Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wisła w Sandomierzu


Kris83

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Stan Wisły w Sandomierzu jest normalny nie podniosła się pogoda ładna tylko zastawić kije i czekać (szkoda tylko że ostatnio jakoś ryby biorą niechętnie) :)

Osobiście polecam Ci jechać nad Wisłe w miejsce gdzie wpada do niej Koprzewianka jest dojazd i czasem można złapać coś większego

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem to w samdomierzu bardzo dużo jest kłusoli :sad:

To dobrze słyszałeś w Sandomierzu to może jeszcze nie tak wiele ale w okolicy nie raz widziałem stawy na których porozstawiane były butelki na drapieżnika czy takie gdzie przy brzegu leżały metrowe korzenie grążela wyciągnięte z siatek. W samym Sandomierzu parę razy spotkałem nad wodą policję pytająca się przechodzących czy ktoś nie widział ludzi z siatką w ręce (dobre podejście i wyobraźnia :) ).

Pamiętam też jak raz ktoś zatruł mój ulubiony stawik (obecność sadów i oprysków) wszystko usiane było martwymi rybami

A kontrole ? na ryby chodzę 6 rok ostatnie 2 lata w wakacje nad wodą jestem prawie codziennie i ani razu mnie nikt nie skontrolował czasem policja przejeżdża koło starego portu i patrzy sobie jak ludzie łowią ale w miejscach gdzie trzeba by było wysiąść z samochodu i przejść parę metrów nigdy nie widziałem żądnej straży chodzą chyba tylko od święta

Oczywiście straż jest ale żeby ją zobaczyć trzeba by było jechać na stawy na które wymagana jest dodatkowa opłata np Zdanów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wisełce byłem ostatnio w tamtym roku ścieżki były wydeptane także ktoś tam chyba łowił ale sama Wisełka była zarośnięta jakimiś łańcuchami wodnymi.

A jak z rybami? Były płotki ale na pewno można złapać coś ładnego po "przybiórce" Wisły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHARGER

A daleko wpada koprzewianka od sandomierza

Jakieś 2 km od starego portu (port jest koło zamku). Jedzie się krakówka mijasz uczelnie potem dość sporą stacje benzynową i będzie zakręt w lewo skręcasz i za jakieś 50 m masz most, a pod nim koprzewiankę (most jest jakieś 40 m od jej ujścia ). Jest nawet dość dobry dojazd prawie nad samo ujście.

A orientujecie się może jak jest na Sanie koło S-Rz warto tam jechać (rowerkiem :) ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze jedno pytanko gdzie lepiej usiasc na ujsciu koprzewianki czy na wiselce gdzie wpada koprzewianka

Z gory dziekuje

Stanij sobie z 15 m przed ujście i rzucaj w Wisłę ale tak że jak spłynie to pod ujście tam jest głęboko. Ostatnio jak byłem rzucał się drapieżnik (2 razy coś odgryzło mi przepon:( ) ładnie podchodził krąp trafił się nawet jeden kleń

Ponoć na tamach i przy moście z "drugiej strony Wisły" ładnie ryba chodzi i można złapać coś większego, ale niestety przy moście zawsze pozajmowane, a pod hutę na tamy za daleko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Mam pytanie dotyczące tego odcinka:

Czy warto się tam wybrać w najbliższym czasie?? Bo mam z kolega plany na niedziele ale nie wiemy czy warto. Jeżeli tak to na co warto się nastawić?? Kolega mi mówił ze słyszał że na Wisłę właśnie do Sandomierza warto bo "ryba bierze". Tylko co?? Zastanawiałem się na jaziem lub kleniem ale nie wiem czy jest sens sie na niego nastawić. Może ktoś tam ostatnio tam był to pomoże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 year later...

Nad wiłą w Sandomierzu jestem średnio 2 razy w miesiącu, jest to łowisko dość rybne i z dobrym dojazdem. W czasie weekendu spory tu tłok i o dobre miejsce ciężko. 22 października wybrałem się połowić stan wody był dość wysoki i tamy były prawie całe zalane. Z racji budowy nowego mostu w Sandomierzu wybieram dalekie tamy bo nie lubię słuchać hałasów budowy, ani pani która przez megafon opowiada historię Sandomierza na statku wycieczkowym który dopływa do 4 tamy. Wybrałem się więc na 7 tamę, z jednym federkiem i gruntówką z martwą rybką. Sandacze się nie pokazały ale połowiłem trochę rybki białej. Rzucałem federka w napływ głębokość około 4 metry. Do zwabienia ryb i zachęcenia ich do żerowania potrzeba było około 4-5 godzin. Gdy do wody wleciało sporo zanęty z dużą ilością pinki rybki zaczęły całkiem dobrze brać. Feederek delikatny do 60-80 gram spokojnie wystarczy do połowu w napływach tutejszych tam. Po dobrym zanęceniu co 5-10 minut miałem rybkę na haczyku. Prawie wszystkie rybki były płytko zahaczone za sam koniuszek pyska. Złowiłem 5 ładnych cert po 35 cm, sporo takich około 30 cm, kilka leszczyków około 30 cm i sporo mniejszych ryb, jak na październik to byłem zadowolony. W następnym roku planuję połowić w Sandomierzu od strony giełdy na opasce, może ktoś z kolegów z forum tam łowi i powie jak tam najlepiej łowić na jakie przynęty i jakich ciężarów koszyczków używać. Pewną niedogodnością w Sandomierzu jest pływająca barka która wozi piasek do huty szkła z Metanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
  • 2 years later...

Był ktoś w ostatnich dniach na Wiśle w Sandomierzu lub bliskich okolicach np Bożydar? Interesuje mnie jak wygląda sytuacja po wysokiej wodzie? Czy da sie wejść na tamki widoczne z mostu w Sandomierzu. Jeżeli ktoś był to prosiłbym o jaką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.