Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Żyłka do odległościówki


savior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Poszukuje jakiejś szybko tonącej żyłki do odległościówki.

Zastanawiałem sie nad Maxima Match&Feeder 0,16mm ale ona jest koloru brazowego i pewnie bedzie widoczna w wodzie.

Jest tez taka zyłeczka Maxima Carp&Feeder koloru zielonego ale nie moge znalesc 16 a mysle ze grubsza do odległosciówki sie nie nada.

Albo moze zastosowac cieniutką plecionke np 0.04 BERKLEY FIRE LINE

Co o tym myslicie??

Dodam tak od siebie ze kupiłem zyłke mikado UV i kicha nie mozna jej zatopić zaraz robi sie balon i spławik ucieka z miejsca necenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

żyłka jeśli będzie przy nawijaniu dobrze przeczyszczona - zatonie bezproblemowo, osobiście do odległościówki używam żyłek w przedziale od 0,14 do 0,18, i raczej bardzo dobrej jakości tu nie można oszczędzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

witam panowie chcę przetestowac tę ŻYŁKA TRABUCCO XPS MATCH PRO S- STRONG 0165 kto jej używał proszę o rade, czy jest warta uwagi będę używał jej w matchówce ciężar rzutowy 20g i jeszcze jedna żyłeczka na przypony ŻYŁKA TRABUCCO T-FORCE COMPETITION PRO 0,10 :razz: ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam,

W zeszłym sezonie używałem żyłek:

Trabucco S-Force Match Sinking 0,16 mm

Maver Win All Round 0,14 mm

Z tych dwóch lepsza wydaje mi się żyłka Mavera. Jest mniej rozciągliwa i sztywniejsza od Trabucco. Obie żyłki są w czarnym kolorze i dobrze toną. Na ten sezon pewnie kupię Maver River Stone. Używał ktoś z was tej żyłki? Ewentualnie, co innego moglibyście polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miras, trabucco S -force match sinking jest całkiem miękka i rzeczywiście dość rozciągliwa, kolor raczej ciemnogranatowy.

trochę fajniejsza jest trabucco T-force XPS match - ta wg. mnie nieco lepiej tonie, parametry podobne, trochę lepiej trzyma parametry na dłuższą metę, kolor czarny - mój faworyt( właśnie pasuje mi ta rozciągliwość).

też bardzo podobna żyłka to browning black magic sinking.

ten maver allround to jest raczej uniwersalny monofil, napisałeś że jest czarna ? dziwne...

najbardziej znany i chwalony jest właśnie maver river stone(niewiem czy będzie mniej rozciągliwa bo to raczej typowe dla żyłki matchowej) jednak nie miałem jej jeszcze okazji wypróbować.

jak chcesz coś w miarę tonącego z trabucco a mniej elastycznego to masz np. żyłki spiningowe z serii T-force, wolałbym już od żyłki typu allround.

odradzam żyłki dragona typu match&feeder. o ile żyłka matchowa na grunt/feedera na niewielkich odległościach się nada(wszystkie parametry oprócz rozciągliwości są porządane) to odwrotnie(feederowa na spławik) zawsze będzie lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly poprzedni sezon lowilem zyleczkami trabucco, zarowno ta matchowa jak i feederkowa (chodzi o serie T-Force). W moim wypadku matchowa wymagala potraktowania ludwikiem by ladnie tonela, ale pozostale parametry bez zastrzezen, chodzi tu przede wszystkim o wytrzymalosc, do czego zmusza mnie lowisko i sposob lowienia.

Podobnie jak kolega Miras w tym roku zamierzam polowic Maverem River Stone, opinie ma bardzo dobre, ale troche gorzej z dostepnoscia, szczegolnie jesli chodzi o grubsze srednice, coz przekonamy sie czy wart jest zachodu.

Sry za maly offtop ale przy okazji zapyta sie czy mieliscie stycznosc z zyleczka gruntowa Dragona Super Mimicry Feeder czy jakos tak, bo potrzebuje jakies tanszej zyleczki ale w miare dobrej bo na grunt za czesto nie lowie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten maver allround to jest raczej uniwersalny monofil, napisałeś że jest czarna ? dziwne..
teraz już sam nie wiem czy jest czarna, być może kolor pomylił mi się właśnie z browning black magic który wymieniłeś. Miałem też tego browninga 0,14 mm i był całkiem dobry, na pewno lepszy niż Trabucco s-force. Ale i tak najbardziej odpowiadał mi właśnie ten uniwersalny Maver
Podobnie jak kolega Miras w tym roku zamierzam polowic Maverem River Stone, opinie ma bardzo dobre, ale troche gorzej z dostepnoscia, szczegolnie jesli chodzi o grubsze srednice, coz przekonamy sie czy wart jest zachodu.

Wiem, że żyłka cieszy się sporą renomą, natomiast nie miałem okazji jej "pomacać". sandacz, tak jak piszesz z dostępnością jest problem. Byłem dzisiaj w 2 sklepach i nie było. Do wiosny będą pewnie jakieś dostawy, a jak nie to zostają sklepy internetowe.

W moim wypadku matchowa wymagala potraktowania ludwikiem by ladnie tonela
Moim zdaniem zawsze warto przemyć od czasu do czasu żyłkę rozcieńczonym ludwikiem, nawet jeśli jest tonąca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku matchowa wymagala potraktowania ludwikiem by ladnie tonela
Moim zdaniem zawsze warto przemyć od czasu do czasu żyłkę rozcieńczonym ludwikiem, nawet jeśli jest tonąca.
dokładnie. w zależności od warunków i jak jest woda zasyfiona to każda żyłka się oblepia tym syfem i przestaje tonąć, wystarczy ostrożnie polać szpulkę rozcieńczonym ludwikiem - to dla bardziej leniwych(przeciąganie przez sciereczkę z płynem jak komuś się chce).

ja zostaję przy czarnej T-force XPS match o ile jest dostępna. w sumie jeszcze będę musiał dokupić pare motków to jak będzie wezmę na próbę tego mavera river stone, jedynie z braku laku browninga black magic czy też tą granatową trabuuco S-force match.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jeux, Z mojego doświadczenia (Trabucco s force, browning black magic, Maver Win All Round) mogę powiedzieć, że nie zauważyłem istotnej różnicy w szybkości tonięcia. Wszystkie żyłki były pod tym względem zadowalające, natomiast różniły się innymi parametrami (miękkość, rozciągliwość) Dodam, że wszystkie żyłki traktowałem od czasu do czasu ludwikiem. W tym sezonie wypróbuję właśnie tego zachwalanego Mavera river stone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeux, Teraz jeszcze jest problem zakupu. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie póki co nie ma jej w sklepach. Na upartego można kupić ją przez internet ale oprócz kosztów przesyłki pozostaje jeszcze kwestia świeżości produktu. Swoją drogą szkoda, że producenci nie umieszczają na szpulach daty produkcji. Niektóre firmy pakują swoje żyłki próżniowo, ktoś wie jak jest w przypadku tego Mavera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.