Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

jeziora konińskie


bartek640

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli dana woda ma charakter komercyjny, to jest to wyraznie napisane... reszta to wody ogolnodostepne, oczywiscie za wyjatkiem tych prywatnych nie udostpenionych do polowu...

Dla mnie typowa komercha to dobrze zarybiony staw (choc nie zawsze :lol: ) z obowiazkiem placenia za zlowione ryby, ktore chce sie zabrac... choc widac juz czesto, ze jeziorom czy rzekom nadaje sie statut komercyjny np.Szelag Maly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jak zwał tak zwał, faktem jest, że by wędkować w tych jeziorach należy wykupić zezwolenie w G.R. Gosławice. Łowiłem kilkakrotnie w jeziorze Ślesińskim. Najlepsze rezultaty miałem w miejscu w którym do j.Ślesińskiego wpada kanał z ciepłą wodą z jeziora Licheńskiego. Na pszenicę brały duże płocie, leszcze, na wiśnię klenie, a na martwą ukleję na gruntówce- sandacze. To było 2 lata temu, nie wiem jak teraz... A łowi ktoś na zbiornikach należących do PZW Konin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychowałem się w Ślesinie więc napiszę trochę o Ślesińskim i Wąsosze-Mikorzyn.

Co prawda nie mam zbyt wielu doświadczeń ze spinningiem na Ślesińskim(bo dopiero zaczynam przygodę ze spinningiem) ale może pomogę. Jest tam trochę okonia i szczupaka ale niezbyt dużego. Zdarza się też sandacz szczególnie w głębszej części w okolicach "wodospadu". Można nałowić się do syta płoci, krąpi i leszczy. Pewna przynęta i zanęta to parzona pszenica bo prawie wszyscy nią nęcą. Jeśli nie chcesz bawić się z uklejami(a jest ich mnóstwo) to odradzam sypkie zanęty. Oczywiście biały i czerwony robal też będzie ok. No i polecam zanęcić przez parę dni linka gdzieś przy grążelach. Może się trafić ładna sztuka. Przy szkole w Ślesinie jest zatopiona "wyspa" wokół, której szczególnie jesienią warto zakotwiczyć łódkę. Ogólnie fajne jeziora, pełno pomostów i stanowisk w trzcinach. Jedynie w okresie wakacji wkurzają wszechobecne motorówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Orientuje się ktoś co słychać na Ślesińskim? Chodzi mi konkretnie o informację, czy wodospad już działa... Nadchodzą upały więc przepływ wody między j. Licheńskim a Ślesińskim powinien już działać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w Ślesinie na rybach cały dzień pod koniec kwietnia to złapałem trochę nie za dużych płotek , byłem też w piątek po Bożym Ciele to normalnie jakby ryby się potopiły na pół dnia złapałem może z 1 płotkę i parę krąpi i małego leszcza , zero brań nie widać uklei lina , po południ z jeziora przeniosłem się na ciepły kanał, też kicha kilka małych leszczy , rozmawiałem z miejscowym że na jeziorach nie warto wogóle siadać .... zero brań jak coś to na kanale można coś złapać ale to też raczej w nocy .Ostatnio na kanale łapali karasie liny , złapali tez dużego węgorza i suma... ale brania też sporadyczne i tylko w nocy , Mówi że brak brań to powód wysokiej wody w jeziorach i brak przepływu wody ale kto to wie, dużo wymarzło też podwodnych roślin w porównaniu z tamtym rokiem. wodospad nie działa. Do Ślesina wybieram się teraz dopiero w lipcu na kilka dni połowić na jeziorze i na nocki nad ciepły kanał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty robcio gdzie łowisz w tamtych okolicach???

Przede wszystkim okolice wodospadu- ładne płocie (tylko pszenica), klenie na czereśnie. Czasem się trafił sandacz na trupka. Na przeciwległym brzegu w trzcinach liny na czerwonego ale tylko o świcie. W tym roku jeszcze nie byłem na Ślesinie, ale planuję w najbliższych dniach się wybrać. A może razem jakoś skoczymy nad wodospad... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wodospadzie też często łowie płocie , jak wodospad działa to co zarzut to piękna płoc ale też ustawiam się na jeziorze na lina, leszcza czy węgorza , lina dosyć dużo tam jest , szczególnie ładnie bierze latem, czasami też zawitam a ciepły kanał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

przez cały lipiec na weekendy jeździłem razem z bratem do Ślesina i cały tamten tydzień byłem tam na wakacjach łowiłem na wodospadzie . Efekt :

