Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do 300zł


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak to co napisałeś to prawda.

Troszeczkę wartość mija się z ceną 300zł,Ale maszynka Penn Battle jest przednia, Podoba mi się to iż ma masywne wnętrze tzn. ma łożyska po obu stronach rączki,same części typu wałki i przekładnia to nie chucherko z odżałowaną ilością materiału.Ponadto prowadnica żyłki oblewana azotkiem tytanu co nie rzutuję tak jak w Destiny na wytarcie i ubytek po obfitym sezonie :)

Penn troszeczkę więcej waży od Redka ale jest też godny polecenia.

Na fishing teście zgarnął jednak za duże laury.Ale akurat ich zdanie nie biorę pod uwagę bo jeżeli Dragonowi wystawiają większą ocenę jak Twin Powerowi Fa to znaczy że ktoś coś dostał w łapkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością Penn Battle o niebo lepiej zniesie spiningowanie ciężkimi kogutami czy też gumami od wspomnianych modeli shimano. Znam ludzi którzy te maszynki zacierali w jeden sezon. Odkąd kumpel kupił Penn Battle to wychwala go pod niebiosa!!! Widziałem jego maszynkę po tym sezonie i przyznam że byłem pod wrażeniem. Dodam tylko że kumpel nie zalicza się do weekendowych wędkarzy którzy pojawiają się na wodzie raz w tygodniu. Jeżeli ta maszynka w jego rękach tyle wytrzymała i nadal pracuje jak nowa to znaczy że ten kołowrotek jest jednak coś wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na Chińską produkcje jest ciekawym rozwiązaniem do łowienia drapieżnika sandacz-szczupak,bynajmniej jeszcze na uwagę zasługują kołowrotki takie jak GoldArc oraz GrandArc.A jeszcze spytam jak z dostępnością Penna Battle na rynku Polskim ma ktoś jakieś doświadczenia z rozmiarami 2000 i 3000 i jaka cena w sprzedaży panuje w sklepach wędkarskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penn Battle w najniższych rozmiarach to wydatek 450-500zł dlatego rezygnuje z niego bo nie mam tyle funduszy. Zauberka podobno da sie wyhaczyć z normalną dokręcaną rączką ale bardzo trudno (nie chodzi o ten nowy design karbonowy). A więc bede sie zastanawiał między Spro Red Arc a Ryobi Zauber.

Powiedz mi jeszcze jak to jest z tymi licznymi dość opiniami że teraz Spro Redy mają gorsze materiały, coś z nimi jest nie tak i ogólnie że holendrzy zaczynają wałować. Że starsze modele były dużo lepsze, prawda to? W takim razie wybór padałby na Ryobi Zauber. A może Ryobi Arctica? Rączka z głowy ale czy jest tak samo świetny mechanizm do spina jak w Zauberze?

I dziekuje za opinie, czuje że zbliżam sie do końca moich rozmyślań i w niedługim czasie dokonam wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda jak sam już stwierdziłeś tą tezę to musiałeś liznąć tematu,zawsze jest tak gdy firma wypuszcza dany produkt czyli w tym przypadku mamy do czynienia z konkretnym modelem młynka,wytacza najlepsze materiały po to aby kupujący którzy kupili nowość okryli towar pozytywnymi odczuciami co zwiększy popyt na kołowrotek z czasem już nie ma nacisków na pewne istotne rzeczy,firma idzie w oszczędności ale w przypadku Red Arca jest to praktycznie nie dostrzegalne.

Jeżeli mogę podpowiedzieć nie kombinuj na maszynach z jakimiś podzespołami kup orygnałkę na allegro z przesyłką wyjdzie Ci nie całe 300zł ale masz gwarancję i papiery w swojej stajni maszyn mam aktualnie 10200 oraz 10300 i zachwalam.

Pamiętam jak kupiłem swojego pierwszego Red Arca ponieważ zachorowałem na niego po przeczytaniu w gazecie Wędkarskiej jego pozytywnej recenzji i nagłówku że został ogłoszony kołowrotkiem roku :P Po prostu miłość od pierwszego wejrzenia a było to sporo latek temu i do dzisiaj łowie na te modele.Nawet Brat który nie wierzył w Nic co nie miało wybite na stopce Japan skusił się od razu po moim kupnie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Okuma Salina :cool:

Po tym co pisałeś dawno dawno temu o epix pro zakupiłem fd30 , naprawde świetny kołowrotewk z serii tych niezniszczalnych, tyrałem go ile w lezie i mam o nim dobre zdanie , jeżeli masz Saline napisz czy to też ta sama jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam wszystkim za konkretne odpowiedzi. Decyduje sie na Spro Arc, nie ma co kombinować i wydziwiać. Teraz jeszcze ostateczne pytanie, czy będzie jakaś różnica jeśli kupie Red'a, Black'a czy Blue? Chdzi o prace, trwałość i niezawodność. Bo ten Red mi sie z wyglądu okropnie nie podoba... I jeszcze jedna prośba, jakie rozmiary Black'a i Blue odpowiadają Redowskiemu 10400?

