Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spalinowe silniki zaburtowe!!!


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem wszystkie które są przez Ciebie wymienione są godne uwagi.Moja rada przy wyborze konkretnego modelu zwróć uwage na następujące elementy waga silnika ile ma cylindrów(2 cylindrowe mają równiejszą prace) i zużycie paliwa.Jak chcesz mieć zapas mocy to kup sobie 6 konny ja polecam ci Suzuki on waży coś ponad 20 kilo to jest bardzo lekki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kamil03 jak nie masz kasy na nowy to pewnie że warto.Staraj się kupić z sprawdzonego źródła i czy można przed zakupem go uruchomić,przy uruchomieniu już będziesz wiedzial co jest warty ten silnik,dużo Ci powie też zdjęcie pokrywy silnika jak jest czysty isą jeszcze śruby orginalne i nie pouszkadzane to wiadomo że nikt tam nie grzebał.Ja osobiście mam już 14 letni silnik susuki 6dt i mam jeszcze zamiar nim popływać kilka lat :razz: opis tego silnika przedstawiłem w dziale test.Możesz poprzeglądać oferty z allegro dużo jest tam silników i z tego co zauważyłem ceny są atrakcyjne, domyślam się że dużo silników pochodzi z zagranicy to narazie tyle jak masz jeszcze pytania to wal śmiało. :wink:Możesz podać jaka kwota wchodzi w grę to wówczas popatrze i może coś Ci pomogę wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kształtu łodzi ale wielkich prędkości nie osiągniesz jednak do przemieszczania się to ten silnik bedzie ciągnął łódźJeszcze jedna sprawa czy te zbiorniki na których będziesz używal łódki są duże jeśli tak to musisz wziąść pod uwagę wielkość fali jak są duże to wówczas jest potrzebna większa moc jednak są to małe jeziorka to sobie ten maluszek poradzi najlepiej to jak byś miał możliwość pożyczyć od kogoś na próbe to ułatwi Ci wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No i w końcu przebrnąłem ten temat. po zwiedzeniu wszystkich sklepów w okolicy przejrzeniu sklepów internetowych zasięgnięciu wielu opinii kupiłem. Od razu chrzest bojowy na Zegrzu i Narwi, wiatr na oko 3 do 4. Silnik sprawdził sie znakomicie. Kupiłem w końcu Hondę BF 5 KM. Dziękuje tym którzy zechcieli mi pomóc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy Waszym zdaniej lepiej jest kupić silnik spalinowy czy elektryczny?

Pomińmy fakt możliwości kozystania z silnika elektrycznego w strefie ciszy.

Będę pływał na wodach stojących (Mazury) ale również będzie to Zalew Zagrzyński, Narew, Bug.

Przymierzam sie do dwóch:

- spalinowy 4 KM

- elektryczny Endura 50 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=196325726

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz pływał po jeziorach gdzie jest strefa ciszy to tylko spaliniak i tak ja pisałeś 4 zupełnie wystwarczy zwłaszcza że bedzie miał zbiornik paliwa wbudowny i taki silniczek może jedna osoba spokojnie go nosić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Zapomnij jesli myślisz o dłuższym użytkowaniu silnika . Jeśli masz zamiar pływać wiecej niz raz warto kupić nawet nieco słabszy silniczek ale poważnej firmy.

Już same słowa "doskonała relacja jakości do ceny "działają na mnie jak płachta na byka.... potem wpada gość i mówi ratunku wydałem mase siana a to nie działa .

Takich "powaznych dystrybutorów" róznych masci wynalazków było masa .. kupisz tohatsu , honde ,mercurego i masz pewność że dostaniesz czesci nawet do silnika sprzed 10lat . Sorry za wykład ale lubie ludzi którzy szanują swoje pieniądze bo na codzień widuje takich co zaufali reklamie a potem wymagają cudów by im to przywrócić do zycia..i najlepiej tak do 20zł bo juz wczesniej wszystką kasę wydali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tohatsu mfs4 dość cichy jak twierdzi wiele osób , mercury F4M -ma dodatkowo alternator (opcja choć czasem jest już wliczony wcenę) -przydaje sie przy długim pobycie na wodzie oraz wiekszych akwenach-mozna podładować aku podczas rejsu.

nie zapomnij zakupić zrywki bezpieczeństwa i stosuj zawsze gdy pływasz sam lub z kimś nie obeznanym . Zapobiega to ucieczce łodzi na pracujacym silniku przy wypadnieciu za burtę wskutek uderzenia łodzi w przeszkodę .

Mercury wystepuje w kilku wersjach w tym jako pomocniczy silnik jachtowy -ma wtedy długą kolumnę... .

O suzuki nic niestety nie powiem- to tyle co mogę pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.