Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik wióry w świętorzyskim


Damianxtx

Rekomendowane odpowiedzi

Damianxtx nie wiesz czy na Wiórach można nęcić samymi robakami? Czy i taka możliwość jest zabroniona?

To ja się wypowiem. :mrgreen:

Z tego co ja się orientuję, to na zawodach na zalewie w Brodach można używać gliny z robalami ale bez żadnych zapachów. Sądzę że na Wiórach jest tak samo bo to "bratni" zakaz... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie mam pojęcia, a co do tego zakazu to nadal go nie rozumiem czemu?

To wymysł RZGW Warszawa... PZW Kielce aby nie stracić tych zbiorników musiał się dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nęcenia na takiej dużej wodzie (ze skromną populacją ryb) raczej sukcesu się nie odniesie. W tym roku wpadam raz na tydzień lub dwa z bacikiem albo odległościówką. Nęcę bardzo skromnie "spod biodra" :) Słabiutko rybka bierze. Małych płoci bez liku ale większych niewiele. Kilka razy weszły mi klenie nawet ładne. Trzeba niestety stosować partyzantkę :) Bez nęcenia nie połowisz. Zastanawiam się kiedy wejdzie w życie zakaz stosowania haczyków. Pozdrawiam oraz połamania kijków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...

Byłem na Wiórach pierwszy raz w życiu z łodzią w zeszłą sobotę od strony Bukówki, płynąłem w stronę Pokrzywnicy. Było kilka osób z żywcami. Spinningowałem wydaje mi się w ciekawych miejscówkach ale niestety nie było nawet pobicia, do tego zerwałem 2 fajne woblery. Pogoda niestety nie sprzyjała bo wiało tak mocno, że nie było zupełnie kontroli nad przynętą :/ Jest tam kilka niezłych spadków, np. z 1m na 8m na doległości ok. 5m!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czytałem na stronie okręgu o ograniczeniach na rok 2011. Znowu jest zakaz nęcenia na Wiórach i Brodach. To jest zakaz "dożywotni"? Pod koniec jesieni krążyły informacje że w przyszłym sezonie zakazu już nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hmm czy ja wiem. Teraz na odcinku kilometra można nie spotkać żadnego wędkarza, a kiedyś ciężko było znaleźć miejsce. Więc nawet jak z tych, którzy łowią każdy zanęci, to są to o wiele mniejsze ilości wrzucane do wody niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiórach rzeczywiście pustki ale tam nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem miejsca.

Natomiast jesienią byłem raz na Brodach to miałem spore problemy ze znalezieniem miejsca. O ile sie nie myle było to 10=11 listopad.W sumie to można tłumaczyć pogonią za drapieżnikiem bo chyba w tym okresie zostało wpuszczone coś ryby bo nie wierze ze nagle wróciła taka presja na to łowisko.Fakt ilości wrzucanej zanęty są o wiele mniejsze ale czy w ciągu tych 2 lat zmieniło się coś na tych zbiornikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Brodach taka presja na drapieżniki jest już drugi rok. Czy to przez zarybienia, czy nie to trudno mi powiedzieć. A co do zielenienia wody to w tym roku zakwit trwał dużo krócej. Tyle, że przeszły chyba ze 3 fale powodziowe które wszystko spłukiwały, więc to może przez to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno po zarybieniu sie zwiększa. Problem z zakwitem wody to nie tylko Brody ale wszystkie zalewy powyżej tego zalewu czyli pasternik w Starachowicach gdzie jednak tyle zanęty nie jest wrzucane co na Brodach i dość nowy zalew w Wąchocku(ten zalew to dla mnie jakaś pomyłka ) można też dodać rejów co prawda na Kamionce ale wpada do Kamienej. Wiec nie sądzę ze zanęta ma aż tak duży wpływ na ten zakwit. Zresztą dawałem gdzieś na forum artykuł odnośnie tego chorego zakazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...

Byłem dziś od 13 do prawie 20, czyli 7 godzin pływania pontonem we dwóch i porażka, naprawdę było bardzo źle, kolega 3 szczupaki wersja akwariowa + kilka okonków mniejszych niż dłoń i dużo niezaciętych brań (okonki 10 cm atakowały gumkę 5cm...) a ja? ja jeszcze gorzej same małe okonki...

Opłynęliśmy dużą część zbiornika, próbowaliśmy przeróżnie łowić, szorowanie po dnie, opad + agresywny opad agresywna piła łowienie w toni woblerami no kurde długo by wymieniac.

Następnym razem jadę na brody, przynajmniej nie będę się wkurzał zaczepami.

Reasumując szkoda, że na wiórach nie ma sandaczy, wtedy bym się nie zastanawiał tylko zawsze jeździł na wióry, bo po prostu nie ma tam ludzi, woda jest czysta a widoki zniewalające.

Ale póki co będę wybierał brody pomimo wszystkich minusów...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.