Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zawody gruntowe-potrzebuje pomocy w przygotowaniu się donich


piotrek_pisz

Rekomendowane odpowiedzi

ja na Wisłe stosuje żyłkę 0,4 wędki od 150 do 300 gram wyrzutu, a ciężarki przynajmniej 100 g

bez przegięcia - facet pyta jak się ustawić na jezioro na zawody z gruntu - a wy piszecie że stosujecie kije 150 i 300 g/w - i ciężarki powyżej 100 :smile:

Oczywiscie jet to wielki plus bo zylka ma wtedy parametry bardziej zblizone do plecionki i lepsze przekazywanie bran na duzych dystansach

tak - szczególnie jak zrobi się 2 metrowy żagiel :smile: a na zestawie masz koszyczek 10-15 g

Juz kilka razy zdazylo mi sie ze zylka 0,18 strzelila mnie podczas wyrzutu i tylko majestatycznie odprowadzalem wzrokiem koszyczek lecacy do wody. Od czasu kiedy przesiadlem sie na zylki 0,20 - 0,25 ie zdazylo mi sie to ani razu.

po pierwsze to nikt nie mówi aby zakładac po 50 g i wiecej na 0,18 czy 0,16 - po drugie - każdemu może się to zdażyć - a to kabłąk niechcąco sam się zamknie bo nie był dobrze otwarty - a to żyłka zawinie się na szczytówce - w tym drugim przypadku zamiast odstrzelenia zestawu można stracić szczytówkę - po trzecie na 10 i 15 przy 0,18 też nie zdażyło mi się to ani razu :smile:

Co do uwadów odhaczenie takiego zestawu nie jest problemem

to chyba oczywiste skoro żyłka grubsza jest mocniejsza od cienkiej - i to było napisane

PS. a i jeszcze jedno ja na Odrze z gruntu tez stosuje obciążenia po 100 gram i żyłkę co najmniej 0,25 a częściej i grubszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

hehe dyskusja się rowzinęła tylko troche mało na temat, jak zacinacie feederem?? bo zakładam najcięnszą szczytówkei mam problem zaciąc starszne się wygina a inni zacinają bez problemu na takie moze poprostu dac mniejszy haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja mam takie małe pytanko jaka jest różnica w ilości brań gdy się używa grubszej żyłki a jeżeli cieńszej??? Jest jakaś różnica w zacinaniu bran?? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma roznicy jezeli masz gruba zylke (zbyt gruba) np lowiac plotke wezmiesz zylke 0,18 albo 0,20 XDXD to bran bedzie malo musisz dobrac zykle do ryb ktore chcesz lowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.