Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

czolem koledzy wedkarze.mam takie male pytanko,ostatnio kupilem lodke mindak mini265.czy ktos moglby mi pomoc przy doborze silnika elektrycznego do tej lodki,chcialbym kupic od razu cos dobrego zeby nie wpakowac kasy w jakis badziew,jak duzy zapas mocy powinienem miec na wypadek fali itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

witam wrzystkich kolegów

brdzo bym prosil o pomoc zamierzam kupić ponton orion 8 lub podobny,do niego chciałbym dokupić silnik elektryczny biorę pod uwagę dwa silniki endura 32 pro i maxxum 40T endura ma kolumne długości 76cm a maxxum 91cm i obawiam się czy kupując maxxum nie będe zawadzał glową o rumpel

bardzo bym prosil o rdę

pozdrawiam wrzystkich krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzychu

Tak sie sklada ze jestem wlascicielem Oriona ósmego już drugi sezon i jestem z niego zadowolony. Zdażało się spiningować z pontonu we trzech, na stojąco.

Niestety sztywna podłoga troche wazy i musisz wziąc to pod uwagę.

Co do silnika to Endura 32 będzie wystarczająca. Ja od niedawna używam Maxxum 40T i faktycznie rumpel jest na wysokości facjaty. Mozna wstawic jakis fotelik, ale cięzko znalezc wygodnaa pozycje. Maxxum ma taki bajer- rumpel można "złamać" zarówno do góry jak i w dół. Troche to poprawia komfort, ale i tak w piatej czy szostej godzinie plywania czlowiek zaczyna kombinowac jak by tu zmienic swoją pozycję.

Mysle że nie odczujesz pomiedzy endura 32 a maxxumem ze zlamanym rumplem.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli użytkujesz ten silnik tylko do tego pontonu to dokup kawałek / aluminiowej lub z nierdzewki-będzie lepsza / rurki o tej same średnicy/możesz oczywiście skrócić orginalną ale tracisz możliwość odbudowania/ i zamień to nic trudnego a kłopot jeśli aż tak duży to rozwiązany.

Bronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Witam!

Mam duży problem z doborem silnika do "łódki", którą zamierzam dopiero kupić. "Łódka" jest to motorówka typu KASIA. Ostatnio chodziła na silniku "wicher" 30 konnym.

Niestety ze wg. na ograniczone fundusze muszę szukać czegoś niedrogiego ale i zarazem sprawnego. Ostatnio ktoś zaoferował mi silnik marki prod. prolskiej DE-45.

Bardzo bym prosił o opinie na temat tego silnika.Może ktoś ma podobny. Interesuje mnie jak się sprawuje?, czy nie jest awaryjny? itp.

Z góry serdecznie dziękuję :???:

:???::???::???::???::???::???::???::???::???::???::???::???::???::???::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę zakupić sobie łódkę i nie wiem co obowiązuje aby można było pływać ... no zarejestrować to wiem tylko co do niej włożyć ... kamizelkę?? ... koło ?? i tak na oko ile to gdzieś kosztuje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Witam wsyzstkich.Mam na imie Tomasz.Czy ktos moze posiada silnik Evinrude 3 hp.Ja wlasnie swoj odnowilem i wyglada jak nowy choc ma prawie 40 lat .Brakuje mi jednej oslony.Moze ktos posiada takie czesci albo wie gdzie takie rzeczy dostac.Za wszelkie informacje wielkie dzieki.Pozdrawiam

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.smalloutboards.com/images/e362x/side1.jpg&imgrefurl=http://www.smalloutboards.com/e365.htm&h=563&w=400&sz=43&hl=pl&start=4&tbnid=OrpdPbYt5Y03JM:&tbnh=133&tbnw=94&prev=/images%3Fq%3Devinrude%2B3%2Bhp%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26client%3Dfirefox-a%26channel%3Ds%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jaki kupić silnik do łodzi: Długość (m) 310 Szerokość (m) 140 Waga (kg) 65. Znalazłem kilka modeli silników spalinowych lecz niewiem który wybrać?

1. MERCURY 4M (4KM, 2-suw)

2. HONDA BF5 (5KM, 4-suw)

3. SUZUKI DF5 (5KM, 4-suw)

4. YAMAHA F4 (4KM, 4-suw)

Czy są jeszcze jakies dobre silniki sie do tej łodzi? Lodz bedzie plywala po jeziorze ok. z dwoma doroslymi osobami o wadze ok 90kg Z góry dzieki za odpowiedz. POZDRAWIAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrą sprawę każdy z tych silników będzie dobry, marki sprawdzone, ale lepsze będą 4-suwy, bo to jednak nowoczesniejsze rozwiązanie. Sam mam łódź 3,10m i 2 osoby to za wygodnie nie połowią zwłaszcza na spinning, ale to zależy też od kształtu. Jest sporo akwenów, gdzie obowiązują strefy ciszy, więc osobiście polecałbym Ci bardziej silnik elektryczny z dobrym i o dużej pojemności akumulatorem, wtedy połowisz wszędzie i dochodzi brak hałasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz stosowania silników spalinowych na konkretnych zbiornikach mogą Ci wprowadzić w każdej chwili.

Co do wyboru konkretnego modelu Ci nie pomogę, bo musiałbym to jakoś uzasadnić, ale raczej któryś z tych dwóch 5-konnych - popływasz na tej łodzi w 2 osoby, w końcu może dojdziesz do wniosku, że przyda się większa 'krypa', wtedy zostanie zapas tego 1KM. Jeżeli to mają być nowe silniki zwróć uwagę na serwis, ceny części, warunki gwarancji itp. kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.