Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie tak jak piszesz.

Nawet "wczesniej" nie moge :evil:

Moge tylko do Orlowa - Lodzkie. Jak gdzies wczesniej pisalem karte mam w SIeradzkim, ktore ze Skierniewicami sie nie dogadalo :(

Ehh trzeba jeszcze poczekac az rzeki normalnie poplyna ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Dokladnie tak jak piszesz.

Nawet "wczesniej" nie moge :evil:

Moge tylko do Orlowa - Lodzkie. Jak gdzies wczesniej pisalem karte mam w SIeradzkim, ktore ze Skierniewicami sie nie dogadalo :(

Ehh trzeba jeszcze poczekac az rzeki normalnie poplyna ....

No panowie nie narzekajcie :grin: już niedługo wiosna i woda będzie płynęła DLA NAS a ty kolego zrobisz dopłatę i będziemy moczyć patyki !! :mrgreen::mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kolegów z okolic Łowicza.

Czy jest nadzieja na to, że do soboty zejdzie lód z Bzury.

W niedzielę chciałbym wybrać się na miętusa. Interesuje mnie odcinek od Soboty do ujścia.

Z góry wielkie dzieki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze napisalem o mozliwej pomylce :)

Kaczor- masz oczywiscie racje.

Ale nie zmienia to faktu, ze nikt nie pisze co z pokrywa lodowa na rzece :(

Przy tych temp. jest chyba szansa, zeby do niedzieli lody stopnialy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACooL, CHELEK, przygotowywać wędki:D bzurka praktycznie bez lodu,wczoraj wieczorem obserwowałem z ucieszeniem jak spływa kra!!!Mysle ze weekendzik jak najbardziej za:D
:lol::lol: Toż to muzyka dla moich uszu :mrgreen: Napewno gdzieś się zaczaję nad wodą z robalami , jak tylko będzie się dało dostać do wody przez te roztopy !!!! :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo milo mi to czytac :P

kurcze nie wiem czy w niedziele wygospodaruje czas na moczenie robala :(

Na dniach ma sie rostrzygnac "podobno" porozumienie, ew. doplata okregu Sieradz - Skierniewice i moze bede mogl pojechac dalej od Orlowa... pozyjemy-zobaczymy.

Juz sie doczekac nie moge :mrgreen: dawno mnie tam nie bylo.

Napiszcie koniecznie jakie wrazenia znad wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymalem i musialem zobaczyc Bzure na wlasne oczy :P

Potwierdzam - plynie. Nawet kry nie widac.

Fotki niestety "telefoniczne" dodatkowo juz bylo "ciemnawo" wiec jakosc kiepsciutka, ale jak by ktos inny takie zapodal - ja bym ogladal z ciekawoscia. Serio baaardzo sie stesknilem za tym miejscem przez zime :)

Fotki nie sa samej rz.Bzury - tylko tych rzeczek, ktore w okolicach Orlowa lacza sie i wpadaja do niej. Jezeli sie nie myle, jest to Malina i Struga.

Malina plynie dosyc szybko, stan wody wysoki, natomiast Struga wyglada troche jak pas startowy ;)

Juz sie nie moge doczekac kiedy tam z kijami pojade :mrgreen:

"pas startowy", czyli Struga

b02b46a4f8b59e0cm.jpg

Malina przed Struga

641a49c829e63555m.jpg

i za nia

ecba51e7e59fc0d7m.jpg

Do jazu w Woli Kalkowej nie ma jeszcze mozliwosci dojazdu. Po sladach opon przejezdzaly traktory ;) Ale ja na dzien dzisiejszy jeszcze tam lowic nie moge, wiec .... Malina bedzie atakowana w najblizszych dniach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie cos trafi ....

Czy ktos moze mi odpowiedziec - czy majac w porozumieniach okreg Lodzki (brak Skierniewic) moge wedkowac w Malinie i Strudze ?

Bo czytam wykazy wod i zaczynam miec watpliwosci :evil:

Z tego co wczesnies slyszalem okreg Lodzki konczy sie w Orlowie, a teraz czytam ze do ujscia rz.Ochnia, czyli sporo wczesniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja bylem dzisiaj od Orlowa do Urzecza.

W Orlowie moczylem robale przy laczeniu Maliny ze Struga, pozniej pojechalem nad Bzure w Orlowie, kija nie wyciagalem - woda b.wysoka. Nastepnie pojechalem w strone Soboty i chyba na 2gim mostku przejechalem Bzure i znow moczenie robactwa. Z biegiem rzeki dojechalem do jazu w Woli Kalkowej, tutaj tez wedki zostaly w aucie. Przejechalem przez jaz i dalej do Soboty, w strone Walewic i nad rzeczke ktora przecina droge przed Walewicami. Moczenie robala, i dalej a wlasciwie spowrotem przez SObote do Urzecza. Tutaj rowniez kije odpoczywaly.

Troche fotek z miejsc ktore dzisiaj odwiedzilem.

Orlow - w czwartek nie bylo tak widac, jak rzeki wylaly na pola. Struga ciagle skuta lodem i chyba predko nie zejdzie - rzeczka praktycznie stoi.

c4bce2b8dfbcf7c3m.jpg

e351e6631d2548e4m.jpg

Bzura w Orlowie rowniez powylewala

a05030db88075826m.jpg

74c7348a514f69cam.jpg

Z mostku przed Goslawicami, najpierw przejechalem pozniej na niego wszedlem, zeby fotke zrobic i ... nie wiem jak deski w mostku jeszcze wytrzymuja ;)

ffba9e6b5b49482em.jpg

Jaz w Woli Kalkowej tutaj tez pola pozalewane

7621e3ebd41871ccm.jpg

7f335108c2a5e6dbm.jpg

Zapory w jazie sa poopuszczane

8e8a454f531ad262m.jpg

Rzeczka miedzy Sobota a Walewicami

f3463b943898a626m.jpg

W Urzeczu Bzura robi sie juz "dzika"

4c163aa39fa7d24am.jpg

Bobry niestety nie spia....

6d97a296e6ef7f9em.jpg

02e53b642afff278m.jpg

Wszyscy spotkani dzisiaj wedkarze mieli wyniki zerowe... oczywiscie lacznie ze mna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na prognozy pogody ocieplenia raczej nie bedzie :(

Nocki ponizej zera, a i w dzien zaledwie kilka stopni na + i tak ma byc przynajmniej do polowy marca niestety. Wiec szanse na szybkie opadanie wody marne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.