co do kołowrotków.Teraz kupuję nowy za 2 tyg. i mam nadzieję, że ta Fobia mnie opuści... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z wyborem kręciołka. Ostatnio łowię średnim spinnem czyli przynęty do 12g. Połów to głównie szczupaki oraz okonie na wobki. Przez zimę mam zamiar zafundować sobie nowego spinna oraz kręcioł. Tym kręciołem chcę łowić duże okonie wobkami oraz szczupaki wobkami, gumami i obrotkami. Co mi poradzicie? A i przedział cenowy jeszcze nie do końca znany ale myślę nad 250-450zł. :wink:

Patrzyłem i myślałem nad Red Arcem i Shimano Stradic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twister Shimano Super GT mam przy ultra lekkim spinnie. Kręcioł jest ok. Pracuje płynnie po 8 miesiącach użytkowania, nie ma dużych luzów, nie piszczy. Na razie nic z nim nie jest i pracuje jak świeżo kupiony :wink:

A i Shimano Stradic oczywiście z tylnim hamulcem. Wolę z przednim ale fundusze nie pozwolą :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shimano Super GT mam przy ultra lekkim spinnie. Kręcioł jest ok. Pracuje płynnie po 8 miesiącach użytkowania, nie ma dużych luzów, nie piszczy. Na razie nic z nim nie jest i pracuje jak świeżo kupiony :wink:
Jest to dobry kołowrotek.Tata ma go 4 lata(używany wyłącznie do spinningu nad Wisła i czasami wypad na trocie i pstrągi, chodzi jak nowy.)
A i Shimano Stradic oczywiście z tylnim hamulcem.
Zastanawiałem się też na Stradickiem, ale ma za duże przełożenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem z wyborem kręciołka.
Co mi poradzicie?
Ja mam parę moich typów i się zastanawiam się nad:

1.Spro Red Arc 10400

2.Team Daiwa D-3012

3.Shimano Super GT-RA 2500

W tej chwili jestem za Spro, bo Daiwa trochę przewyższa moje możliwości.

Ja nie polecam tego Spro...powiem szczerze...naoglądałem się Daiwy i Spro...i jeśli chodzi o samo wykonanie, wykończenie i ogólne wrażenie to zdecydowanie Daiwa. Do tego Spro wymieniałem już tyle razy...może ja tak trafiłem bo jednak większość opinii jest pozytywnych o tym kołowrotku. Po ostatnich doświadczeniach dochodzę do wniosku (z resztą po raz kolejny w życiu) że czasem warto dołożyć i mieć spokój i porządny sprzęt.

a ja zaszalałem...tego excelera poszedłem i wymieniłem na GS8. Słyszałem że to naprawdę porządne kręciołki. Wziąłem rozmiar 3500 ponieważ jest produkowany w Japonii. A co tam...jak szaleć to szaleć. Odbieram go co prawda dopiero jutro lub pojutrze ale jak tylko go wypróbuję zaraz dam znać jak wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zaszalałem...tego excelera poszedłem i wymieniłem na GS8. Słyszałem że to naprawdę porządne kręciołki. Wziąłem rozmiar 3500 ponieważ jest produkowany w Japonii.
:lol:

No fakt! Zmieniłeś swoje potrzeby w przeciągu kilku dni o 150% :lol:

Radzę poczekaj z miesiąc i kup Daiwa Saltiga, ten jest nie tylko dobry ale i prawie doskonały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twister całkiem możliwe, że to ja miałem takiego pecha. Sam myślałem już że wymyślam no ale wadliwe modele oglądali też inni no i radziłem się na forum i to co uważałem za wadę potwierdzało się. Zraziłem się i tyle, ale zdecydowanie więcej komentarzy jest na plus więc nie sugeruj się może moją opinią tak bardzo :)

tomek1 jakby co też służę swoim numerem konta bo po tym zakupie środki dostępne świecą pustkami :)

keri no potrzeby nieco wzrosły. Wiesz, apetyt rośnie w miarę kręcenia :grin:

Mam nadzieję że ten wydatek zrekompensuje mi się w żywotności kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiwa - GS8, Całkiem daleko zabrnąłeś :grin: , wiesz co mi się najbardziej nie podoba w maszynach “REAL FOUR” concept,

- to że nie mają zapasowej szpuli (trzeba extra dopłacić)

- oraz ich polska (lichwiarko / spekulancka ) cena

A tak poza tym chyba mają same plusy

Nie wiem czego się życzy z okazji zakupu nowego kręciołka ? hmmm... ?

Ukręcenia korbki!! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co mi się najbardziej nie podoba w maszynach “REAL FOUR” concept,

- to że nie mają zapasowej szpuli (trzeba extra dopłacić)

Racja już do Daiwy za ok 300 zł(Revros) trzeba dopłacić za zapasową szpulę ok 100zł...to nie chciałbym się dowiedzieć ile kosztuję szpula w GS8 :roll:

ps.Dokonałem wyboru jednak jest nim Spro Red Arc 10400 niedługo zamawiam, gość zapewniał mnie, że nie posiadają wadliwego sprzętu tzw. słabe łożyska w rolce...zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem wypróbować nowy sprzęt. Nie ma porównania do żadnego Spro. Chodzi jak marzenie. :)

Tak przy okazji coś spytam, czy to normalne w kołowrotku jak się złapie za kosz (nie samą szpulę) i rusza to czuć luz ? Nie jakiś ogromny ale wyczuwalny. Bo słyszałem, że to normalna sprawa i w niczym nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kupić Okume Epix Pro tylko nie wiem czy z przednim czy tylnim hamulcem i jeszcze zastanawiam się nad wielkością 20 czy 30 a może wogóle inny kołowrotek. Którą opcje byście wybrali na moim miejscu ??? (na kołowrotek moge wydać 180-200 zł max).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.