Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Tyczka 13 m. Wybór...


uwad

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy eksperci i biegli w wiedzy!

Proszę o radę.

Oto czego szukam:

1.tyczka 13m

2.zastosowanie: uniwersalna, ale najczęściej rzeki – liść do 20g; rekreacyjne połowy, ale od wielkiego święta jakieś małe zawody

3.moje umiejętności: amator, łapałem trochę phantomem 11m (chciałby coś lżejszego i sztywniejszego)

4.wymogi: na ile się da sztywna i lekka, ale też wytrzymała bo często łapie w trudnych warunkach

5.cena: umyślę o okolicach 1500zł, ale nie chce się upierać i potem mieć coś z czego nie będę zadowolony, albo zapłacić za coś, czego amator i tak nie potrzebuje

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...
Gość Anonymous

polecam EXPLOSION carp cormorana łowię od początku sezonu rewela sztywna dobrz wyważona mocna kup w zestawie tj 3 topy tuby i pokrowiec

zapłacisz około 1890,00 pln na ten rok niema nic lepszego w tych pieniądzach chyba że model wyszy dark destory carp w zestawie 3070 pln tylko ta cena :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jest okazja, w związku z tym że chcę się "przestawić " na Cormorana w zestawie za 3000 zł mam do sprzedania Mikado Lexus 2001 13m za 1000 zł. cena w sklepie Mikado (www.mikado.pl) 1705 zł. Wędka jest używana jeden sezon, nie była pęknięta lub tym bardziej złamana, stan b. dobry.

kontakt djstach@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam

Mam dylemat przy zakupie 13 metrowej tyczki. Po prostu nie wiem co mam wybrać, a niestety nie za bardzo znam się na wędziskach.

Przede wszystkim zastanawiam sie jaka jest różnica pomiędzy topem 2-częściowym a 4-częściowym??? Który lepszy??

A wybór wędziska jest następujący:

Jaxon XT-Pro New Generation Transformer 13,00m

York Rapid Pro Put Over 1300cm 5-20g

Dodam iż tyczka na potrzeby połowu ryb w rzece (płocie, leszcze, krąpie jazie)

Proszę o odpowiedzi w temacie, być może pomożecie mi dokonać wyboru, z góry dziękuję.

