Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zbiornik wióry w świętorzyskim


Damianxtx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 113
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja byłem tydzień temu na wiórach i....

nie połapałem za bardzo, tylko jeden okoń na spina :wink:

Ale mój kolego złapał 2 ładne liny, i miał jedno branie że aż mu wędke z podpórek chciało zabrać :grin: . Ja też uważam ze Wióry to jeden z ładniejszych zbiorników w województwie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jeszcze kilka zdjęć zbiornika z dzisiejszego wypadu.

bdb968615d968872m.jpg 5518f66cdf21705em.jpg

af93673558af7ca0m.jpg

Pozwoliłem sobie zasięgnąć informacji na temat zbiornika ze strony Gminy Pawłów by przybliżyć Wam co i jak. :wink:

http://www.gmina-pawlow.pl/articles.php?cat_id=9

Dane techniczne zbiornika "Wióry"

pojemność całkowita 35 mln m3

pojemność użytkowa 1,0 mln m3

pojemność przeciwpożarowa 19,0 mln m3

max poziom piętrzenia 214,80 m.n.p.m.

(408 ha, 35 mln m3, śr. głębokość 8,58 m)

normalny poziom piętrzenia 208,90 m.n.p.m.

(257 ha, 16 mln m3, śr. głębokość 6,45 m)

min poziom piętrzenia 208,50 m.n.p.m.

(248 ha, 15 mln m3, śr. głębokość 6,05 m)

powierzchnia zbiornika 415 ha

obszar strefy przejściowej min/max ca 300 ha

4b228c73a91fa4eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmk81, bierze coś ostatnio na wiórach bo jak ja byłem (jeszcze we wrześniu) to brały jak szalone małe szczupaczki i dlatego przestałem tam ostatnio jeździc (poresztą i tak nie miałem kiedy-szkoła) Zamierzam się tam wybrac jeszcze w przyszłym tygodniu i dlatego mam pytanie: nie ma tam czasem zakazu połowu jak to czasem robią jak jest zbiornik zarybiany? Dane o zbiorniku spoko kiedyś gdzieś o tym już czytałem ale chyba mniej inf. było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam się tam wybrac jeszcze w przyszłym tygodniu i dlatego mam pytanie: nie ma tam czasem zakazu połowu jak to czasem robią jak jest zbiornik zarybiany?

Byłem tam na rybach po zarybieniu i było pełno wędkarzy wiec zakazu nie ma. Czy coś bierze? W niedzielę byłem pospiningować z ekipą i parę szczupaków wyciągnęliśmy w granicach 50-70cm. Oczywiście wróciły to wody. Widziałem że z gruntu łapią karaski liny ale nic konkretniej nic nie wiem. Ja mam ochotę się tam wybrać na DS'a i się przekonać czy cosik tam konkretnego bierze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Od jakiegoś czasu szukam dokładnej mapy turystycznej z drogami dojazdowymi do tego zbiornika. Chodzi mi o to jak i którędy dojechać do konkretnych miejsc. Na znanych i mniej znanych lokalizatorach internetowych w ogóle nie ma tego zbiornika :!::idea::shock::shock::shock:

Dysponuje ktoś taką mapką :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

Obecnie na Wiórach polecam paprochy, w kolorach zielonych, fioletowo perłowych, czerwonym, obrotówki, jak inne gadżety imitujące małe uklejki czy płotki. Polecam miejscówki na tej odnodze od rzeki Świślina. Jak dojechać? Jadąc od strony Kielc kierujesz się do Pawłowa, mijając cmentarz w Pawłowie (a po drugiej stronie ulicy jest jakiś market), zaraz za cmentarzem skręcasz w prawo (zaraz za murem cmentarza) i śmigasz na Bukówkę.

Dalej ulica sama Cię zaprowadzi (uwaga bo są to wąskie drogi i zakręty zza których nic nie widać proponuję max 30km/h). O ile się nie mylę (o ile dobrze pamiętam) jest tylko jedna krzyżówka w kształcie litery T na tej trasie, więc jak kojarzę trzeba w lewo na niej skręcić - tej krzyżówki nie jestem do końca pewien tzn czy ona istnieje na trasie. :wink:

A już jak ujrzysz po lewej stronie drogi jak i po prawej stronie drogi zalew to jesteś w domu. :razz: Ale to jeszcze nie koniec wycieczki.... po lewej stronie drogi jest Kapliczka, tuż koło niej znajduje się wjazd (lewa strona), dosłownie parę metrów i masz pseudoparking, zjazd nad samą wodę może kosztować Cię albo nieco nerwów albo 5-8zł dla właściciela pola. Jak się już tam rozłożysz to możesz i ze spławiczkiem poganiać za ładnymi płociami (przynęta na PW :wink::mrgreen: ) jak i śmignąć ze spinningiem w rejony wpływu Świśliny.

