Skocz do zawartości
tokarex pontony

Egzamin na kartę wędkarską...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

To co posiadasz to legitymacja członkowska PZW, musisz poprostu ją opłacić. Śpiesz się :wink:

Wypadało by zaliczyć test na kartę wędkarską i ją wyrobić, choć u nas nie trzeba było, a to błąd :mad:

Co do spisu ryb złowionych nie bój się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość krasnopiorek

Oplacic to sie ja oplaci;hmmm,u mnie egzamin chyba jest wymagany,bo w legitymacji czlonkowskiej jest napisaneze powinienem posiadac karte wedkarska i legitymacji(formulka pod zdieciem;p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja powiem jak zdobyć kartę wędkarską u mnie. Najpierw udajemy się do koła na egzamin. Następnie, jeżeli zdamy egzamin dostajemy protokół egzaminacyjny, który umożliwia nam wydanie karty oraz podanie o jej wystawienie. Z tymi dwoma dokumentami udajemy się do Starostwa Powiatowego, gdzie zostaje nam wypisana karta wędkarska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

kilka dni temu zdałem na karte wędkarską i gościu który mnie egzaminiował poprosił mnie bym kupił w kiosku regulami to dostane karte bez egzaminu. Regulamin kosztował 1zł. Po czym gościu wypisał jakiś świstek do urzędu miasta by tam wyrobili mi karte.

Po czym jeszcze "delikatnie" zasugerował bym wpisał sie do jego koła, bo niepytał mnie z przepisów ani niczego.

to raczej niejest zgodne z prawem i karte w tym momencie może mieć pierwszy lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków tak egzamin wygląda. Nawet na Twardej w centrali ostatnio tak egzaminowali.

Napisz w którym kole takie promocje robią ?

Polecam zgłosić to nie tyle do zarządu koła w którym miałeś egzamin, tyle co do centrali ( ale jak wspominałem i tam nie zwracają na to uwagi ) .

Jak chcesz być uczciwy wobec siebie i innych , to po prostu przestrzegaj RAPR`u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym jeszcze "delikatnie" zasugerował bym wpisał sie do jego koła, bo niepytał mnie z przepisów ani niczego.

to raczej niejest zgodne z prawem i karte w tym momencie może mieć pierwszy lepszy

Rośnie nam nowe pokolenie donosicieli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem kartke z której miałem się nauczyć wymiarów ochornnych okresów itp i jak nie wolno łowić ... udałem się na egzamin i mnie dokładnie przepytano :) wypisano mi kartę z którą udałem się do urzędu :) akurat trafiłem że nie było kolejki 15 minut i po sprawie ... tylko teraz nie pamiętam czy musiałem coś jeszcze zanieść do koła z urzędu czy nie hmm dawno to było :) moim zdaniem najważniejsze rzeczy o jakie się powinno pytać na egzaminie to okresy ochronne i wymiary ... bo zobaczcie ze sa tam dane przepisy odnośnie odległości łowienia między sobą ale nikt z kontrolujących nie zwraca na to uwagi :D i bardzo dobrze bo by nie było gdzie ryb łowić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja zdawanie na kartę wyglądało tak:

Wszedłem do pewnego nie istniejącego już sklepu wędkarskiego, powiedziałem że chciałbym zdać egzamin na kartę wędkarską. Gościu mnie zkasował za egzamin, dałem mu legitymację szkolną, wypełnił kartę i wysłał mnie do urzędu po odbiór karty wędkarskiej. Żadnego egzaminu, żadnych pytań także można powiedzieć że mam "lewą" kartę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie szybkie pytanko ( bo nie jestem na bieżąco) czy regulamin zmienił się znacząco od powiedzmy 5 lat?? Bo namówiłem znajomego na zdawanie egzaminu i dałem mu do poczytania i nauczenia się ten regulamin :http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/1/cms/szablony/73/pliki/rapr.pdf

Swoją droga z tego co p[oczytałem na innych stronach to zaczyna się ludziom w PZW w głowach przewracać ....pytania o co tarlisko , nazwy łacińskie ryb itp. no chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna się ludziom w PZW w głowach przewracać ....pytania o co tarlisko , nazwy łacińskie ryb itp. no chore.

He he :wink:

Łukasz789, to ja Ci powiem jaki jest egzamin na kartę w Niemczech. Tu dopiero to jest jazda!

Nie dość, że egzamin na kartę wędkarską odbywa się tylko raz w roku, to jeszcze trzeba zaliczyć 32 godzinny obowiązkowy kurs przygotowawczy.

Tam m.in. zapoznaje się z ponad 1000 pytań, z których 60 będzie na egzaminie.

Pytania dotyczą nie tylko rybi ich ochronie, ale też roślinności podwodnej i nadwodnej, owadów i innych żyjątek...

Nawet zabijanie ryb po złowieniu musi odbywać się wg pewnych zasad (to ta niemiecka dokładność :wink: )

A dlaczego na kursach uczy się , jak humanitarnie zabija się ryby? Albowiem w Niemczech obowiązaje zakaz stosowania C&R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może idzie ku normalności
Raczej odwrotnie, często w kołach gdzie coraz mniej ludzi opłaca składki (z różnych powodów) z tego względu nowi chętni wędkarze witani są pytaniem "a regulamin pan zna?" Pada odp że tak i wypisywane jest zaświadczenie. liczy się stan i kasa. Nie twierdze że wszędzie :???:

Ja sam przyznaje że nie pamiętam całego regulaminu, przewaznie okresów ochronnych tych ryb których nie łowię i u mnie nie ma. Wyleciało z głowy...ale jeśli udaję się na nowe łowisko w inne rejony to zapoznaje się z bieżącymi przepisami jakie tam zastanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam się :oops: nie pamiętam wszystkich nazw łacińskich
Tych to ja się nigdy nie uczyłem, nikt nie wymagał. Ale podczas zgłębiania wiedzy wędkarskiej, jak i na opakowaniach np żyłek te nazwy się często pojawiały, więc trochę ich znam i to nie tylko po łacinie.

Myślę że egzamin na karte wędkarską powinien być poważniejszy i z szerszego materiału niż ta mikro książeczka z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam się ,że nie tylko nie pamiętam okresów ochronnych ale i tak,ze wymiarów niektórych ryb. Znam tylko tych które regularnie łowie a zresztą i tak ich nie biorę .Ale zawsze przy sobie regulamin na łowisku mam i mogę się z nim zapoznawać. A tka kolejnym nawiasem mówiąc u mnie wymiary wszystkich ryb są podniesione o przynajmniej 5cm , więc....co łacińskich nazw to jest mi wstyd bo jestem bo zaawansowanej nauce biologii i nie znam ani jednej z nich....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Witam!

Jutro mam przystąpić do egzaminu.Jak będzie on wyglądał , jak w waszym przypadku właśnie ten egzamin wyglądał , jakie pytania ??? itp...

Czy jest się czego obawiać ??? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego egzaminu najbardziej utkwiło mi w pamięci jak starszy pan pokazywał mi zdjęcia ryb, i miałem je rozpoznać :P Chyba były pytania o wymiary i okresy ochronne, przynęty i pory wędkowania w zależności od wieku.

Miałem wtedy 11 lat, więc nie pamiętam dokładnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.