P.S. Jeśli znacie inne wędziska 13m niż wyżej wymienione przeze mnie nadające sie do połowu ryb wyżej prze zemnie wymienionych w rzece proszę o podanie swoich propozycji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz1922, jesli chodzi o tyczke na rzeke musi byc bardzo sztywna nie morze byc banan bo lowienie to mordega, a nie napisałes podstawowej zeczy ile mozesz na nia funduszy poswiecic, jesli chodzi o wyzej wymienione tyki ktore podałes to zadnej bym nie wybral a jesli mialbym dostac to wole Yorka, jesli chodzi o topy to w kazdej tyczce sa one wymienne do roznych warunkow i zawsze mozna dokupic ten ktory nam potrzebny, przewaznie sa tylko podstawowe topy 2 lub 3 np. kubek zanetowy lub top standardowy a mozna dokupic sobie np. karpiowy badz bardzo delikatne do lowienia wyczynowego na zawody w zaleznosci od wody. Wazna sprawa 13 metrow tyczka to jest sprzet ktorym za tanie pieniadze nie da sie lowic poprostu bedziesz sie meczyc trzymajac ciezkiego banana a zaciecie na rzece jest wprost zapłakane :wink: musisz podac ile najwiecej morzesz wydac na tyke to pogadamy ja narazie polece Tobie sprzet sprawdzony np. tyczki Mavera poogladaj poczytaj, i zobacz co dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec Mateusz1922, widze ze fundusze sa przyzwoite napewno cos znajdziesz dla siebie kolo tej kwoty wazna kwestia nie napisales jeszcze czy ma byc nowa ze sklepu czy moze troche uzywana szczerze mowiac lepiej jest wyhaczyc jakas dobra okazje uzywanej tyczki bo zawsze mozna kupic w dobrym stanie tyke z wysokiej polki ktora w sklepie bylaby znacznie drozsza powiem jeszcze ze kupic dobra tyke to nie jest wcale prosta sprawa i jeszcze za tyle kasy teraz masz pare moich typow co do jakosci pojedynczych modelow nie napisze nic tyle co mialem stycznosc i opinie posiadaczy tyczek np. Maver, Sensas, Colmic slyszalem dobre opinie o tykach garbolino ale nie moge tego potwierdzic a tu pare propozycji http://www.allegro.pl/item204193078_tyczka_13_m_sensas_pole_king_90_super_cena_.html http://www.allegro.pl/item206610090_tyczka_garbolino_13_m_prawie_jak_nowa_okazja.html z ta polecam dobry model mialem w rekach http://www.allegro.pl/item206892106_tyczka_maver_reactorlite_13m_.html ciekawa oferta choc w rekach nie mialem http://www.allegro.pl/item207830060_tyczka_sensas_pack_roubaisienne_willebroek.html teraz bardzo fajna tyka przyjemnie sie ja lowi i dobre tyki sa z tej firmy i tanie polecam tylko nie jestem pewien czy ten sam model http://www.allegro.pl/item207851125_tyczka_trabucco.html z tych opcji wybralbym mavera ze sklepu pare modeli ciekawych teraz http://www.sklep-wedkarski.com.pl/product_info.php?cPath=18_67_87&products_id=1225&osCsid=90d90be015e3230b6aad2fd73d8cd830 lub http://www.robal.cm.net.pl/product_info.php?cPath=25_45&products_id=955 niestety ciezko nowa dobra kupic do 2 tysiakow http://www.robal.cm.net.pl/product_info.php?cPath=25_45&products_id=955 moze taka ale najlepsze rozwiazanie to kupic uzywana pozadna w przypadku tyczki na ta chwile zwroc szczegolna uwage na mavera i trabucco uzywane jakies dobre okazjie. mam nadzieje ze troche pomoglem wybor tyczki dobrej ciezka sprawa :roll: poszukaj rozne opinie poczytaj i pisz. moze jacys staliuzytkownicy sie wypowiedza :?: pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde naprawde ciezki wybor. Ale dziekuje za wasza pomoc. Dodam dla tych ktorzy jeszcze beda chcieli sie wypowiedziec że bardziej jestem nastawiony na kupno nowego sprzetu. Nic mi nie pozostaje musze sie porządnie zastanowic aby nie dokonac złego wyboru.

Niestety przeglądam opinie o tyczkach Mavera i często mozna przeczytac o łamaniu wedzisk tej firmy. Niestety lekkoścn ie idzie w parze z wytrzymałoscia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie o tyczkach Mavera i często mozna przeczytac o łamaniu wedzisk tej firmy

poniewaz ich uzytkownicy sa ze sie tak wyraze niekompetetni to i lamia jak sie poslugiwac nie umieja a pozniej nazekaja :lol:

Niestety lekkoścn ie idzie w parze z wytrzymałoscia.
:arrow: trafne spostrzezenie :mrgreen:
musze sie porządnie zastanowic aby nie dokonac złego wyboru.
:arrow: a to najwazniejsze pospiech zlym doradca no i radze rozgladac sie za ciekawymi ofertami :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja bym Ci polecił 2 kijki Garbolino flanker 375 http://www.allegro.pl/item217158889_tyczka_garbolino_12_9m_nowa_.html

Bardzo mocny kij napewno nada siie na rzeke nie wisi bardzo i nie jest taki ciezki i jest nowy a drugi to jaxon profix jeden z najlepszych wedek jakich wyprodukowal jaxon kijek lzejszy od poprzedniego i tez bardzo sztywny i do tego masz 2 topy!

