Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Rejestr Połowu Ryb


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć jak kolegom wędkarzom idzie wypelnianie Rejestru Połowu Ryb na rok 2004 i czy Waszym zdaniem taki rejestr jest potrzebny i czy zebrane dane będą napewnowiarygodne?

Ja muszę sie przyznać, że się trochę pogubiłem, bo przeważnie złowione ryby wypuszczam a tych które zabrałem to już nie pamiętam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 293
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja wypełniam, na szczęście zdecydowaną większość ryb wypuszczam więc mam mało wypełniania. Ponadto nie jest to przecież takie trudne a myślę, że takie informacje mogą byc bardzo istotne dla polskiego wędkarstwa. Oczywiscie jeżeli będą wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupota biurokracja narzucona prze kopletnch [...] co mają władze w PZW , na wędkowanie chodze dla sportu nie dla miesa ,a jeżeli tacy eksperci wędkarze miesia=rze we władzach PZW sa to powinni zezwolic wedkarzom na selekcje okonia w wodach lipienia i pstrąga ,jest rzeczą niedopuszczalną aby okoń wyżerał i tak nieliczne naturalne tarliska pstrąga potokowego ,zdaje sie że to tak jak w poltyce [...] u władzy wszedzie i okoń podskakuje pstrągowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do autora powyższego "postu"

Forum jest otwarte dla wszystkich i zachęcamy do wyrażania własnych osobistych zdań na każdy temat. Jednak nie w tym rzecz abyśmy usuwali tematy kontrowersyjne. Dlatego prosimy o wyrażanie swoich opini zachowując dobre obyczaje oraz powstrzymując się od słów obraźliwych.

Prosimy również zwrócić uwagę na pisownię w tematach i odpowiedziach, aby były bardziej czytelne dla innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Tylko, że słyszałem, że aby móc wnieść opłaty na nowy rok trzeba mieć i oddać wypełniony rejestr z 2004r. W sumie mam, ale niewypełniony.

Czyli co , preparować wpisy?

A co z tymi co każdą rybę wypuszczają?

Może juz ktoś z Was płacił w tym roku składki i może napisać czy jest wymagany obowiązkowo ten dokument. I co się dzieje jak sie go nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że słyszałem, że aby móc wnieść opłaty na nowy rok trzeba mieć i oddać wypełniony rejestr z 2004r. W sumie mam, ale niewypełniony.

Czyli co , preparować wpisy?

A co z tymi co każdą rybę wypuszczają?

Może juz ktoś z Was płacił w tym roku składki i może napisać czy jest wymagany obowiązkowo ten dokument. I co się dzieje jak sie go nie ma?

witam ale sie chłopie zamieszał.pewnie że rejestr jest wymagany,co tu preparować dlaczego nie wypełniasz odrazu?ja jak biore licencje na dane łowisko to nawet jak nie złowie to i tak pisze komplet....dla tego że skoro wychodzi im że ryb już nie ma to znowu dorybią.morze to nie etyczne ale daje pożądany skutek...kłusole nie mają ewidencji................................

pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz......jak myślisz ? Jaki jest cel połowów tkz . kontrolnych.? I gdzie pisze ....w regulaminie na temat tego......rejestru.? Nie to że mam inne zdanie niż ty , ale mam już dosyć tych eksperymentów w PZW ! na naszych grzbietach ! Pozdrawiam ! maciekxxl

:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz......jak myślisz ? Jaki jest cel połowów tkz . kontrolnych.? I gdzie pisze ....w regulaminie na temat tego......rejestru.? Nie to że mam inne zdanie niż ty , ale mam już dosyć tych eksperymentów w PZW ! na naszych grzbietach ! Pozdrawiam ! maciekxxl

