Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dziś byłem nad Bzurką ze spiningiem, wędkujących sporo, woda w rzece mniejsza niż ostatnio, 4 godzinki łowienia złowiłem dwa małe szczupaczki i kilka ,,pstryków" takich puknięć, nie do zacięcia. Łowiłem od Gosławic prawie do Przezwisk. Fajna pogoda na drapieżnika szkoda tylko że tak mało się działo😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, nad wodą tłok a tu nikt już nie zagląda? Fajne jest to że pojawiają się kontrole nad Bzurą ,niestety z tego co słyszałem, wielu łowi bez kart,🙁...to jeśli łowią bez, to gdzie limity i wymiary..... ,prosimy o więcej PSR I SSR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Witam, dziś 4,5 godz. nad Bzurą ze spinem. Pierwsze wrażenia, mała woda ziele już odrasta, miejsc do jako takiego poprowadzenia zestawu ,na lekarstwo. Dużo wędkarzy, jak na tak małą rzekę. Mi udało się złowić jednego wymiarka, trzy małe, kilka pobić. Ciężkie, (trudne) łowienie. jeszcze to słońce....w wielu miejscach widać dno....kurcze to 1-szy maj a jak będzie latem....poziom mega niski, choć od niedzieli podniósł się o ok. 10cm. Smutno.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.05 Byłem w Sobocie, 2 godziny ze spinem, jedno pobicie szczupaczek miał może 40cm, puknął w gumę i zniknął. Na Bzurze w Przezwiskach, zero , godzina biczowania wody bez choćby puknięcia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne dwie godzinki "na" Sobocie ze spinem, zero szczupaka, jedynie jeden okonek się uczepił, maleństwo ,może 16cm, na małą gumkę, jak już dałem za wygraną jeśli chodzi o esoxa. Woda coraz niższa, wędkarzy mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam, w niedziele przed wieczorem pojechałem nad Bzurę ze spinem, łowiłem trochę w Orłowie, koszmarnie zarośnięte brzegi trzciną, w Gosławicach, fajna woda, no i na koniec w Przezwiskach, zarówno na rzece jak i na starorzeczu. Niestety mimo zmiany przynęt, nie miałem nawet trącenia...równie dobrze mógłbym rzucać do...studni....wędkarzy łowiło kilku, byłem tak przygnębiony że nawet nie podszedłem się zapytać czy coś bierze...😦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, w niedzielę kolejne podejście do szczupaka, tym razem Dąbrówka....niestety z wiadomym skutkiem, ja to chyba za szachy się wezmę, no żeby nawet pobicia.... Ponad półtorej godziny (  tylko tyle mogłem spędzić nad wodą) biczowania Bzury różnego rodzaju gumami i nic, żeby choć okoń podskubał, ale gdzież tam, jak bym rzucał do studni. Pytałem przechodzącego wędkarza, przez 30 min. miał jedno pobicie. Coś ta Bzura w tym roku dla mnie niezbyt łaskawa...😦

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

27.12 ponad godzinę nad Bzurą w Orłowie. Duża presja, przy moście było zaparkowane kilka samochodów, wędkarze łowili po prawo i lewo od mostu. Pytałem o wyniki, nikt pytany nie miał kontaktu z rybą. Ja miałem jeden kontakt z szczupaczkiem, może z 30cm, spiął się zaraz po braniu. Woda w rzece mała, bardzo często widać dno. Smutne to co widziałem przy samochodach. Ślady skrobania szczupaków, po pierwsze, nie wolno skrobać ryb na łowisku, no i łuski były od małych ryb, smutne 😢

IMG_20191227_133925.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam, dziś w miejscowości Przezwiska byłem obejrzeć okolice, na starorzeczu siedział jeden wędkarz, na Bzurze, nikogo, woda w rzece mała, co słabo rokuje na przyszłość. W Gosławicach przy moście również jeden wędkujący, frekwencja...licha. Smutno się ogląda taki stan wody, nawet drobnica nie oczkowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.