Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kołowrotek do 300zł


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Alu-stop zawsze bedzie mocniejsze niż najmocniejszy plastik.

nie wiem jak w tych kołowrotkach... ale aż tak bym nie uogólniał, są tworzywa sztuczne mocniejsze niż stopy aluminium, czy niektóre stalowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 197
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Witacie!

Zgubiłem swoją ukochaną 5 letnią Catanę Shimano 300R, załamany rozpocząłem przegląd allegro co by tu nowego kupić. Shimano spisywało się bez najmniejszych wad, w ciężkich warunkach kilkakrotnie zalane, po uderzeniach, upadkach itp no i zostało na murku w mieście ;(

Cena - ustaliłem że do ok 160zł . W grę wchodzi Shimano i AbuGarcia (chyba że możecie mi polecić inną dobrą markę w tej cenie), zależy mi aby kołowrotek był trwały i niezawodny. Przeznaczony głównie do spiningu, aczkolwiek pomyślałem że mógłbym kupić coś z wolnym biegiem tak aby od czasu do czasu wykorzystać przy łowieniu z gruntu lub na żywca.

Najchętniej bym kupił taką samą Catanę ze starej serii (szaro-czarnej) :roll:

A jeśli Abu Garcia to jak oznaczana jest wielkość w tej firmie? Jaki byłby odpowiednik shimanowskiego 3000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena - ustaliłem że do ok 160zł
zależy mi aby kołowrotek był trwały i niezawodny.
Przeznaczony głównie do spiningu, aczkolwiek pomyślałem że mógłbym kupić coś z wolnym biegiem tak aby od czasu do czasu wykorzystać przy łowieniu z gruntu lub na żywca.

Wydaje mi się że nie znajdziesz kołowrotka spełniającego wszystkie te kryteria :???:

Ale możesz spróbować Okumę Epix Pro w wielkości 30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Witam brać!

Mam pytanie odnośnie kołowrotka do spiningu z plaży (troć) w tej chwili używam shimano catany 4000 i zdaje się że w miarę ok to znosi ale chciałbym wiedzieć na co ewentualnie mógłbym zmienić swoja catanke aby bylo bezpiecznie. Cenowo w ganicy 200-250 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pare dni temu zakupiłem spining Daiwa PM Jig 5-25g. Nietety kołowrotki które obecnie posiadam Twin Power 1000 oraz Sustain 4000 nie bardzo pasuja rozmiarami do tego kija. W zaiazku z powyzszym zostałem zmuszony do kupna nowego kołowrotka :grin: Zastanawiam się na nastepujacymi modelami:

Spro Blue Arc FD 930

Team Dragon FD 930 iZ

RYOBI ZAUBER 3000

RYOBI EXCIA SLIM 2000

SHIMANO SYMETRE 2500 FI

Przeznaczenie lekko/średni spining. Przedział cenowy do 300zł

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety za bardzo nie moge ci odpowiedziec na to pytanie red arc to flagowy kolowrotek firmy Spro jestem z niego zadowolony za to blue nie mialem nawet w rece ale jesli red to ich najlepszy to musieli go ładnie dopracowac i napewno sa jakies róznice...

widziałem Red nawet za 299 zł poszukaj w sklepach internetowych napewno cos znajdziesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spro jest w rozmiarach 10400, 10300, 10200. Myśle ze 10300 będzie ci pasował, ja mam 10400 i jest idealny wcale nie jest duży i ciezki, gdzieś na forum uzytkownik Lesio jak dobrze pamiatam pokazywał roznice wielkosci miedzy kazdym modelem poszukaj gdzies to jest napewno.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sand, w wielkosci 30 lub 3k bedzie idealny - taki wlasnie mam dokrecony do ww. daiwy o wadze niecalych 300g. ew. 25/2500 - mam ten rozmiar przy okoniowce :P a dwudzuestka to tez raczej do lajta, a 1k to sa podlodowe kolowrotki choc podobno mieszcza costam zylki :P .

oczywiscie sa niewielkie roznice wielkosci pomiedzy producentami ale generalnie nie wielkie, warto sprawdzic wage a takze pojemnosc zylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo długo studiowałem internet w poszukiwaniu kołowrotka spiningowego do 300pln. Wahałem się między SPRO właśnie a Shimano i jednak wybór padł na SPRO.

Zakupiłem Blue Arc 940 i naprawdę jest to ładne cacko (269pln). Czekam teraz na sezon aby go wreszcie pokręcić.

Powodów było parę:

1. SPRO to europejski producent ( Holandia, Niemcy) a nie Chinol

2. Jest jako taki serwis do spro.

3. Jeżeli kupować Shimano to tylko japońskie a to kosztuje dużo więcej

4. Czytałem bardzo dużo dobrych opinii o SPRO.

Reasumując to osobiście polecam SPRO - jak to czynili poprzednicy - co do modelu... dla mnie Blue jest wystarczający. Mocny, dokładnie nawija żyłkę, ma wzmocnione brzegi szpuli ( 2 * alu), gruby, wzmacniany kabłąk i wygodną szeroką rączkę.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SPRO to europejski producent ( Holandia, Niemcy) a nie Chinol
Chyba się jednak mylisz :wink:

Mam Red Arca 10300, to dosyć spory kołowrotek, do twojego kija bardziej pasowałby 10200.

A tak poza tym to Spro to żadna rewelacja, jakość łożysk w tych kołowrotkach to żenada. Nie wiem, czy nie lepszym rozwiązaniem byłby Ryobi Zauber albo Excia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ryobi zauber bardzo przypomina spro....

PS: artech czy byłeś kiedyś zadowolony z jakiegoś kręciołka którego posiadałeś bo czytam same negatywy nie wiem czy to wina kręciołków czy po prostu za duzo wymagasz :?::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.