Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • 2 weeks later...

Witam znajomy był dziś nad Bzurą,po południu wyjął 2 leszcze 48 i 59cm,2 ładne ryby się spięły, +kilka płoci.To wszystko mimo dużej wody.......napawa optymizmem.Gdzie łowił......nie wiem dokładnie zwykle to odcinek Orłów- Przezwiska,(podobnie jak ja)jak będę wiedział coś bliżej dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dojazdem nad sama wode jest jedna miejscowka, ktora znam. Spore stanowisko, na kilka osob + ew. namiocik jakies i ognisko. Jadac od Urzecza do Chruslina jest przed mostem zjazd z asfaltu w lewa strone i droga powinna doprowadzic nad sama wode. Teren jest tam niski i po opadach sa spore rozlewiska uniemozliwiajace dojazd. Przed samym mostkiem masz tez zjazd w prawo, ale tam jedziesz po polach i (ze slyszenia) mozna miec nieprzyjemnosci.

Odpowiadajac na Twoje pytanie, sugerowalem sie slowem _rozbic_ czyli dojechac i postawic jakis namiocik. Jest wiecej miejsc, czesto lepszych wedkarsko, ale tam juz sie nie uda dojechac autem i nad rzeka czesto jest tez malo miejsca, zeby sie _rozbic_ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem dziś nad Bzurą,łowiłem w Woli Kałkowej i Gosławicach ok.5 godzin woda w rzece podniesiona ale ziele spowalnia wodę i łowienie spoko.Ryby nie dopisały wyjąłem kilka płotek do 13cm,kilkanaście jelczyków do 13cm,okonek 12cm ,kiełbik,2 kleniki 25 i 22cm,kilka uklejek do 15cm,leszczyk ~28cm.Wszystko na białe.Dziś jak przyjechałem zwijało się dwoje wędkarzy wyjęli 3 leszcze.............po ok.2kg każdy pięęęęęęęęęęęęęęęęęękne ryby.Wniosek : 1.NIE UMIEM ŁOWIĆ 2.Mimo presji jeszcze w Bzurze pływają ładne rybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEKAMY NA PLAŻY :razz:

Jak plazowanie Wam wyszlo?

Ja przynajmniej widzialem piekne garbusy, kilka szczuplych, linki i inne mniejsze rybcie.

Dochodze po malu do wniosku, ze szczupaki to pieszczochy - lubia byc glaskane i czesto same podplywaja :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och tak tym razem dostaliśmy ogonem po pysku :cool::lol: za to towarzystwo pierwsza klasa :mrgreen:

Czekam na hasło Nerew i obiecany rekonesans owej świetnej miejscówki :twisted: ,mam nadzieje że tym razem i ty Jacku dotrzymasz nam towarzystwa :?: Chelek na kiedy byś planował takowy wypad....? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie, ze spotkanie Wam sie udalo, zreszta jak zwykle ;) szkoda tylko, ze rybcie nie chcialy wspolpracowac. Ja, jak sie uda - to moze w niedziele gdzies wyskocze chociaz na chwile, ciagnie mnie do Orlowa, Soboty. Zeby troszke pospacerowac za splawikiem, ale moge sobie tylo wyobrazic ile tam zielska moze byc w tej chwili ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelek na kiedy byś planował takowy wypad....? :shock:
Myślę że to kwestia zgadania się po niedzieli tylko ja to w tygodniu bym chciał gdzieś zacumować nad wodę :neutral:
Ja, jak sie uda - to moze w niedziele gdzies wyskocze chociaz na chwile, ciagnie mnie do Orlowa, Soboty
A może by kolega to swoje" piękne lico :mrgreen: " pokazał wkońcu tak bardziej dalej w stronę Skierniewic :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK, w przyszłym tygodniu poniedziałek-czwartek wolny jak by dobrze zakręcił to może i piątek więc jak najbardziej za jestem... Weekend ten i kolejny opada na 100%

Kwestia tylko gdzie :?: Myslę że tym razem i pan Jacek sie przyłączy.... :?::!::cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj Gosławice,(pinka ,różne kolory,biały gruby kolor i z rzadka kukurydza)łowiłem ok.4 godzin 1jelczyk kilkanaście plotek 5-15cm :sad: .Woda w rzece podniesiona ,płynęło trochę "zielska" tylko ten wiatrrrr,wędkę z ręki wyrywało,ale co zrobić,łowi się tylko jak czas pozwoli(rodzinka) :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Kozłowa Szlacheckiego wczoraj udało mi się spędzić świt. Pogoda cudna, braci wędkarskiej sporo, ale ryby też dopisały. Na początek, prawie po ciemku, wielkiego szczupakowego wobka zeżarł prawie trzydziestocentymetrowy okoń. Potem w większego predatora z pierwszego opadu na napływowej stronie drzewa leżącego w wodzie walnął zębaty, ładny grubasek, 58 cm. Później w rynience przy trzcinkach mniejszego pradatora zeżarł jaź, tak z 40 cm. A na koniec 9cm oryginala połknął troszkę mniejszy szczupak, tak z 55 cm. Większość ryb w wodzie, jeden szczupak w brzuchach wraz z masłem i ziemniakami z koperkiem. Mniam;-)

Raptem trzy godziny łowienia a ile frajdy.

Pozdrawiam, Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.byłem dziś na bzurze w okolicy Gosławic.pogoda piękna , a ryb zero.nie miałem nawet brania.mnóstwo drobnicy uganiało się w wodzie. rzeka praktycznie cała zarośnięta. spotkałem jednego wędkarza, ale też nic nie złowił.jednym słowem bryndza.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dawno nie pisałem sory co do bzury myśle ze teraz spiningiści nie mogą nażekac wczoraj byłem trafiłem 5 zębatych z tego 4 miary największy 78 dalej pływa w wodzie no i okonie naprawdę ładne miejsce połowu to kompina

Na co łapane obrotówka dam 3 coca cola wiem że nie tylko sprawdzi się na kompinie bo kilku moich znajomych z Sochaczewa też polapali od poniedziałku ryba zaczeła wielką ucztę. Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę że tym razem i pan Jacek sie przyłączy....
Pan Jacek to nas ma tam gdzie plecy pękają :lol: chyba, bo nawet nie odpisuje a co do wyjazdu to się zobaczy :cool:

Sorki, ale sezon urlopowy u mnie w pracy i zarobiony jestem po pachy :/

Mysle, ze po malu coraz mniej bedzie moczenia sie, a wiecej czasu na moczenie robala :)

Dodatkowo ~polowy pazdziernika moje partnury leca sobie do cieplych krajow i wtedy bede mial łykendy wolne.

Co do informacji, ze rzeka zarosla - nie dziwi mnie to, niestety. Ale z 2giej strony rybcie maja sie gdzie pochowac, moze cos i dla mnie zostanie ;)

Polamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.