http://www.allegro.pl/item217159097_tyczka_profix_sm_max_1300_nowa_2topy.html

Jedynym mankametem tej drugiej tyczki jest to ze juz jej nie robia i bedzie problem z czesciami w razie jakiejs usterki w takim wypadku zostaje klejenie. A jak nie to polecam wedki colmica np bomb carp czy tez atomic carp mocne wedki lub colmic trend

www.colmic.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topy dobierasz do glebokosci lowiska zestaw jest dlugosci topu wiec im masz glebsze lowisko tym wiecej elementow musisz zastosowac mozna trafic na takie lowisko gdzie top 5-elementoy nie bedzie wystarczal np. ja na wisle uzywam glownie topow 4 elementowych gdyz top 4-elementowy ma przecietnie dlugosc 4m ta dlugosc w zupelnosci mi wystarcza na moich lowiskach gdyz przecietnie srednia glebokosc wynosi do 3m wiec zostaje mi metr luzu ktorym moge korygowc splyw.Topy 2-elementowe sa to topy zwykle karpiowe ktore mozna zastosowac pod grubsza gume lub zrobic z niego top pod kubek zanetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

witam. Mam pytanie o wybór tyczki dla początkujących, ale mam jeden problem.

Mieszkam we włoszech nad rzeką arno gdzie przeważają duże ryby, karpie, sumiki i.t.d.

Mój budżet jest trochę większy i mogę pozwolić sobie na zakup czegoś dobrego. Tylko co. Nie chciałbym od razu kupować czegoś z górnej półki, bo jestem kompletnie zielony. Tyczka to jedno, a tzw. osprzęt to drugie. Co jest niezbędne na początek.

djbaniak22@yahoo.it

pozdrowienia z Florencji- miasta przyszłorocznych mistrzostw świata w wędkarstwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

witam mam pytanko bo zaczynam swoją przygodę z tyczką i zamierzam kupić wędkę 13 metrową bo w przyszłym sezonie juz łapac bede jako senior wiec musze miec 13 m. Orientujecie sie moze w jakiej cenie dostane mogą byc urzywane wedki , bo słyszałem gdzies uchem ze około 600 zł juz urzywana 13 metrówk dostane.Powiedzcie cos na ten temat,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta cena to troche śmieszna na sorzęt tej klasy a drugie pamiętaj że zestaw ma mieć nie więcej jak 13 m licząc nawet zapinkę na żyłkę (zestaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

a to nie wiem przeciez w grand prix polski jestes juniorem do 18 roku zycia a juniorzy maja limit 11,5 a seniorzy 13.:)???

kolego juniorzy są to osoby które nie ukończyły 21 lat a od nowego roku ma być zmiana że poniżej 22 chyba więc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Podłącze się do tematu chcę zakupić tyczkę za 2500 zł z hakiem biorę pod uwagę Sensasa lub Mavera jaki model koledzy polecacie na wody stojące ale także na Odrę gdzie uciągi niekiedy są znaczne. Jeszcze dodam, że jest to moja pierwsza tyczka do tej pory łowiłem batem 7 m. Sprzęt chcę kupić nowy nie używany. Proszę o wypowiedź fachowców np Pana Jarosława który ma dużą wiedzę na ten temat z góry dziękuję jeśli ktoś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyczka uniwersalna? Używana czy nowa? Może Maver Invincible, [to jeśli chodzi o nowe]? Ale zbytnio nie mogę pomóc, bo wprawdzie rozglądam się od października ale za tyczką z niższego przedziału cenowego :wink:
Coś ostatnio fachowcy wypowiadają się o maverze mniej pochlebnie często te tyczki trafiają na serwis.

Dlatego skłonie się chyba ku sensasowi. A tyczkę chcę nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ostatnio fachowcy wypowiadają się o maverze mniej pochlebnie często te tyczki trafiają na serwis.

Może te bardziej delikatne modele tak mają, Maverem Invincible podnoszono 2kg odważnik na żyłce 0.30 ;) Ale tak jak mówię, mam nadzieję, że ktoś bardziej obeznany w tej kategorii cenowej Ci coś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.