Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kto łowi w Świnoujsciu ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

witam. brały w miarę dobrze przy tych mgłach po nadejściu mrozu i wiatru od EAST cienko. byłem w sobotę i niedzielę. W sob na karsiborzu ponoć od 11-13 brały a w mieście szedł niezły okoń ale nie wszędzie. Prąd wody był jak w rzece- do morza. W niedzielę na karsiborzu brał niezły okoń na rosówkę, sztuczne przynęty miał w d....e. Sandaczyk trafiał się drobny i przypadkowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

po roku przerwy od ponad 20 lat połowę czerwca spędzę w okolicach Świnoujścia. Podczas moich pobytów często wybieram się na ryby na Kanał Piastowski od Karsiborza albo na wschodni falochron na bonki ze spławikiem.

Mam do Was kilka pytań - w kanale piastowskim jak zdążyłem się przekonać z gruntu połowić ciężko ze względu na wspominane w tym temacie nie raz zaczepy. W moim ulubionym miejscu jest tak, że pod nogami jest około 1,5m, dno piaszczyste, taki pasek ma kolo 2 metrów i dalej spad i kamienie itp. myślicie, że jest sens nęcić czymś cięższym w tym pasku piaszczystym? Złapałem tam kiedyś medalową płoć ale z przypadku przy połowie okonków na czerwonego w środku dnia.. pojawiają się też czasami mneijsze leszcze, ale skoro są mniejsze to muszą być i duże...nie wiem czy jest sens ustawić się 20m dalej i próbować gruntówką na tym piasku tak blisko brzegu? gorzej jak będzie "dzień z babkami".. zdazylo mi się kiedyś nawet w tym miejscu po przepłynięciu jakiegoś statku złapać małą flądrę? czy coś płaskiego ;) na czerwonego robaka nad dnem co było dla mnie niezłą abstrakcją.

Mam jeszcze pytanie - czy falochron wschodni jest udostepniony do wedkowania? byłem tam ostatnio z zamiarem spaceru jakieś 2 lata temu bodajże i zastałem niestety gazoport w budowie i metalowe siatki blokujące wejscie na falochron z tej właśnie strony. zazwyczaj łowiłem z bonek albo dlubalem okonie na paprochy od strony morza. chciałbym w tym roku popróbować z gruntówką. Piszecie, że super miejsce ale zarazem bardzo oblegane jest po drugiej stronie - stawa młyny, ale ze względu na dojazd dużo wygodniej jest mi wędkować od wschodniej strony. Warto tutaj próbować z gruntówką?

z góry dzięki za rady

pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
witam czy jest już śledź w świnoujsciu?

Kolego, a jak jest to gdzie tego śledzia się łowi? Falochron zachodni? Pytam bo zawsze chciałem się na śledzia wybrać a w sumie nawet nie wiem gdzie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli miałbym się wybrać wybrałbym się od strony zachodniej pytanie skierowane jest do miejscowych gdyż nie w każdej miejscowości śledzia możemy już spotkać sa to dopiero początki np. w Niemczech w Straslundzie już znajomi jeżdżą i są efekty w Świnoujściu może być to jeszcze za wcześnie jednak nie wiem niech się miejscowi wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może trochę z innej beczki ale czy widzieliście tą informację która pojawiła się na stronie okręgowego inspektoratu rybołówstwa morskiego w szczecinie ??!!

W związku z wejściem w życie z dniem 4 marca 2015 r. nowej ustawy o rybołówstwie morskim (Dz.U. z dnia 17 lutego 2015 r., poz. 222) uległy zmianie przepisy dotyczšce wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego. Wykonywanie rybołówstwa rekreacyjnego na obszarach morskich RP może być prowadzone na podstawie DOWODU UISZCZONEJ OPŁATY przez osoby fizyczne na prowadzenie połowów z brzegu lub innych niż statek urządzeń pływających.

