Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Pierwsza plecionka prosze o pomoc w wyborze


Screamer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w tamacie chce sobie kupic swoja pierwsza plecionke.Najpierw kupie sobie jakas tansza. Oto kilka ktorych znalazlem i doradzcię ktora mam wybrac:

KONGER TIGREX

SUFIX Gyro CAMO

MIKADO Trython Line

JAXON HEXAN BRX

JAXON NEW CONCEPT LINE

KONGER KEVLON

DRAGON SPECTRA

Nie wiem zabardzo na temat tych plecionkach (praktycznie nic oprocz tego co czytalem w innych posatch) i dlatego prosze was o pomoc w wyborze.Ktora plecionka z w/w byla by najlepsza

Plecionka kupuje do spinningu.Wiem ze te plecionki to nie rewelacjia ale chyba lepsza plecionka np. 0,20 niz taka sama zyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Tomaszek,

Ja wiem ze te berkley i power pro sa jednymi z najlepszych tylko ze ja jestem młodym wędkarzem i do tego to będzie moja 1 plecionka wolałbym kupić jakąś tańszą

Czy żadnej z tych plecionek co wymieniłem wyżej nie opłaca sie kupować ???

Wiem ze te co wymieniłem nie sa rewelacjami ale która z nich byłaby najlepsza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem żadnej z nich. Oceniając wyłącznie po marce napewno odpadają Jaxony (wiadomo dlaczego). O kevlonie słyszałem co nie co dobrego. Wybierał bym między sufix-em a spectrą - ale jak mówię, to tylko na podstawie marki, miejmy nadzieję że odezwie się tu ktoś kto uzywał którejs z nich i będzie mógł doradzić coś bardziej namacalnego.

A tak swoją drogą, czy one są az tyle tańsze od power-prosiaka, czy fire-linki? Zawsze warto dołożyć kilka zeta i kupić sobie coś lepszego, niż potem płakać :shock::sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za metr biezacy(tylko co to oznacza)

Zależy jaki wzrost ma sprzedawca. Biegnie po sklepie np. 100 kroków (czyli około 100m) wzdłuż rozwiniętej plecionki, odcina pakuje do paczki i masz. :wink:

Im wyższy sprzedawca tym lepiej dla ciebie, ale napisz maila żeby Andrzej mierzył on jest najwyższy :wink::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, :lol: :lol:

Nie mogłem się oprzeć :wink::lol::lol::lol:

Screamer- metr bieżący- pojęcia używa się zwykle przy kupowaniu materiału "z rolki", czyli kupowanie mniejszych odcinków z jednego dużego opakowania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też odradzam allegro,żeby ci doradzić która jest najlepsza to by trza było wszystkie używać ,a malo prawdopodobne choć nie wykluczone aby ktoś taki był,na forum .Radze kupić taniszą nawt "tygryska"bo nie wiadomo czy ci plecionka przypasuje nie pisałeś ile wędkujesz.Co do tych droszszych to zakupiłem berkleyke i jestem nie zadowolony,strzępi się są silne przetarcia i ogulnie do d.Może dla nie których to herezja ale taka jest prawda ,nie ma połowy sezonu a już jdzie w śmietni .Teraz czeka power pro na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spinning łapię prawie 3 sezon ostatnio zrywam czesto sprzet dzisaj np poszlo 10zł w wode :twisted: chcialbym troche te straty zmiejszyc bo na 3 wyprawy na 1 cos zerwe .A takze troche rybek tez sie spina (lapie na zyłce 0,18 :mrgreen: ).Plecionki uzywalbym do polowu szczupaków, okoni,sandaczy

maniek, mi chodzi o to ze moze ktos lapal na ktoras z tych plecionek i jezeli tak to zeby doradzil czy oplaca sie ja kupic czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUFIX Gyro CAMO
Kupiłem i nigdy więcej :???: płaska, sztywna i bardzo szorstka.
KONGER KEVLON
Mialem w poprzednich sezonach i ta znowu jak nitka- strzępi sie i plącze.

Moze drogą eliminacji do czegoś dojdziesz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spinning łapię prawie 3 sezon ostatnio zrywam czesto sprzet dzisaj np poszlo 10zł w wode :twisted: chcialbym troche te straty zmiejszyc bo na 3 wyprawy na 1 cos zerwe
To powiem że mie zaszokowałeś ,tak niską stratą przynęt :mrgreen: No oczywiście żartuje ,przy plecionce moze "obniżysz koszty "ale napewno nie wyeliminujesz,mimo że czasami spininguje i to z plecionką to nie ma wyprawy aby nie zostawić w wodzie 30-50pln,oczywiście rzeka ma swoje prawa.Pozatym co zrobisz jak każdy będzie ci doradzał co innego.Moje zdanie już znasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już różnych plecionek. Jak dla mnie nie ma nic lepszego od PowerPro.

A 56 PLN za 135 m to nie jest chyba wygórowana cena. A co się tyczy zakupów na allegro to właśnie tam kupuję PP ale od jednego sprawdzonego, nie tylko przeze mnie, sprzedawcy i wiem że jest to produkt orginalny z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech napisał :Próbowałem już różnych plecionek. Jak dla mnie nie ma nic lepszego od PowerPro.

A 56 PLN za 135 m to nie jest chyba wygórowana cena. A co się tyczy zakupów na allegro to właśnie tam kupuję PP ale od jednego sprawdzonego, nie tylko przeze mnie, sprzedawcy i wiem że jest to produkt orginalny z USA.

Rowniez uzywam tej plecionki juz drugi sezon i nie mam jej nic do zarzucenia, dla porownania mam druga berkley'a fireline i odnosze wrazenie ze ta 2 jakby szybciej sie przeciera, aha i jest ciemna. Obie kupilem na allegro takze przylaczam sie do opini artecha - ze warto wlasnie tam z pewnego zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawialem i nie wiem co kupic.Power PRO polecacie ale (Ta pleciona o średnicy 0.23 wytrzymuje tylko 20LB czyli okolo 10 kg to chyba malo.A 0.25 kongera podane jest ze wytrzymuje 20 kg)I nie wiem co kupic

U fishing-mart ta plecionka wyglada troche inaczej niz te po 55zł obczajcie sami

TU f-m

http://www.allegro.pl/item203072700_power_pro_plecionka_fluo_0_23mm_270m_zp_3000523%5D.html

A tu te po 55

http://www.allegro.pl/item205210982_power_pro_20lb_150_yds_0_23mm_137_m_zolta.html

Pudelka sa inne i na tej u f-m jest podane w kg wytrzymalosc a tam nie ma i wogule ta u f-m ma wieksza wytrzymalosc niz tamta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się wytrzymałością, kieruj się jakością :cool:

Nawet nie czuje kiedy rymuje.

Konger itp. firmy zwykle mają dużo zawyżoną wytrzymałość linek i inaczej mierzoną.

Na twoim miejscu bez wahania wybrałbym Power Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.