Skocz do zawartości
tokarex pontony

Regalica szukam rady


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 months later...

W niedzielę mam zamiar zacząć sezon na rzece, pobawię się bolonką.

Wczoraj rekonesans po miejscówkach, pod starym mostem każdy po parę płotek miał i po stronie PZW i SUM, kanał Odyniec 2 wędkarzy zero brań i Regalica okolice mostu przy autostradzie poznańskiej - jeden wędkarz z 10 płotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpoczęty.

Dzisiaj Regalica okolice mostu przy Autostradzie poznańskiej.

4 godziny ok. 7kg płoci 25-30cm.

Znajomi byli w okolicy jednostki wojskowej w Podjuchach i efekty podobne.

Rybki współpracowały na bolonkę ale na DS też dobre wyniki były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie pomóc jak dojechać w okolice mostu na autostradzie poznańskiej i okolice tej jednostki, gdzie zostawia się auto itp. No i jak tam się łowi, uciąg, grunt itd. Jestem z Piły i chcemy się wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regalica-Okolice mostu na autostradzie. Jadąc 10tką na Szczecin, na odcinku Ulicy Struga, skręcamy w lewo kierunek na zdroje, na ulicę Gryfińską. Nie przegapimy skrętu, bo jest to pierwsze skrzyżowanie na naszej trasie z zegarami,licznikami na światłach. Jedziemy ulicą Batalionów Chłopskich, na rondzie jedziemy prosto(2gi zjazd). I teraz już ciągle prosto. Z tej drogi będą jeszcze 2 zjazdy w miejscówki do łowienia. Pierwszy w ulicę Łozową > dojedziemy do kilku kładek. Kolejny w ulicę Jarzębinową > dojedziemy do oczyszczonego brzegu, gdzie jest miejsce dla 5ciu łowiących. W obu dojazd autem do wody.

Ale my jedziemy dalej do pierwszych świateł. I tam już w prawo na most. Jedziemy mostem(nie przekraczamy rzeki), gdzie będzie przystanek autobusowy i tam też zjazd w lewo na dół do rzeki. Po lewej stronie mostu można łowić tylko z brzegu, auto można postawić maksymalnie pod mostem. Idąc w prawo pod mostem wzdłuż rur, przejdziemy ścieżką przez krzaki i tam już poszczególnymi ścieżkami do kładek-bud. Są to świetne kładki, zadaszone, i zasłonięte z boku, ławka narożnikowa, barierka :D.

A okolice jednostki wojskowej. To wpisz sobie w google-maps "szczecin metalowa 39". Jest to po prostu trochę dalej, zamiast skręcić na most na światłach, jedziemy dalej prosto i skręcamy albo w ulicę Karpia, albo następną Szlamową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka bambus, tu masz koordynaty na miejscowki kolo Autostrady Poznanskiej (wbijasz w google maps i wyskakuje Ci piekna zielona strzalka... 53.373897, 14.598236). potem juz tylko siadac i lowic, jak napisal wyzej Kolega kasko43... Jesli bedziesz szukal innej miejscowki, niz te wyzej opisane, to koniecznie uwazaj, zeby sie nie zapuscic na niedaleko lezacy kanal CEGIELINKA! Tam jest mianowicie calkowity zakaz polowow do 15-go maja... Cegielinka to to: 53.385801,14.617982. Poza tym polamania kija! :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

goral28, masz na myśli pod samym mostem czy trochę bardziej w lewo na tym betonie koło płotu? We czwartek się tam wybieram i sam jestem ciekaw... :grin:

Na odcinku pomiędzy mostem a murkiem.

Dobrze też znajomi połapali trochę dalej na jednostce wojskowej na murku.

Skręcasz koło Wiskordu, za torami w prawo i za jakieś 100m w lewo za kanałkiem.

Jak woda jest niska dojechać można do samej Odry. Tam można zostawić samochód i trzeba dojść na jednostkę ok 200m.

Deuuu ja też się zastanawiam nad tym, konkretnie chciałem się wybrać na Żabnicę, ale tam to od maja ładnie leszcz bierze, co do płoci to nie mam doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kasko43

@Deuuu

O Zabnicy slysze juz odkad zaczalem wedkowac w Szczecinie... Leszcze-giganty, kilogramowe plocie i bolenie-potwory... :wink: Mam wykupione pozwolenia PZW i SUM a ze nie mam w szafie osiolka sr... zlotymi dukatami, chyba sobie jednak daruje wykupowanie Regalicy... Bylem w zeszlym roku 2x na Cieplym z pozwoleniem dziennym i caly "utarg" to kilka krapikow... eeehhh... taki moj pech... Chyba, ze mi ktos da gwarancje przynajmniej taaaaakiego leszcza na konkretny dzien, to sie skusze moze... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka bambus!

od mostu na autostradzie A6 sa to wody PZW, wiec nie jest potrzebne dodatkowe zezwolenie.

@ksko43

Jak wyglada tam (miedzy mostem a murkiem) uksztaltowanie dna? Czy trzeba rzucac daleko czy tak, jak na mostkach, do 10 m? Na mostki nie pojde, bo tam blota po kolana... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łowiłem na murku, tylko na mostkach. Nie wiem jakie tam jest dno.

A że byłeś na kanale ciepłym i nic to się nie dziwie bo na kanale jest słabo. Istnieją jeszcze "plotki" i "legendy", że tam ciepła woda i ryba się trzyma ale tak było kiedyś. A Żabnica jest świetna. Pierwszy w życiu boleń, pierwszy sum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gospodarstwo Regalica od tego roku zezwoliła na łapanie w nocy. W końcy legalne nocki człowiek zaliczy :)

Dzisiaj podjechałem bez wędki koło mostu przy Poznańskiej zobaczyć co się dzieje, zapowiada się optymistycznie na weekend, każdy płocie ciągnął, chyba sezon już na dobre się zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.