:):)

witam .rejestr? czemu służy?tak szczerze to chyba nie wiem.wiem wiele na i nne tematy,nie potrafie odpowiedzieć na twoje pytanie wprost sory...ktoś mi kiedyś mówił ale czy to jest zgodne z prawdą?tak naprawde nie pamiętam.wędkarstwo tak jak myśliwstwo od zarania istniało i będzie istniało[.jak to sie ma na przykład do zezwolenia odłowu prywaciażowi] przez zarząd ,na zbiorniku rzeki warty na ,,poraju,, 18 ton ryb.

gdzie okazało sie że kupiec musiał zakopać w lesie 10 ton z przyczyn technicznych....lub do takiej samej zgody na odłów z jeziora żywieckiego zbiornik soły...to chyba głównie ze składek wędkarzy te zbiorniki przez wiele lat były zarybiane.ryby brały jak szalone ........a teraz....nic ani kolki.

co mają powiedzieć wędkarze z rejestrami????.....niewiem czemu służą rejestry srortowego połowu ryb i jak sie mają do odłowu sieciami legal...? na wodach pzw? może ktoś mi powie?pozdrawiam mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 10 months later...
Gość Anonymous

Moim zdaniem ten cały rejestr jest gówno WARTY !!!!!!!! bo i tak o.75 % wedkarzy wypełnia go nieprawidlowo albo w cale albo wpisuja dane z głowy bo w ciągu sezonu o tym zapomnieli !!!!!!!! A w kole i tak nikt na to ni zwraca uwagi i tyle ! A pzoatym moim zdaniem cały ten rejestr jest nie wygodny w użytkowaniu !!!!! OWSZEM KONTROLOWANIE I WIĘKSZA OCHRONA ŁOWISK JA NAJBARDZIEJ ALE MOŻE TROCHĘ BARDZIEJ PRZEMYTŚLANYMI METODAMI !!!!!!!!! :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

moje koło miało do wypełnienia 300 takich ankiet ja , sam musiałem wypełnić 7 szt oczywiście w kazdej pisałem same bzdury,ale za to koło ma pieniądze, i co już jest odzew , panowie z zarządu głównego pzw stwierdzili że za mało mamy okonia, i wprowadzili wymiar ochronny 18 cm......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Podobno jacyś idioci gdzieś w Polsce karają za brak rejestru kretyni myślą że dowiedzą się gdzie są ryby . W moim kole jak ktoś pisze że są tam ryby to rybacy są tam już z sieciami i tyle ja piszę że złowiłem piękne okazy na wodach gdzie rybacy już dawno temu wszystko wytępili. W pzw siedzą sami idioci nie potrafią zadbać o dobro wszystkich tylko swoje kradna ryby razem z rybakami ,ale za rok lub dwa zostanie im tylko ukleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Anonymous

Tacy głupcy mają być podobno w Radomiu ,choć sam niewypełniam tego rejestru i oddaje go czystym mam ich gdzieś.Przecież druk tych rejestrów idzie z naszych składek więc niedziwmy się że one ciągle rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ja tego nie wypełniam, ale raz mi kontrol chciał grzywnę dać bo to trzeba od razu jak sie jescze nawet wędek nie rozłoży powpisywać. na szczęście grzywna mnie minęła a rejestr oddałem pusty. nigdzie nie byłem nic nie złowiłem :D:D poza tym nie sądzę zeby miało to jakiś wpływ na zarybianie zbiorników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwżam, że rejestry to dodatkowe utrudnienie dla wedkarzy, w jednych okręgach duże a w innych jeszcze większe. Dam przyklad. W katowickim jest tak. Przychodzisz nad wodę, to zamiast się wysikać to musisz od razu zrobić wpis (inaczej kara). Zaczynasz wedkowac to po kazdej złowionej rybie musisz umyć ręce i zrobić w odpowiedniej rubryce kreskę(inaczej kara). To jest wynalazek psychicznych działaczy, którzy nawet nie mają czasu na wędkowanie. Całe szczęście ,że tam gdzie najczęściej wędkuję tzn w Krakowie są normalni ludzie i zapisali;" Rejestr nalezy wypełnic po zakończaniu łowienia" Ciekawe jak u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.