Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Zalew Sulejowski


strazNICK

Rekomendowane odpowiedzi

A jak rybki? Bierze coś? Od 12 mam urlop i mam zamiar wybrać się nad zalew, tylko nie wiem czego się spodziewać:)

Kolego z pewnością pięknego krajobrazu, łupiącego w oddali disco banjo i być może chłodnych już nocek - , ale tak mi się zawsze kojarzył, kojarzy i będzie kojarzył Zalew Sulejowski.Byłem na dniach w okolicach Zarzęcina - leszcze, płocie i ukleje - mówiąc o leszczu nie mówię o łopatach, jednak coś skubało, w nocy miałem branie sandaczowe na trupka, po drugim odjeździe zacinam, ale pusto, za wcześnie lub mały szkrab.Sinice się wyniosły, woda fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 320
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dokładnie, jedna wielka dyskoteka...

Co do stanu wody to sinica jest to problem numer jeden, przy brzegu raczej nie można liczyć na brania ponieważ zielona powłoka sprawia, że woda jest niedotleniona a ryby uciekają na głęboką wodę...

Byłem tydzień temu w weekend zero brań z brzegu i z wody. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Zapraszam wszystkich forumowiczów na wędkowanie nad Zalewem Sulejowskim. Zaczynamy sezon na koniec kwietnia a kończymy w październiku. Zalew Sulejowski to specyficzny zbiornik, łowie an nim od 20 lat i wiem co w "wodzie siedzi". Leszcze, jazie, sandacze, amury to ryby które tu można bez kłopotu złowić.

Zapraszam do towarzystwa w wędkowaniu.

Jeśli chcesz powędkować zimą zapraszam na leszcze spod lodu. Okazy 1 do 2 kg to standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

@Edmund,nic się nie bój. To byż żart prima-aprilisowy. Sprostowanie już jest w prasie lokalnej.

Bliższe informacje o wędkowaniu na zalewie sulejowskim znajdziecie na fishingcafe.pl

Tam są ludzie silnie związanie z Zalewem i Pilicą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam informacje z każdego dnia i powiem Wam że straszna kiszka. Gdzieś ktoś jakiegoś leszcza złowi ale raczej w porze nocnej. W dzień płotka ale raczej drobna. Drapierznik równierz milczy.

Dziś zdokowałem już łódkę więc 15-go zaczynam 21-ty sezon:) Oby był równie dobry jak poprzedni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote rozawialismy pabie z kolegami na temat zalewu Sulejowskiego,

i doszlismy do wniosku że zalew jest przełowiony ,nasze prywatne zdanie to na całym zalewie wprowadzic zakaz zabierania ryb ,przez dwa albo trzy lata.I jeszcze zakaz wędkowania od stycznia do maja.A było nas wędkarzy 8sztuk i pełne poparcie.

I jak sie umówicie na wspólne wedkowanie to ja sie załapie.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Łowienie ryb jest również sztuką. Nawet na prywatnym stawku nic nie złowisz jak nie nabierzesz rutyny i wprawy. A co myślałeś że jak pojedziesz na sobotę to z marszu ryb nałowisz pełną siatkę. Nigdzie tak nie ma, i nie będzie. Do tego trzeba dodać że ryby mają to do siebie że nie w każdy dzień żerują i nie o każdej porze. Więcej optymizmu, a będziesz zadowolony. A tak naprawdę to łowisz dla przyjemności, a ryby na obiad możesz kupić w rybolu. Chociaż z drugiej strony dobrze jest też coś złowić. W końcu jakieś koszty się ponosi. Napewno zalew Sulejowski nie jest przełowiony. Ja łowię na rzece nizinnej, o szerokości 30 metrów. " Łyna" Muszę przyznać że nie każdy wędkarz w niej złowi rybę. Jedni nie mają przez cały dzień nawet brania. Drudzy łowią piękne ryby. Ja łowię i nie narzekam.

Interesuje mnie ten zalew, ponieważ będę chciał tam połowić gdyż często przebywam w okolicy Pabianic na długi okres czasu. Trudno jest się rozstać z wędkarstwem. Interesuję się również zbiornikiem Jeziorsko, i śledzę wasze posty. Miasto Łódź z herbem łodzi w środku, a praktycznie nie ma innej wody, jak tylko udać się na wspomniane. Pozdrawiam wędkarską brać i połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informacje z każdego dnia i powiem Wam że straszna kiszka. Gdzieś ktoś jakiegoś leszcza złowi ale raczej w porze nocnej. W dzień płotka ale raczej drobna. Drapierznik równierz milczy.

Dziś zdokowałem już łódkę więc 15-go zaczynam 21-ty sezon:) Oby był równie dobry jak poprzedni.

Pozdrawiam

Kolego ja też już tupię. Ale aura w tym roku mnie rozwala i jak tak dalej pójdzie to nie wygląda to rewelacyjnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam,

Chciałem się dowiedzieć gdzie na Sulejowie są najgłębsze miejsca oczywiście pomijając tamę ?

w Zarzęcinie jakieś 1,5km od przystani żeglarskiej w kierunku Smardzewic masz najgłębiej i koryto Pilicy w zasięgu rzutu z brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam Pana piszę do pana gdyż mam pytanie w sprawie zalewu sulejowskiego czy moze podał by pan jakies wskazuweczki gdzie się udac na dobre łowisko lub moze kiedys z panem się ustawic na jakis połów proszę o info odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

widze że od dawna cisza a w tym roku mam ochote wykupic karte i wlasnie tam uderzyc :) wedkuje od najmłodszych lat ale jakos wczesniej jej nie wyrabialem tylko jakies komercje.czytam posty i analizuje.wszyscy jednym hurtem pytaja jak,gdzie i na co łowić a ja mam inne pytanie.kiedyś wyczytałem że kluczowa sprawą jest kierunek wiatru co idzie za tym kierunek fali, poniewaz rybostan kieruje sie z kierunkiem wasnie fali.czy czasem jest bardziej oplacalne faktycznie usiasc na brzegu pod wiatr czy w swoje sprawdzone miejscowki ? licze na odpowiedz kogos z wiedza na ten temat.dodam że w artykole byla mowa o duzych akwenach a zalew takim jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.