Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj na Woli Kałkowej jak słoneczko zaświeciło w południe, biała rybka zaczęła gryźć pinkę. Paręnaście rybek różnej wielkości padło: od maleńkich kiełbików po ładną wzdręgę. Ale zdobycz dnia to lin 38 cm. Metoda: pełny zestaw, przepływanka, spławik 0.7g, przypon .12, haczyk 12 kamatsu, cztery pinki. Bez nęcenia. Serdeczne podziękowania dla kolegi Daniela, który to linka podebrał. Pozdrawiam Bzurską Brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Witam byłem wczoraj na "naszej" Bzurce, w Woli Kałkowej kilka płotek max.20cm, przeszkadzał silny wiatr. Później pojechałem do Przezwisk tam złowiłem jazia 33cm i kilka małych płotek. Wyjazd bardziej jak rekonesans, fajnie że udało się coś złowił. Łowiło kilku wędkarzy w Woli i ,,na" Przezwiskach. Fajny wypadzik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, wczoraj wędkowałem w Woli Kałkowej,kilka godzin po południu złowiłem dwa kleniki trochę ponad wymiar,kilka płoci do 24cm, dwie wzdręgi ,jednego malutkiego jazika i mnóstwo maleńkich płoteczek, fajne łowienie:) ale woda coraz "mniejsza" :(tam gdzie łowiłem było może 50 cm(wszystkie rybki pływają nadal)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś kilka godzinek nad wodą, efekt klenik i kilka płoci , ponad 20cm. Fajne łowienie, jest mnóstwo uklejek  i małej płotki, żeby połowić trochę większe rybki trzeba pokombinować z przynętą. Cisza i spokój nad rzeką ,bezcenne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.05.16...... rozpoczęcie sezonu na szczupaki.........wszystko ,,dopisało,,oczywiście poza rybami 0 szczupłych, ale właściwie trudno się dziwić........od 2-3 lat ogromna presja, ,,zabiegi,, przeciwpowodziowe za pomocą koparek itp. i nasza piękna Bzura z dzikiej rybnej rzeki zamieniła się w płytki mulisty kanał w którym będzie pływała za rok dwa tylko ludzka głupota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś łowiłem na spining, od mostu w Orłowie do ujścia Ochni,ponad dwie godziny i ....szczupaczek może 30cm i dwa kontakty z rybami, również małymi. Woda bardzo niska, smutny widok, łowiło jeszcze dwóch spiningistów, złowili dwa malutkie szczupaczki, z resztą gdzie te duże miały by się schować jak w większości dno widać..... Później kolejne godzinki, tama w Woli Kałkowej do mostu w Przezwiskach już bez kontaktu z drapieżnikiem. Przeszedłem spory odcinek ale dlatego że w większości miejsc już jest problem poprowadzić przynętę by ta nie ugrzęzła w roślinności. Dla mnie to pewnie pierwszy i ostatni wypad ze spinem tej wiosny nad Bzurkę ...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzmy sobie wreszcie jasno za obecny stan Bzury odpowiadają ludzie którzy zdecydowali o czyszczeniu i regulacji rzeki. Za pomocą koparek zamieniono prawie cały odcinek łódzki i znaczną część skierniewickiego w płytki kanał do odprowadzania wody, rybną rzekę potraktowano dosłownie jak rów melioracyjny. W roku ubiegłym łowiłem na odcinku koło wsi Ktery to co widziałem.....zgroza dziesiątki rozjechanych koparkami żab (podobno są pod ochroną!)-NATURA 2000 !!!!! od miejscowych wiem że razem z błotem i mułem wyciągano ryby.....wykonałem telefon do Okręgu Łódzkiego PZW, usłyszałem że wiedzą co się dzieje....ale są bezradni......bo cała akcja jest prowadzona ( UWAGA !!!!) pod szyldem ochrony przeciwpowodziowej i PZW to ,,se może,, i nie mają nic do gadania. Właściwie co tu jeszcze pisać:angry:.........wystarczy teraz jeszcze jeden tak ,,suchy,, rok jak 2015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kilka dni temu byłem nad Bzurą od Orłowa do Przezwisk, taki rekonesans bez wędek, wędkarzy łowiło trzech...Z wywiadu z jednym z nich, z rybą jest słabo, na starorzeczu sporo ale małych rybek. Podobnie jest z rzeką. Czasem ktoś połowi kapitalnych płoci, o innych rybach nie mówił. Co bezcenne, to spokój i cisza nad wodą a ta śliczna, poziom i uciąg jak w kwietniu. Wiadomo ziela mnóstwo ale są miejsca gdzie można zarzucić zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dziś około trzy godzinki nad Bzurą ze spiningiem. Orłów ,Gosławice i Wola Kałkowa, jeden szczupak spięty i jedno "szczupaczątko" prawie 30 cm. złowione, tak że brań mało, wędkowało kilka osób, różnymi metodami, cieszy bardzo stan wody, w końcu wygląda ta "nasza" rzeka tak jak powinna:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.