W związku z powyższym od 4 marca br. OIRM w Szczecinie NIE WYDAJE zezwoleń na sportowy połów ryb:

Wysokość oraz sposób pobierania opłaty:

1. NA OKRES 1 TYGODNIA - 37,83 zł

2. NA OKRES 1 MIESIĄCA - 75,67 zł

3. NA OKRES 12 MIESIĘCY - 189,17 zł:

- opłata ulgowa - BRAK możliwości skorzystania ze zniżek

CZY ONI ROBIĄ SOBIE JAKIEŚ ŻARTY ??!! cena na okres 12 miesięcy jest jakaś przesadzona !! Kogo będzie stać na wykupienie takiego zezwolenia?? Rozumiem, młody człowiek jeszcze jakoś sobie odłoży, jeśli ma z czego, ale emeryci i renciści ?? I jeszcze brak możliwości skorzystania ze zniżek !! Za co oni kasują takie pieniądze ?? Robią coś konkretnego ?? Zarybiają nasze wody czy jak ?? Przecież teraz 90% ludzi będzie łapać bez zezwoleń !! :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. NA OKRES 1 TYGODNIA - 37,83 zł

2. NA OKRES 1 MIESIĄCA - 75,67 zł

3. NA OKRES 12 MIESIĘCY - 189,17 zł:

- opłata ulgowa - BRAK możliwości skorzystania ze zniżek

:

Podobno te stawki mają być niższe docelowo. Zmieniali ustawę jakąś i jest w niej zapis, że max może być 1/20 średniej krajowej (chyba) ale nie ma przepisów wykonawczych jeszcze i pobierają asekuracyjnie najwyższą możliwą. Gdzieś czytałem że ludzie dym zrobili i niby te stawki jak wyjdą przepisy wykonawcze mają być niższe.

Tak czy inaczej banda niekompetentnych debili odpowiada za nasze prawo. Ja na szczęście mam kupione w listopadzie i mam nadzieję, że do tego czasu obniżą ale to jest faktycznie jakiś żart, nawet ustawa nie przewiduje stawek ulgowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem stawki są adekwatne do opłat wędkarskich obowiązujących na wodach PZW.

Areał wód morskich jest olbrzymi więc trzeba płacić.

Pieniądze powinny pójśc na kontrolę wód.

A jak kolego widzisz to, że na zachodzie stawki są na wodach śródlądowych wyższe a opłat za morze nie ma w ogóle?

Opłaty PZW są kosmiczne w porównaniu z tym co dostaje się w zamian ale w końcu dziadów pokomunistycznych trzeba czymś paść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Areał wód morskich jest olbrzymi więc trzeba płacić.

Pieniądze powinny pójśc na kontrolę wód."

Może i jest w tym trochę racji, ale nie do końca się z tym zgodzę. Za co mam płacić takie pieniądze? Czy ja łowie sieciami? Więcej ryb wpierniczy codziennie jeden kormoran niż ja złapie w ciągu miesiąca. Czemu nie zajmą się czymś konkretnym. Wiesz miałem przyjemność pracowąc w Urzędzie Morskim w Świnoujściu i coś wiem na temat pracy inspektoratu. Faktycznie gdyby działali, sprawdzali karty, gonili kłusowników. Robią to raz na jakiś czas, tak samo policja wodna i straż graniczna. Czy emerytów którzy zamiast pierdzieć w stołek mogą iść na powietrze i powędkować będzie stać na takie opłaty? Przecież to są nie małe pieniądze .....

A tak z innej beczki .... czy śledź już się ruszył w naszym mieście. Z tego co słyszałem, chodź wiadomo że nie do końca zawsze jest to prawdą co się usłyszy :) ponoć jeszcze jednego nie złapali :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam. Śledź już bierze w świnoujściu, grube, ładne sztuki, jeszcze nie gotowe do tarła także miesiąc ugoszczą w ujściu świny :grin: limit 5kg w 1- 2 godz, falochron centralny( na całej długości, po drugiej stronie wiatraka-stawa młyny). Dziś przeważały sztuki 30+ cm. Połamania kija :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

Panowie jaki polecacie zestaw zmontować do połowu z falochronu w morzu? żyłka pewnie minimum 0.25, ilu gramowy ciezarek? próbował ktoś łowić z mocno dociążonym koszyczkiem zanetowym? jakiej wielkości haczyków używacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.