Skocz do zawartości
tokarex pontony

Kto łowi w Świnoujsciu ??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 286
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pytanie co do polowow w swinoujsciu:

u kogo trzeba wykupic zezwolenie? to sa wody SUMowskie czy moze kogos innego?

Tak to są wody SUM - owskie czyli morskie. Pozwolenie na wędkowanie na tych wodach wykupujesz w akademiku Akademii Morskiej ( ten budynek z basenem ) przy ul. Starzyńskiego.

Pozwolenie to wykupujesz na rok od daty wystawienia, nie tak jak PZW na rok kalendarzowy.

Dni w jakich można wykupić to pozwolenie to bodajże wtorek i piątek w godzinach od 10.00- 12.00 ale nie jestem pewien :wink: bo już dawno kupowałem.

Najlepiej jak sam zadzwonisz i się dopytasz :cool: poniżej pomocny link :cool:

http://www.oirm.szczecin.pl/default.htm

wejdziesz w adresy kontaktowe i wszystko będzie jasne :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martines, procedura wygląda tak: - Przychodzisz do pani i chcesz dać papiery na wyrobienie pozwolenia i tu pierwszy zonk bo trzeba wypełnić blankiet i pompować do banku zrobić opłaty. Po opłatach wracasz i wypełniasz wniosek na pozwolenie. Następnie dajesz pani i ona wypełnia Ci pozwolenie. Jak ktoś lubi wystawać w kolejkach trenować cierpliwość to OK. Ja wolę być przygotowany. Przelew można zrobić w domu przez net i wydrukować sobie potwierdzenie albo w swoim banku czy też na poczcie. Nie zawsze mam czas na wystawanie po urzędach więc wolę tą wg mnie wygodniejszą formę załatwienia sprawy.

No ale to chyba nie o tym temat jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się wybiera - to nie warto. Chyba, że chce połowić konkretnych płoci na spławik. Dzisiaj z gruntu na falochronie - efekt jedna flądra na fileta :) Kolega Patryk, z którym się przez przypadek spotkalismy wyciągnął jeszcze 2 wielkości zegarka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Świnoujście jest super miejscem moim zdaniem najlepsze jest miejsce koło białego wiatraka to jest super miejsce sam wiem bo tam łowie co wakacje można tam złowić leszcza okonia piękne nawet kilogramowe płocie.W tamtym roku nawet udało mi się złapać na twisterta okonia 1,20.Moim zdaniem najleliej tam łowić na grunt .Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam kolegów wędkarzy .

Czy któryś z Was był już w tym roku na rybkach w Świnoujściu ??

Jeśli tak to jakie wyniki proszę o informacje co i gdzie zostało złapane .

Chciałem w sobotę się wybrać koło Bielików ale wszystko zależy od tego czy kra będzie na kanale. Pozdrawiam i połamania kija w nowym sezonie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk1234 Mulnik z tego co się orientuje jest na lewobrzeżu ?? Jak tam się dostać czy lepiej bielikami czy karsiborem się przeprawiać ?? A co do odmarznięcia to chyba jeszcze nie odmarzł bo wczoraj pokazywali jak kilku odważnych wędkarzy stało na lodzie na U-botach. Gratuluje im odwagi . Po powrocie napisz jakie wyniki osiągnąłeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeżeli chodzi o "oblodzenie" to z tego co mi wiadomo w Świnoujściu go porostu nie ma. Jeżeli ktoś chce dostać się na tzw. "mulnik" spoza Świnoujścia to lepiej "przeprawić się promem na Karsiborzu". Dla nie znających lokalizacji "mulnika" - po przepłynięciu promem Karsibur jedziemy około 2,5 km w kierunku Świnoujścia (do "skrzyżowania" gdzie po lewej stronie drogi jest mini parking, ale my skręcamy w prawo), wtedy jedziemy cały czas prosto (około 500-600 metrów) i dojeżdżamy do "ruin" i wtedy jedziemy prawo skos i dalej tak jak polna dróżka prowadzi na łowisko. Nie jest to w żaden sposób skomplikowany dojazd, tylko w końcowym etapie trzeba uważać na wystające z drogi pręty metalowe. Miejsce jest bardzo przyjemne (polanka gdzie można grillować, itp.), głębokość łowiska niestety jest niewielka, ale warto spróbować. Proszę "pochwalić się" swoimi osiągnięciami na tym łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja osobiście Mulnika nie polecam, nigdy nie złowiłem tam nic godnego uwagi. byłem tam równo tydzien temu, jako ze nigdzie nic nie brało to pojechalem tam ze znajomym na grila ;] Ani brania, poza jednym incydentem. Z gruntu i na spławik nic, na koniec porzucałem troche na boczny trok. W pewnym momencie przytrzymanie jakby zaczep zaciecie i.....odjazd jakbym miał pokaźnego suma. Okazało się ze za bok podhaczył mi sie zyciowy szczupak, myśle ze była to nawet metrowka po wirach jakie robił. Po 10 minutach 5 metrów od brzegu sie wypiął, ale nie byl w ogole zmeczony bo ciagle murował do dna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falochron, ale to raczej od później wiosny dopiero, kanał piastowski, kanał mieliński odcinek na lewo od przeprawy karsibór. Wiadomo, ze jak sie nie ma wiele czasu to mozna i skoczyc w inne miejsca,ja czasem bywałem na Basenie Północnym ale to głównie jesienią bo ładny okoń tam był i czasami w okolicach oczyszczalni i Porta Petrol. Niestety obydwa miejsca juz niedostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną łowiskiem, które w Świnoujściu ma "największe wzięcie" jest chyba tzw. "baza u-botów" za mostem na wyspę Karsibór. Szkoda tylko, że około 99% "wędkarzy" używa metody "na szarpaka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Węgorz/leszcz/miętus z falochronu.

Ewentualnie węgorz i miętus w rejonach dużej przeprawy promowej.

Innych miejscówek Ci nie wytłumacze, jako, że pewnie nie znasz okolic.

Ale polecam głównie falochron, czasem można fajnie połapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do wędkujących z falochronu w Świnoujściu dotyczące zaczepów.Wczoraj wrócił mój znajomy z wczasów na falochronie :grin: czytaj małżonka na plaży on z wędkami pod "wiatrakiem" i pierwsze co mi napisał w smsie to ,że w ciągu 14dni urwał prawie 40 przyponów na gruntówce i tu moje pytanie do wędkujących w Świnoujściu: czy z końca falochronu zachodniego /zaokrąglenie betonów/ rzucając wędki w kierunku morza z uwagi na zaczepy nie da się w ogóle łowić gruntówką? 40 przyponów w jednym miejscu to jest niezły wynik.

Ten mój znajomy łowił z końca zachodniego falochronu praktycznie w wycinku 120stopniowym między linią na koniec wschodniego falochronu a końcem wyspy Uznam na zachodzie i wszędzie podobno trafiał na zaczepy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły nie łowi się rzucając tam na wprost w morze, bardzo dużo zaczepów. Częstotliwość zaczepiania zależy między innymi od tego jak silny jest prąd wody. Ostatnio łowiłem tam, z braku innych miejsc i urwałem tylko 1 raz. Generalnie - rzuty maksymalnie dalekie, blisko brzegu kij do góry i trzeba szybko ściągać zestaw. Praktycznie zero zaczepów jest łowiąc z dwóch betonowych pomostów na falochronie. A najlepsze miejsce - czyli koniec, rzucając po skosie między plażą a otwartym morzem, jest praktycznie przez większość dnia o nocy nieosiągalny, bo miejscowy wyjadacze tam koczują. Druga sprawa, że zestaw musi być solidny, to nie jest federowanie na jeziorze czy dużej rzece. Zyłka główna minimum 0.25 ze wskazaniem na grubszą, przypony wiążę na takiej samej średnicy.

Ci niektórzy używają plecionki stosując jednocześnie przypon strzałowy z zyłki 0.35 - 0.40. W uproszczeniu wygląda to tak jak zestaw na boczny trok zazwyczaj z dwoma haczykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie było z tym sprzętem :delikatne zestawy i przypony zostały w wodzie.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie zaczepów: jak dalej wygląda łowisko w przedłużeniu zachodniego falochronu/przed pomostami/ w kierunku portu? Też tam się coś wyprawia, czy można w miarę spokojnie łowić na gruntówkę.Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.