Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Starachowice


Damianxtx

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Pasternik: tragedia....

Lubianka: od strony lasu i z drugiej strony tarliska można zapolować na lina, większego leszcza, karpia, karasia. Jeśli chodzi o drapiezniki to od strony lasu grasują ładne szczupaki ale jest wiele zaczepów przy brzegach.

Piachy: podstawa jest łowienie w nocy, ostatnio szaleje tam karp ale raczej taki rozmiaru wigilijnego, wcześniej w tym sezonie zbiornik zapowiadał się na studnię... Przy trzcinach po drugiej stronie tzn na przeciw plazy są dobre miejsca. Dno jest nieco muliste wiec jeśli chcesz łowić na grunt to stosuj lekkie obciążenia max 20g. Szczupak też występuje szczegolnie w miejscach gdzie brzeg jest nieco zarośnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu??

Wczesną wiosną była mała afera związana z łowieniem na "szarpaka" tołpyg. to jedno.

Po drugie bardzo ciężko znaleźć tam miejsce gdzie jest jakaś ryba, o atrakcyjności łowiska świadczy liczebność wędkarzy która tam łowi. Fakt jest jeden pozytywny: ładne szczupaki ale nie pamiętam kiedy ten zbiornik był zarybiany. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet wiem o jakie miejsca chodzi. A jak gdzie tam jest dokładnie to tarlisko umiejscowione. Byłem tam dośc dawno rowerem, objechałem cały zalew to niektóre miejsca wydawały sie ciekawe. Zamierzałem nawet tam kilka dni ponęcic ale potem jakoś zrezygnowałem. Może w tym roku spróbuje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem ostatnio na Brodach Ilzeckich ( blisko Starachowic) w nocy z soboty na niedziele i przyznam, ze sie nie nudzilem, juz w trakcie rozpalania grila (ok.21:30) rybki chcialy wspolpracowac, i tak gdzies do 0:30. Nastepne brania dopiero nad ranem . Polowilismy leszcze dosc ladne jak na 1 wypad, kilka linow i jazi. Jedyny minus to odwieczny tam problem z miejscowkami w weekendy, dlatego trzeba polowac na nie odpowiednio wczesnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jmk81 napisał:

Przybliż miejsce w którym łowiłeś, jakiś punkt charakterystyczny.

Najczesciej wedkuje na tym dlugim łuku od Stykowa do Rudy.

Byłem kilka razy w tym roku i mysle, ze ryba tam zeruje mniej wiecej po calej dlugosci, zreszta zbiornik ma dosc jednolite dno, w przeciwienstwie do Wior, gdzie teraz jest sajgon ;) dodatkowo po podwyzszonym poziomie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Wprawdzie ja ostatnio byłem tam ze spinningiem, ale od znajomych wiem, że na grunt bierze niewielki leszczyk, widziałem też, jak łowili 20 cm płotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.