Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie
Damianxtx

Zbiornik wióry w świętorzyskim

113 postów w tym temacie

Jakoś narazie brody odpuszczam i walczę z wiórkami, ale niezbyt mi to idzie ostatnio dużo okoni dłoniaków parę niedużych szczupłych 7 godzin pływania i nic :)

Koledzy z O-ca podobnie...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
przynęty na sandacze   Dragpm

Panowie oraz Panie jak z efektami w tym roku na wiórach? połapaliście coś większego z drapieżników?

Ja 13,14,15 oraz 20 21 byłem na wiórach pod namiotem, pływałem po całych wiórach i naprawdę tęsknie już za Wisłą. Na szczęście w Zawichoście jest już 290 i trzeba ruszyć na królową Polskich rzek.

Wracając do Wiór, złapałem dużo okoni palczaków półtorapalcowników i dłoniaków :twisted:

Szczupaki to totalna porażka! złowiłem ok 5-7 w wymiarze do 35cm

Tłok jak na wióry był duży, coraz więcej łódek pontonów kajaków i..... skuterów...

Czyli zasadniczo ryb łapać nie umiem, przynęt wyrwałem za jakąś stówkę pomimo łapania z plecionką... ale za to znalazłem około 20 spławików żywcowych na niedostępnych brzegach, mam już ich niezłą stertę.

Na szczęście pogoda dopisała, kiełbasa smakowała a widoki zachwycały.

Jak u was :))))???

ps.

Wg. mnie zbiornik wióry może kiedyś będzie ciekawym łowiskiem, póki co odradzam tym co jadą po ryby a nie na ryby :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie byłem na Wiórach i po tym co piszesz raczej się nie wybiorę. Na starorzeczach Wisły w Koloni Nadwiślańskiej biorą piękne płocie więc wolę tam jeździć na tą chwilę. Jesienią przyatakuję jeszcze Brody z łódki ze spinem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam, ja parę dni temu z brzegu kilkanaście okoni 13-24 cm, jeden szczupaczek ze 30cm, jeden podobnych rozmiarów się spiął + jedna obcinka twisterka. Coś w tym roku bryndza straszna, w zeszłym okonie brały nieźle w 2 połowie sierpnia, nie powiem... A co do szczupaka, to presja jest niesamowita, w weekend kilkanaście łódek naliczyłem z brzegu stojąc w jednym miejscu, wszyscy czeszą wodę grubszymi przynętami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mój ojciec wczoraj był ze znajomymi na Wiórach w okolicach rzeczki, łapali na korki i spina efektem tych połowów był 3 przeciętne garbuski i jedna obcinka troka. Ludzi podobno sporo i większość siedzi za drapieżnikiem z żywcami ale z tego co z nimi rozmawiali również bez skutecznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostatnie 2 wypady i tylko kilka małych okonków. A szczupaki widywałem tylko u sasiadów, ale same pojedyncze sztuki a łódek tyle ze nie ma gdzie pływac

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Witam

Nie wiecie jak się ma sprawa z sandaczem na wiórach? Warto tam się w ogóle na coś teraz wybierać bo dość dawno tam nie bylem

ostatnio same okoniowe palczaki, szczupak też coś kiepsko, a kolesie z brzegu mieli problem ze złowieniem płotki

sandacz to raczej przypadek, populacja znikoma z rzeki, brak zarybień tym gatunkiem

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam kolegów, czy ktoś coś walczył ostatnio na Wiórach spod lodu? Jeśli tak to z jakim wynikiem? Polecacie może jakieś miejsca na zbiorniku, gdzie można się spodziewać zimowych okoni?

Pozdrawiam

Robert

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak to z rybami, raz biorą a raz nie :) znajomy był w zeszły weekend i złowił kilka okoni, dwa ponad 35cm także całkiem nieźle. Nie pytałem o szczegóły połowu, bo jakoś nie ciągnie mnie na Wióry zimą, straszne parcie na mięso a nie lubie łowić w takich warunkach.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja uderzam jutro z ojcem, to zdam relację. Naszykowałem jedną wędeczkę na mormyszkę, drugą na błystkę, ojciec w zapasie ma jeszcze spławikóweczki także zobaczymy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś od 7:30 do 13:00 - ja 20 okoni, ojciec na zero:)

Niestety wszystkie w przedziale 10-15cm... Nie robiło różnicy, gdzie posyłałem mormyszkę - czy to w samym korycie czy na płaskim blacie - wszędzie brały takie same..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz