Skocz do zawartości
tokarex pontony

warta - okolice jeziorska


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 647
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

kasę płacimy, w skali roku są to ogromne sumy.Należę do pzw sieradz zarybień nie widać pytam wiec gdzie te pieniądze Wędkuje ponad 10 lat przez ten czas byłem kontrolowany 1 raz na warcie i to przez straż społeczna. To jak te pieprzone kłusole mają się nie czuć bezpiecznie. Od 2 lat wędkuję w opolskim tam kontrole są bardzo częste i zawszę parę rybek się złowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Orientuje się ktoś może jak wygląda obecnie sytuacja na Warcie pod tamą tzn. czy są ryby i czy współpracują ? Słyszałem niestety, że w styczniu na "konińskim" brzegu napadli wędkarzy i tych co nie chcieli oddać ryb pobili i wrzucali do wody :evil: Tak więc na razie czekam na znajomego, aż wykupi kartę bo samemu to lepiej tam nie jeździć. Ode mnie to jakieś 25km na tamę, a na chwilę obecną to chyba jedyne sensowne łowisko w okolicy > do Neru mam blisko, ale koło Poddębic jest to łowisko chyba raczej niewarte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja za tamą wygląda tak jak zawsze- pełno ludzi, zero wolnych stanowisk (wędkarze nocują tam nawet zimą, żeby w ciągu dnia mieć dobrą miejscówkę i złowić kilka leszczyków). Dawno już odpuściłem sobie to łowisko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj ludzi jest dużo ,jak sie ktoś boi lodu to jest to jakieś wyjście,

ja jestem zadowolony że tam byłem ,

Poniżej tamy to jest mafia.Tam sa układy z policją i sklepami.Tam ryba w wodzie jest juz sprzedana.Płacimy składki a ktos za naszymi plecami tłucze ryby na TONY

nie zgadzam sie z tym , latem widziałem takie rzeczy ale są to sprawy do zalatwienia ,

podchodze do kłusoli z telefonem w ręku a oni już sie ewakułują.

Do zobaczenia nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zdjęcia wstawiłeś Edmund w Jak dziś było na rybach > http://foto.onet.pl/52p1p,lzsokie980q9,u.html

Na foto 2,3,5 widać kolesia, który chwali się chyba brzaną (okres ochronny 01.01-30.06) i nie wygląda na to żeby miała trafić do wody. Nie napisałeś tylko co złapałeś ? a na fotach też tego nie widać. Fajnie wyglądają ci wędkarze stojący na środku rzeki, w miejscu gdzie była kiedyś wyspa > płytko musi być skoro tam doszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd potraktowałem jako sesje zdjeciową ,jedną wędke wystawiłem na brzegu i sobie spacerowałem z aparatem , brzany poszły do wody ,jazie i leszcze kolesia w wodlerach do siaty .Na przepływanke po drugiej stronie rzeki kolesie wyciągali ale zoom x10 i zdjecia nie wychodziły sie włączał flesz ,było pochmurno padał snieg .

Okonie to smutny przypadek byłem nad jeziorem było za ciepło i w siatce wszystkie padły ,łowione były na głebokości powyżej 4m ,na paproszka .

Do zobaczenia nad wodą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonie to smutny przypadek byłem nad jeziorem było za ciepło i w siatce wszystkie padły ,łowione były na głebokości powyżej 4m ,na paproszka .

Ryby łowione na spinning zwyczajowo zabija się od razu albo wypuszcza na wolność, podobnie jak przy łowieniu na sztuczną muchę, oraz "smutne przypadki" nie zwalniają od zachowania przyzwoitości i umiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich.Z tego co tu przeczytałem to jest jasne że na Wartę koło tamy nie warto jechać...(brak miejscówek).W niedzielę 1-go marca wybieram się na rybki.Czy moglibyście mi polecić jakieś miejsce gdzie można swobodnie połowić (bez widoku trzodziarzy)? : :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Za Jeziorskiem jest słup z napisem" koniec obwodu wędkarskiego koła łódź polesie nr:4" ( nie pamietam dokladnie) To znaczy że już nie moge dalej iśc łowić, czy po prostu do ksiązeczki mam wpisać coś innego.Jesli tak to co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Może słyszeliście coś na temat ataku bandytów na wędkarzy ? Słyszałem że miało to miejsce na Warcie przy tamie. Można tam pojechać samemu żeby połowić , czy może bezpieczniej jest wybrać się tam całą ferajną? Jeśli wiecie coś o tych atakach ,napiszcie. W sumie chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niestety muszę potwierdzić fakt ataków na wędkarzy w tamtych okolicach.Nie od dziś wiadomo że ryby tam sa i biorą stąd wędkarzy mnóstwo.....niestety "niby wędkarzy".Znalezienie tam miejsca graniczy z cudem , a ludzie łowiący tam to jedna wielka klika , wszyscy się znają i niestety zdarzają się przypadki ataków na "przyjezdnych".Kłusują na oczach wszystkich , łowią ryby na "szarpaka" a w zeszłą niedzielę również na "podbierak".Jedna z prób zwrócenia uwagi znalazła finał w sądzie gdyż doszło do bójki.Jeśli jechac tam to tylko zdrową ekipą.Niestety kontroli PSR lub Policji tam nie ujrzysz a szkoda można by z nimi zrobic porządek.

Pozdrawiam strazNICK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he . strazNIK to piękne co piszesz , ale zastanówmy się czy jest sens.Dzisiaj im nakopiesz ,ale jutro znów przyjdą. Zauważ ,że spłoszona mucha nie odleci za daleko od gówna. Tu trzeba dzwonić na PSR lub Policję. W każdym przypadku trzeba być upierdliwym...tzn. dzwonić aż do skutku. Można dopuścić się podstępu ,że po brzegu łażą kłusole i straszą pistoletem...Jak odbiorą zgłoszenie to muszą przyjechać , bo potem składają raporty i się z nich rozliczają. My musimy być solą w oku Policji , a ona solą w oku śmierdzących kłusoli i bandytów. W końcu płacisz podatki żeby gliniarz miał co żreć... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie łódzkiej składki okręgowej możesz wędkować na całej długości Warty poniżej tamy, czyli na terenie PZW sieradzkiego konińskiego poznańskiego i nadnoteckiego. Oczywiście nie możesz wędkować w odległości mniejszej niż 200 metrów od tamy na Jeziorsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie łódzkiej składki okręgowej możesz wędkować na całej długości Warty poniżej tamy, czyli na terenie PZW sieradzkiego konińskiego poznańskiego i nadnoteckiego. Oczywiście nie możesz wędkować w odległości mniejszej niż 200 metrów od tamy na Jeziorsku.

Więc ten słup jaka pełni role??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co jechać na tamę i użerać się z kłusolami jak można spokojnie łowić na Jeziorsku w okolicach Tomisławic, Miłkowic, Zasp. Zależy też na co się kto nastawia. Okonia nie brakuje w tych miejscowościach, karpi i amurów po 10-15 kg również. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.