Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do 300zł


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zero, nie sugeruj się firmą, ja tak zrobiłem i teraz żałuję :oops:

Ja naszczęście w porę się wycofałem z zakupu bardzo firmowego kołowrotka i zaryzykowałem Spro blue arc iiiiii jestem w szoku jak to się kręci.Naprawdę świetne maszynki.Zyłka jest idealnie nawinięta,pięknie pracuje.Co prawda kupiłem go do feedera ale jak będę zmieniał Librę przy spinningu to napewno będzie to Spro,choc Tica przepięknie pracuje już trzeci sezon to mam nieodpartą ochotę na Red Arc'a (mimo że jest czerwony jak torebka tinkiłinki :D :D :D to mam nadzieję że nie zaprzestaną produkcji tych kołowrotków ze względu na kolor :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

najlepiej jak sam pokręcisz w jakimś dobrym sklepie i porównasz osobiście,posiadam red arca 4000 i powiem Ci ze nie do końca jestem z niego zadwolony juz kilkanaście razy nawinęła mi sie żyłka(0.16) na pokrętło hamulca i nie pomogły podkładki pod szpule, z plecionką power pro 0.13 nie ma takich problemów i wydaje mi się ze z żyłką powyzej0.20 bedzie też dobrze, po pół roku juz słysze jak lekko wyje łożysko w rolce pozatym :mrgreen: wszystko okki....arc ma bardzo dobry hamulec wiosną łowiłem na niego Karpie takie 3-3.5 kg na przypon 0.08 i spisał sie rewelacyjnie odległościówka zresztą też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"odradźcie"

Upss nie wiem skąd ten błąd, pomyłka freudowska? ;)

Ryobi Sauber nie ma na allegro, Tica Libra jest ale warto mieć zaufanie do tych firm? przyznam że wogóle ich nie znam

Okuma...lepszy od Spro?

Spro red /blue...chyba w tej cenie wszystko ma wady, znam wiele dobrych opinii o tej marce, byłem gotowy go kupić a teraz się zastanawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryobi Sauber nie ma na allegro, Tica Libra jest ale warto mieć zaufanie do tych firm? przyznam że wogóle ich nie znam

nie SAUBER, tylko ZAUBER. Poszukaj w googlu w sklepach wysyłkowych, na pewno znajdziesz.

Co do firmy Tica - Libra kosztuje teraz niecałe 300 zł, a jest dużo lepszym kołowrotkiem niż Daiwy i Shimano z zakresu 1000 - 1500 zł. Patrz na porównania w testach na outdorlife.com . A jak Ci się nie chce, to masz na tym forum w dziale "testy" test Libry ze zdjęciami przekładni - po 2 latach ciężkiego spina. Autor analizuje też różnicę między Ticą i stradiciem (na korzyść Tici), a stradic kosztuje 3 razy więcej... Na koniec - sprawdź w wyszukiwarce forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze śmieszniejsze to że Tika -Libra to Daiwa ,jakaś spółka córka

Ja słyszałem (piąte przez dziesiąte), że Tica to jakiś odłam shimano dostosowany do wymagań rynku USA i Kanady. Niestety nie znalazłem o tym żadnej informacji w necie, chociaż przyznam, że szukałem niezbyt dokładnie. Masz jakieś szersze info na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Spro ma bardzo dobra renomę, Tica to taki z tego co piszecie no name, nawet nie wiadomo czy shimano czy daiwa, nikt się nie przyznaje, czyli...?to właśnie tzw "firmy córki" potężnych koncernów zapychają rynek szmelcem za grosze.

Ale prawie mnie przekonaliście, chyba kupię Ticę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Unises - Okuma Epix Pro.

Szczerze polecam. Fajnie się kreci, nic nie hałasuje, a za 120 zl które zaoszczędzisz(epix to coś kolo 180 zł) nakupisz gum na cały sezon :mrgreen:

Poza tym pięcioletnia gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Spro ma bardzo dobra renomę, Tica to taki z tego co piszecie no name, nawet nie wiadomo czy shimano czy daiwa, nikt się nie przyznaje, czyli...?to właśnie tzw "firmy córki" potężnych koncernów zapychają rynek szmelcem za grosze.

Ale prawie mnie przekonaliście, chyba kupię Ticę.

Tica to japońska firma z amerykańskim kapitałem. Jej wyroby biją na głowę produkty Daiwy i Shimano - testy sprzętu robione przez niezależne instytucje (albo niezależnych użytkownikow internetowych forum) mówią same za siebie. Tica to marka trudno dostępna w Polsce - dlatego Ci się wydaje, że "no name", ale w Polsce można dostać w sklepach głównie: jaxon. robinson, mikado, okuma, cormoran, shimano, daiwa. Jest jeszcze około 20-30 wędkarskich firm, które robią produkry lepsze niż daiwa i shimano (w kategorii jakość/cena bo o produkcji młynków za 3000 zł i więcej Daiwa i shimano są jedynymi chyba - nie licząc "luksusowych" marek), ale na Polskim rynku są praktycznie niedostępne. Czasem się coś pojawi na allegro, albo w jakimś sklepie internetowym. Co do firmy SPRO - to jest właśnie taki "no name" - robią haczyki i kotwiczki (gamakatsu), a młynki są dla nich produkowane przez RYOBI - SPRO RED ARC to to samo co Ryobi Zauber, Team Dragon i Byron Alice - tylko w nieco gorszym wydaniu, bo ZAUBER jest najsolidniej z nich wykonany i ma najlepszą oscylację szpuli, co daje mu najrówniejszy nawój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto wogóle. Lepszy jest Ryobi Zauber i Tica Libra w cenie do 300 zł. Można je już kupić za 250 pln.
Moę coś powiedzieć o tej tice i Spro red arc mam obydwa Tica przy okoniówce a spro przy szczupakówce, natomiast znajomy używa spro przy okoniówce. Spro ma bez porównania lepszy/dokładniejszy hamulec poza tym obudowa aluminiowa. Tice można kupić za 200zł a spro za 280 myślę, że warto dołożyć 80zł do spro. No i waga przemawia na kożyść spro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nada się spro do okoniówki?
Znajomy katuje go co drugi dzień po kilka godzin na okoniówce i nie ma z nim najmniejszych problemów.
Nie oplaca sie kupowac Spro,lepiej kupic team dragona
Trudno mi odnieść się do dragona bo go nie używałem.
Oczywiscie twierdze tak bo mialem/mam zaubera,spro i dragona.
i oczywiście wszystkie chodzą przy okoniówce :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spro ma bez porównania lepszy/dokładniejszy hamulec poza tym obudowa aluminiowa. Tice można kupić za 200zł a spro za 280 myślę, że warto dołożyć 80zł do spro. No i waga przemawia na kożyść spro.

Masz trefną Ticę - bez porownania hamulec w Tice to majstersztyk. Ja jestem zachwycony nim. W produktach Ryobi to kuleje moim zdaniem. Ale da się przeżyć. To, że obudowa aluminiowa - co z tego? Tica ma kompozyt, który jest sztywniejszy niż samo alu.

Wolapbym Blu arca,Tica chodzi jakos ciasno.

A co to znaczy, że "chodzi ciasno"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.