Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Posiadam silnik wietieriok12 i lodke typu baczek 480 cm dlugosci.Nie wiem jak powinna byc wysokosc pawezy.Problem polega na tym ze przod lodki podnosi sie za wysoko i lodka nie nabiera predkosci. Z pomoc bede wdzieczny.

pozdrawiam adam sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Anonymous

Ale macie chlopaki widze ubaw.A ja powaznie mysle o plywaniu ta lodka. Silnik kupilem nowke w kartonie /300 zl/ mimo ze rocznikiem jest stary /77r/Nie wiem dokladnie czy ta moja lodka jest typu baczek.Jest 4,80, dluga i 160 szeroka a waga okolo 110 kilo. kupilem ja z WOPR-u .Nie wiem czy moj silnik nie siedzi za wysoko.W instrukcji pisze ze pawez powinna byc na 380 wysoka a ja mam 13 cm wyzsza ale czytalem z plyta kawitacyjna powinna byc na wysokosci dna i tak u mnie jest. A moze dociazyc przod ?Jest taka mozliwosc bo ma komory.I nie chce sie nia wcale slizgac tylko normalnie plynac !!! aA nie jak teraz ze nie widze co przedemna sie znajduje. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sowland, ja pisałem całkiem poważnie! Każda łódka jak dostanie powera stanie dęba bez dwóch zdań i kombinowanie z silnikiem nic Ci nie da. WOPR ma dobre krypy i te 110 kg robią swoje (stateczność na wodzie) ale musisz dociążyć przód!!! Musisz też delikatnie operowac manetka gazu a nie jak Waldemar Marszałek :lol:8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowland sorki za takie podejście do sprawy , ale wydało mi się śmieszne

że do bączka silnik 12 KM . A tu sprawa się ma inaczej , jeśli łudeczka

od WOPR to może faktycznie nie jest to bączek {ale nie koniecznie].Z ustawieniem silnika w łodzi to niestety nie łatwa sprawa, po pierwsze jak

pływasz sam przy takim zestawie [łudka+ silnik] to niestety Shogun ma

racje , optymalnie musisz siędzieć po środku łudki i tylko rumpel sobie przedłusz a ztym nie ma probłemu.Co do pawęży to naj lepiej mi się pływało jak kolumna była troszkę dłusza i śruba troche wystawała ale pytałem się dodniaków i powiedzieli że to nie konieczne , natomiast jest

ważny kąt ustawienia i może masz zły i nie płynie tylko pcha łudke.Ale powinienem ci zadać putanie czy masz papiery sternika i gdzie bedziesz pływał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po pierwsze chcialbym podziekowac z rady . Oczywiscie nie temu " gosciowi" co pisal duzymi literami. Patemtu nie posiadam ale miedzy 6 koni a 12 jest mala ruznica.MOZE nikt tego nie zobaczy.A plywac mam gdzie bo mieszkam nad nasza krolowa rzek.A jeszcze wracajac do ustawienia kolumny to jest odchylona w kierunku plyniecia. Jak odchylilem w przeciwna strone to zrobilem swiece.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sowland o to mi chodziło żebyś dobrał odpowiedni kąt kolumny silnika

do swoiej łudki, no tak 12KM na rzeke to się zgadza a wręcz mus , ale ja

dla lepszego relaksu no i spokoju bym zrobił ten papier na sternika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Witam wszystkich !! mam pytanie czy silnik elektryczny przy lodzi da rade pradowi na Wisle

Krzychu zależy jeszcze jaki silnik ele. i jaka łajba wchodzi w rachube ,podaj jakieś konkrety, co prawda na Wiśle nie pływałem , ale nie sądze żeby Odra miała mniejszy

nurt .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

czesc !! lodka baczek 310 mam do tego silnik salut i chce to wymienic na jakis inny silnik niemoge sie zdecydowac miedzy elektrycznym a spalinowym , podpowiedzcie jaki silnik wybrac . Plywam i lowie ryby na wisle w plocku , a moze macie jakies namiary na jakies silniki (gieldy,komisy,) :?:?: wdzieczny bym byl jakby ktos mi poradzil . z gory dzieki narazie :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychu jeśli rzeka to raczej stawiam na spalinowy , ale jak to mają być krutkie dystanse na rzece i np jeszcze jezioro to sklaniam się na elektryczny. Opcja najlepsza

to mieć i spalinowy i elektryczny, ale to są poważne koszty na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent to ci nie powiem czy silnik elektryczny da rade dla prądu Wisły ale sądze że tak tylko musisz kupić odpowiedniej mocysilnik bo są rożne modele najlepiej poszukaj coś w necie o silnikach Minn Kota.Chcę ci zwrócić uwagę że kupując silnik elektryczny musisz mieć do niego akumulator a to ograniczy ci miejsce w łodzi no nie wspomne owadze orginalnego akumulatora do silnika można korzystać z akumulatora samochodowegojeśli nie będziesz nim dużo pływał bo może sie zdarzyc że nie odpalisz samochodu.Jak sie zdecydujesz na silnik spalinowy to takie do 4km mają zbiorniki paliwowe na silniku i o pojemności do2,5l dodam że są to bardzo oszczędne silniki i ledkie a jeśli chodzi o jezioro i niema strefy ciszy to na nich można pływac.Wybór jednak należy do ciebie.Możesz popatrzeć na ceny silników na allegro ceny są do przyjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
360zł.
:shock::shock::shock:

A nie pozamieniali sie z narzadem meskim na glowy!!!

Proponuje, bys udal sie do pierwszej lepszej agencji reklamowej. Powinni bez problemu Ci takie cos zrobic z ulamek tej kwoty. Nawet bedziesz mogl wybrac czy naklejka, czy wodna :cool:

Do motocykla mi takie dorabiali i za 3 szt. zaplacilem 4 lata temu chyba 50 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.