Widoki przepiękne warunki wędkarskie również. Na ładnego okonia polecam również rosówkę. Dodam że na ładnego lina też można trafić.

Może zawile to napisałem ale mam nadzieje że nieco pomogłem.

To tak ogólnie.

Jakbyś chciał znać więcej szczegółów dotyczących tego zbiornika, to czekam na dalsze pytania, chętnie pomogę. :cool::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się już tam rozłożysz to możesz i ze spławiczkiem poganiać za ładnymi płociami (przynęta na PW :wink::mrgreen: ) jak i śmignąć ze spinningiem w rejony wpływu Świśliny.

Każdy chce wiedzieć :wink: . O ile pamiętam tam nie ma tej krzyżówki. A czy ta droga na lewo to nie jest czymś pogrodzona?? O ile pamiętam to tą droga dojedzie się do samej wody jadąc prosto, bo chyba ta droga prowadziła przez cały zalew i po prostu została zalana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo chyba ta droga prowadziła przez cały zalew i po prostu została zalana

Owszem ale to już tzw. cypel a ja polecam miejcówki koło tej kapliczki. Byłem tam w tym roku z 8 razy....

Każdy chce wiedzieć

Chlebuś a latem pęczak. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne płocie brały, okoń też był ładny ale wkurzyło mnie bardzo jak 1 maja nagle pojawiło się na łowisku ze 100 wędkarzy z żywcami... Jeden szczupak ledwo wymiar miał ale usłyszałem "Mały ale do wzięcia". Faktem jest że się już nie powstrzymałem od komentarza jak ten niby wędkarz uśmiercał go podpórką do wędki uderzając go z siłą dzieciaka. :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś wskazać jak dotrzeć do łowiska Szeligi na Wiórach, gdzie ostatnio odbywały sie zawody spł. opisywane tutaj - http://ostrowiec-miasto.w.interia.pl/index.htm.

Ile wynosi głębokość i czy są zaczepy(dały mi w kość w zeszłym roku)-dodam ze łowiłem wtedy w takiej zatoczce na którą jechało sie z dołów biskupich w górę-na tamie w lewo-ciągle asfaltową, za lasem w prawo nadal asfaltem- prosto wieś i w prawo gruntową obok paru domów i prze pola przez jakieś 2 km w dół - straszne zaczepy :neutral: .

Poszukuje dobrych miejsc na białą rybę (szczególnie lina)

Czy ktoś zna ewentualnie inne (jak najmniej zaczepów). proszę o rade :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Byłem na Wiórach świtem 3 i 18 czerwca. Niestety bez żadnych rewelacji :neutral: . Kilkanaście płotek do 23 cm na spławik lub z gruntu, jeden linek ok 28, na żywca żadnego szczupaka, a większego lina nawet nie powąchałem, w ogóle nie brały, mimo dużej dawki konserw. kuku, nawet rosówka nie skusiła, może po tarle jeszcze dobrze nie żerują.

Pozostali wędkarze też musieli zadowalać się płotkami, poza tym słyszałem o kilkunastokilogramowym szczupaku złapanym z łódki w maju.

Ciekaw jestem wyników innych forumowiczów, i jest mi szkoda bo w tym roku chyba nie będzie czasu ani okazji sie tam wybrać. :cry:

POZDR> :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Ogólnie bez większej rewelki, woda jak zupa gorąca.... :roll:

Żeby nie zrobiło się tak jak na brodach że zakwitnie :???: ale nie powinno bo głęboko dość jest...Ale to chyba jest od tej Kamiennej bo w Starachowicach chyba tak samo a w Wąchocku też woda zielona ale tam podobno napuścili 50cm i dlatego tak zakwitła :mad:

Ja może dzisiaj zanocuje na Wiórach to zobaczę sam jak jest, chyba że gdzieś indziej pojade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam.

Mimo że to moje rodzinne strony to nie miałem okazji jeszcze tam połowic :???:

niedługo będę miał parę dni urlopu i będzie okazja tam zawitać.

w związku z powyższym proszę o jakieś informację.

czy coś się obecnie tam dzieję? jak z białą rybą? z tego co kiedyś słyszałem to z feederem jest tam kiepsko bo dno mocno zarośnięte, czy to prawda?

a może klasyczny spławiczek?

a drapieżnik? czy sa na niego szanse(pamiętam jak zalewali to było sporo małych szczuapaczków, które obecnie powinny być już sporo większe)?

i z której strony znajde jakieś ciekawe miejsce?

Wiem że pytań sporo ale poprostu braknie mi czasu żeby samemu znależc miejscówkę :???:

Dzięki za odpowiedzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.