- 7 sandaczy 40-45cm

- niezliczone ilości małego okonia

- bardzo dużo sztuk okonia około 0,5 kilogramowych duże grube garbusy ponad 30 cm

- jeden sum około 55cm

- dużo płoci i krąpi

ogólnie jestem zadowolony ryby brały praktycznie każdego dnia którego łowiłem nieraz trochę gorzej raz lepiej, najwięcej było okoni od takich jak palec do wielkich garbusów po pół kilograma w silnym nurcie walczyły wspaniale lepiej niż szczupaki czy sandacze przednia zabawa powalczyć z takimi rybami, od kilku lat nie idzie złapać klenia na wodospadzie, nie wiem dlaczego ? może przeniosły się gdzieś albo je wytępiono. Najbardziej zadowolony jestem z okoni, bardzo dużo pięknych walecznych sztuk ogólnie lipiec mogę uznać za udany miesiąc wędkarski.

Niestety wodospad praktycznie wyłączyli w niedziele popołudniu jak wyjeżdżałem działał prawie od początku lipca do tej pory , trzeba poczekać na upały i znowu na rybki

w tamten poniedziałek z łódki złapali tam węgorza 2 kg a następnie suma 14 kg. Pojawił się ładne sumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku jeszcze nie byłem, gdy były największe upały i działał wodospad byłem na wczasach, teraz pewnie nie ma już przepływu wody więc nie ma po co jechać w te rejony. Dużo wędkarzy nad Ślesińskim? Wędkowałeś po prawej stronie w głównym nurcie? Ja zawsze lepsze wyniki miałem po lewej stronie wodospadu, mimo, że przepływ jest tam minimalny i wędkujących niewielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wędkowałem po prawej stronie w nurcie bo stały tam okonie i razem z nimi sandacze z drugiej strony też łapali niekiedy, ale tam brały o wiele słabiej, teraz z lewej strony jest bardzo ciasno bo przewaliło sie drzewo i pojawiły się rośliny zanurzone co ograniczyło przestrzeń łowienia do może 2 3 metrów, jak wyjeżdżałem to wodospad wyłączyli ale podobno pod koniec następnego tyg przyjdą upały to na pewno włączą, ogólnie to ryby cały czas brały a bywałem tam bardzo często , raz pojechałem na jeden dzień z kolegą w ten najwiekszy upał ok 35 stopni żar z nieba a w samo południe to okonie brały jak głupie i wtedy jeszcze złapałem suma około o 16.00 jak mocno świeciło słońce. wędkarzy nie za dużo, trochę przyjezdnych trochę miejscowych łowiących okonie . Ja teraz wybiorę się tam może w połowie sierpnia i na początku września

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dokładnie jakich domków letniskowych?? Byłem dziś w Ślesinie wodospad tylko delikatnie płynął , wczoraj działał na połowę, brały małe okonki na spining, trudno złapać już żywca, do tego brały płotki krąpie i na białego złapałem jednego małego klenia , na kanale pływa duzo klenia przy wodospadzie tylko małe ale idąc w strone przepompowni sa większe , na kanale też złapałem małego klenia na skórkę od chleba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Byłem w sobotę w Ślesinie na rybach. Łowiłem na spławik próbowałem też na grunt i na żywca. Brały dosyć dobrze płotki , krąpie i te nieznośne uklejki. Ryby współpracowały cały dzień. Trochę ich było. Oprócz płoci krąpi i uklejek było bardzo dużo okonia ale drobnego na spining i na małego żywczyka. Złapałem także małego linka taki może 20-24cm i podleszczyka taki może z 0,4-0,5 kg ogólnie wypad b udany nie nudziłem się .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 years later...

Witam, na majówkę wybieram się nad j. Mikorzyńskie :mrgreen: Kwatera tuż przy kanale łączącym je z j. Ślesińskim. Moje pytanie: Na co nastawiać się tam w maju? Jest szansa na szczupaka? Wiem, że na Ślesińskim można przy trzcinach liczyć na liny. A jak na Mikorzyńskim? W necie często się czyta, że Mikorzyńskie jest przetrzebione przez kłusoli. Ile w tym prawdy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.