Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wczoraj nad Bzurą w Woli Kałkowej odbyły się zawody koła z Żychlina,w tym miejscu było płyciutko do max.70cm, mimo to ryby dopisały, padł leszcz ok.1.2kg kilka jazi ,kleni,płocie,kurcze działo się.(To wszystko zasłyszałem od kolegi który obserwował te zawody,od początku do końca) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja wybrałem się do Przezwisk,usiadłem na północnym brzegu rzeki,zestaw 4g był odpowiedni,ok.kilogram zanęty z robactwem,kilka pinek na haczyku.Przez 4 godziny wyjąłem 3 jazie(28.5 ,31 i 33cm)15 płoci(18-30cm i ok 15 małych) 1 jelca 23.5cm :mrgreen: .Było super tylko to słońce"zjarałem się" na raka,ciężka noc za mną ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noto sezon szczupakowy rozpoczęty całkiem.... całkiem......... na początku tylko ,,pistolety,, ale w końcu trafił się całkiem fajny szczupal 63 cm i równe 2 kg kolejny raz Manssss.... potwierdził swoją skuteczność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,dziś Orłów,ganiałem ze spiningiem ok.5godzin wyjąłem 11 szczupaków

(niestety jedynie jeden miał wymiar),3 spięły się i miałem kilka pobić.Kurcze ale wędkarzy to ja nigdy jeszcze tylu tu nie widziałem.Może jutro do Woli Kałkowej ze spławikówką,było by super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01 V z kumplem bylismy w Orlowie, w sumie moze 2,5 godzinki.

Plotki duzo slabiej jadly, w porownaniu do dnia poprzedniego. Spiningowanie nie przynioslo zadnych efektow, jedynie po 2gim rzucie jakis zebaty sie zahaczyl ale do brzegu nie udalo sie go dociagnac. Poziom wody niestety nie jest wysoki, dodatkowo zielenina zaczyna sie juz rozrastac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą z Żychlina takiego oblężenia na Bzurze jak w ostatnich dniach to jeszcze nie widziałem.....nawet kajakarze.... akurat 01.05 Bzurka na Orłowie jak dla mnie była łaskawa (pisałem o tym wcześniej-fart), dzień później rano na odcinku od Woli do mostu na Przezwiskach tak fajnie nie było dwa małe ,,pistoleciaki,, najbardziej ,,bankowe,, odcinki zawiodły 0 pobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej presji wędkarzy.......jeszcze 3 lata temu na odcinkach na których najczęściej łowię Orłów, Wola, Przezwiska wędkarzy było niewielu. Jeśli do tego dodać kłusownictwo i to co często wyprawiają miejscowi i nie tylko (wszystkie nadają się do zabrania) to następne sezony mogą być coraz słabsze np Ner czy Warta są tego przykładem, może czas aby Okręg Skierniewicki coś zrobił zanim rybna Bzura stanie się wspomnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej presji wędkarzy.......jeszcze 3 lata temu na odcinkach na których najczęściej łowię Orłów, Wola, Przezwiska wędkarzy było niewielu. Jeśli do tego dodać kłusownictwo i to co często wyprawiają miejscowi i nie tylko (wszystkie nadają się do zabrania) to następne sezony mogą być coraz słabsze np Ner czy Warta są tego przykładem, może czas aby Okręg Skierniewicki coś zrobił zanim rybna Bzura stanie się wspomnieniem.
Trochę nie w temacie może ale oni w okręgu Skierniewickim kładą przeeeogromną lachę na wędkarzy tylko zajmują się najbardziej zalewem miejskim a rzeki w koło giną i ich to nie obchodzi :mad::mad::mad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto zarybi Wisłę?.........pytanie retoryczne, do stopnia wodnego za Sobotą faktycznie Wisła, a z drugiej strony z zalewu w Łęczycy przez Czartówkę zawsze coś ucieknie i jakoś to będzie....w niedzielę na Bzurce dwa wyrośnięte ,,pistolety,,.........ale jak walczyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na Orłowie po południu byłem ze spławikówką,ok.3 godziny łowienia i wyjąłem 7 plotek 17-19cm,ok.10 małych ploteczek,4 wzdrążki,jednym słowem słabiutko.Sama rzeka wygląda smutno,woda "mała" i jeszcze opada :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wywiadu przeprowadzonego wśród kolegów którzy są co 2gi dzień na Bzurze to w okolicy Kompiny trze się wszystko -Klenie z plamami pływające pod wierzchem tak samo Jazie i Gotująca się woda w spokojniejszych miejscach od Leszczy i Płoci :cry::???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem ze spiningiem nad Bzurą,łowiłem ok.5 godz wyjąłem 11 szczupaczków,6 się spięło+kilka pobić.Kontaktu z wymiarowym brak(żaden nie przekroczył 40cm).Łowi się coraz trudniej,zielsko się rozrasta ,wody mało :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.