Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zbiornik wióry w świętorzyskim


Damianxtx

Rekomendowane odpowiedzi

Nie byłem tam z miesiąc, więc nie wiem jak teraz bierze ryba.

Co do metod, to na białą rybę chyba najlepszy jest spławik, bo dno bardzo gwałtownie opada i już kilka metrów od brzegu jest głeboko.

Na feedera to chyba najlepiej łowić od strony Szelig, tam nie ma tak ostrego spadku dna w niektórych zatoczkach. Ale roślin na dnie nie jest tak dużo, więcej chyba zaczepów niż roślin.

Co do miejsca to ja prawie zawsze łowię od strony Bukówki, tam jak jest ten cypel, gdzie łączą się cofki na Świślinie i Pokrzywiance. Jeśli będąc w Bukówce nie dojedziesz do samego końca wody, tylko zatrzymasz się na górce i pójdziesz w lewo przez pola, to tam też są dosyć dobre miejsca do łowienia na grunt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki za informację.

Ja osobiście myślałem o jakiejś miejscówce przy zaporze jadąc od Dołów biskupich i Kotarszyna( tam wychodząc z lasu). wiadomo cos na temat tamtych miejsc?

z tego co opisałeś to DS nie do końca się tam sprawdza.

Także nastawię się na spławiczek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Kotarszyna to znaczy od strony Szelig właśnie. :wink: No tam chyba DS-y sprawdzają się najlepiej, są tam dość płytkie zatoczki, w których głównie latem łowią liny na feedery (łowią, bo sam osobiście niestety nie złowiłem).

Teraz jest zimno, to może i lepiej spróbować na feedera, bo ryby być może zeszły na głębszą wodę i oddaliły się od brzegu... Napisz o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 months later...
witam. mam pytanko czy ruszyl sie cos okonik na zalewie byl moze ktos po zejsciu lodu. jesli tak to na co spinning czy moze zywczyk?? pozdrawiam

Obecnie to możesz tylko na okonka się nastawić, szczupak ma okres ochronny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się dowiedziałem, iż na rzece kamiennej nie mogę spiningowac bo cała jest w obrębie ,,wpływów'' kieleckiego okręgu. Mimo, że jestem w tarnobrzeskim okręgu i kamienna płynie przez koło Ćmielowskie, to niestety ja tez musze cierpieć z powodu tego bezmyślnego zakazu... gr,

ps.

sory za offtopa :P

a już kilka razy jeździłem sobie porzucać za okonikiem jaziem/kleniem ;F

fajnie ze nie miałem kontroli, której i tak nigdy nie spotkałem na brzegach kamiennej;D odkąd wędkuje... ŻAL.PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już kilka razy jeździłem sobie porzucać za okonikiem jaziem/kleniem ;F

fajnie ze nie miałem kontroli, której i tak nigdy nie spotkałem na brzegach kamiennej;D odkąd wędkuje... ŻAL.PL :)

Też byłem już kilka razy ze spinem i złapałem jednego klenia(taki około 30cm), oczywiście go wypuściłem bo ryb nie zabieram :wink:

Kontrola na kamiennej to rzecz niespotykana :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Był ktoś na zbiorniku w rejonie pokrzywnicy? Czy ruszyło sie coś z Linem na płytkiej wodzie?

Mam zamiar wybrać sie tam ze spławikiem za Linem i z żywcem za szczupłym.

Jak wygłąda sprawa zakazu necenia? Nadal ten przepis tam obowiązuje? Jeśli tak to czy jest stosowany i kontrolowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygłąda sprawa zakazu necenia? Nadal ten przepis tam obowiązuje? Jeśli tak to czy jest stosowany i kontrolowany?

Obowiązuje i czy jest stosowany i kontrolowany raczej nie jest kwestią do dyskusji w tej formie jaką masz pewnie na myśli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslisz, że necenie ziemią z robakami jes uwazane za zanente?

Jak wyglada sytuacja z Linem na tym zbiorniku?

Wszystko jest uważane za zanętę.

Z linem było nieźle ale bez nęcenia nie poszalejesz. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Wiem, że na Brodach jest lód pozwalający spokojnie wędkować. Co do Wiór to nie wiem, ale zbiorniki są podobnej wielkości i oddalone od siebie tylko o kilka kilometrów, więc myślę, że i na Wiórach jest lód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleję się trochę do tematu tego zbiornika. Posiada może któryś z kolegów zdjęcia znad zalewu jeszcze przed zalaniem? Z okresu kiedy można było przejechać samochodem przez mostek z płyt betonowych na środku obecnego zalewu? Bardzo bym był wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

dzieje sie coś na wiórach ? bo nie mam już pomysłów gdzie sie wybrać w naszej okolicy

Po wprowadzeniu tego bezsensownego zakazu nęcenia na Wiórach nie byłem. Znajomy był w z jakieś 3 tyg temu to złapał kilka linów(ale gdy jeszcze się nie rozwidniło musiał trochę po kryjomu zanęcić :mrgreen: )

A więc bez nęcenia raczej marne szanse na połapanie :wink:

Chyba że ewentualnie spinning bo szczupaka ponoć tam dużo....

Damianxtx nie wiesz czy na Wiórach można nęcić samymi robakami? Czy i taka możliwość jest zabroniona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.