Jeszcze raz dziękuje, świetne, rzeczowe, profesjonalne odpowiedzi, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chdzi o prace, trwałość i niezawodność. Bo ten Red mi sie z wyglądu okropnie nie podoba... I jeszcze jedna prośba, jakie rozmiary Black'a i Blue odpowiadają Redowskiemu 10400?

Co do wyglądu to na zdjęciach Red też wydawał mi się jakiś taki ''zniewiesciały'' jednak w realu prezentuje się zdecydowanie lepiej i z pewnocią będzie najlepszym wyborem.Co do rozmiarów to wszystkie 10400 z danego modelu to jest to samo, ja zamiast Reda kupiłbym Blue, Black ma chyba najmniej łożysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Witam.

Potrzebuję kołowrotka spinningowego w granicach 300zł.

Do wędki : 2,7m ; up to 25g.

Łowisko : głównie Wisła, Narew.

Łowienie głównie z opadu, głównie szczupak.

Zastanawiałem się nad :

Red Arc Tuff-Body W/S 10300

http://allegro.pl/kol-spro-red-arc-tuff-body-w-s-10300-promocja-i4078489019.html

TEAM CORMORAN X-POWER-S 3500

http://allegro.pl/kolowrotek-team-cormoran-x-power-s-3500-taniej-i4091433252.html

RYOBI APPLAUSE 4000

http://allegro.pl/ryobi-applause-4000-niezawodny-gratis-wysylka-i4016776129.html?source=mlt

Spro Passion 730

http://allegro.pl/kolowrotek-spro-passion-730-i4039895305.html

Aktualnie posiadam kołowrotek : MISTRALL OLIMPIC RSX 2000

Jednak planuję zakup plecionki (SPIDERWIRE ULTRACAST ULTIMATE 0.14) oraz żyłki(0.25), a niechciałbym ich stracić przez plątanie się na złym kołowrotku.

Jakieś sugestie? Rady?

I jaki rozmiar kołowrotka będzie odpowiedni?

Pozdr!

wargus13,bardzo Cię proszę na drugi raz zanim założysz nowy temat sprawdź czy taki temat już istnieje poprzez "szukaj" :idea: , a jak już wklejasz linki do ofert to je opisuj , zgodnie z regulaminem forum. Unises

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 300 zł i chcesz nówke to zasadniczo masz 2 drogi :

- slammer - kosztem nawoju i kultury pracy masz wola do roboty, maszyne nie do zajechania

bezproblemową eksploatację (byle plećki nie nawijać po sam rant bo lubi brodzić wtedy)

- zauber i jego klony (red/black...) mniej mocy i niezawodności ale za to większa kultura pracy, lepsze układanie linki, więcej miodności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Za 300 złotym mam dwie sprawdzone przez siebie propozycje.

1: Wspomniany Zauber - dobry i polecany młynek. Nie narzekam

2: Tańszy i trochę mniej znany robinson quartz pro spin 3010 - moim zdaniem rewelacja do dwóch stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad rok temu zakupiłem Robinsona Quartz Pro Spin 3010 no cóż za wiele nie mogę powiedzieć jaki to dobry młynek ale ostatni rok trochę z nim pochodziłem nad wodę i miło mnie zaskakuje bo plecionka ładnie się układa, dobry hamulec. Napisałeś, że chcesz przeznaczyć 300zł ja go kupiłem za 200zł w stacjonarnym sklepie. Zostaje Ci stówa na dobrą plecionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jaxon, z tego co widzę ma nowego "flagowca" :

http://katalog.zoom.pl/jaxon2016/index.html#42/z

Jest to model Serinus GTX - cenowo wygląda to następująco od 220-240 zł. Tylko ze nie ma jeszcze o nim opinii rzecz jasna, trzeba by w ciemno brać i samemu się przekonać czy warto. Ale jeżeli będzie tak samo dobry jak vx/zx machine, to w tej cenie będzie niezłym młynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.