Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebek

Drogie koleżanki i koledzy powiedzcie gdzie warto udać się na rybki nad rzekę Bzura szczególnie intersują mnie miejsca pod katem spławika bądź feedera.

Dotyczy to szczególnie odcinka od okolic Piatku do Sochaczewa.

Podajcie nazwy miejscowości w okolicach których można połowić białą rybke.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 3 months later...

Byliśmy ostatnio z Sebkiem w okolicach miejscowośco Kompina. Rzeka dzika, nieuregulowana, na zakrętach podmyte brzegi, głębokość do 3-3,5 metrów, co przy niewielkich gabarytach koryta rzeki to naprawdę sporo... Łowiliśmy na przystawkę. Efekt to płotki, leszcze i zagubiony okoń. Niektóre całkiem słusznych rozmiarów. Niestety nie było nam dane zbyt długo wędkować, bo nadciszedł front atmosferyczny z ulewami. Warty odnotowanie jest fakt, że co chwilę widać było ucieczki drobnicy przed atakami drapieżników...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy koledzy. mam dziewczyne w łęczycy, bzura tam podobno płynie i z chęcią bym sobie na niej połowił, czy ktoś zna odcinek rzeki w okolicy łęczycy??? czy jest tam co połowić, interesuje mnie tylko spinning, a jeśli tamta bzura jest nieciekawa wg was gdzie jest najlepiej się udać tak w odległości do 30 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Jestem mieszkańcem Kutna od kilku lat łowię na Bzurze głównie szczupaki i okonie (spining)ale słyszałem, że na Bzurze jest też sporo jazia i klenia jeśli ktoś łowił wymienione gatunki na spining na Bzurze zwłaszcza na odcinku od wsi Orłów do wsi Urzecze proszę o informację jakie wyniki, sprzęt, przynęty itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

potem tamten odcinek zrasta i jest lipa straszna ale szczupaki są rewelacyjne żadko sie trafia coś większego ale jak usiądzie na wiosne to i ładne potworki są ale hol jest ciężki... polecam jechac kilka km dalej na sobote jadąc z kutna masz ta sama droge wiem bo mieszkam blisko... okolkice strarej tamy na bzurze sa niezle tylko jak miejscowi nie przetrzepia szupaka na tarle... na początku sezonu mozna trafic niezłe okazy i okonie do kila biorą... bardzo polecam łwienie z gruntu szczególnie na kiełbika dla drapieżnikow to prawdziwy rarytas w tych okolicach bzury...

na marginesia dojazd dalej jest nieciekawy musisz miec odpowiedni samochód:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam jechac kilka km dalej na sobote jadąc z kutna masz ta sama droge wiem bo mieszkam blisko... okolkice strarej tamy na bzurze

Czy to nie czasem jak sie jedzie od miejscowości sobota trzeba skręcić w lewo za stadlina koni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej jadąc od kutna mija się piątak następna wioska to bielawy za bielawami jest zjazd do stadniny koni walewice przejeżdza sie walewice i cały czas prosto za walewicami ok 3 km wjezdza sie na most a pod nim sa 2 rzeki pierwsza to mroga a druga bzura... jak sie zjedzie zaraz za mroga skręcajac w prawo jest mała drózka polna jadac nią ok 3 km dojedzie sie do starej tamy na bzurze... można też jechac inna droga ale trzeba jechac przez teren spółki zoo dawnego pgr a tam czesto jest zamkniete...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

CHELEK,Witaj CHELEK. Pozwoliłem sobie na skorzystanie z Twojej porady (odnośnie Bzury).Czy mógłbyś podpowiedzieć jeszcze czy w okolicach marca warto wybrać się nad tą rzeczkę?Może kiedyś spotkamy się na rybach.Poznasz mnie po czarnym kapeluszu.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
CHELEK,Witaj CHELEK. Pozwoliłem sobie na skorzystanie z Twojej porady (odnośnie Bzury).Czy mógłbyś podpowiedzieć jeszcze czy w okolicach marca warto wybrać się nad tą rzeczkę?Może kiedyś spotkamy się na rybach.Poznasz mnie po czarnym kapeluszu.Pozdrawiam.[/quote Siema w marcu to bym ci polecił okolice starego mostu na kompinie (stary drewniany ledwo stojący most)szukaj spokojniejszej wody nawet pod samym brzegiem -przynęta gnojaczek "picolo" pinka czerwona oczywiście no i standard ochotka !!Ja mam na bluzie przyczepiony nick "CHELEK" POZDRAWIAM DO ZOBACZYSKA NAD WODĄ

:grin::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

Panowie jestem z Łęczycy, w sobotę biorę wędkę i ide na okoliczną Bzurę z myslą o złapaniu jakiegoś Okonia :cool: Dam znać jak wyniki ! Pozdrawiam wszystkich z Łódźkiego.

Ps. Łapaliście może na " Zalewie" w Łęczycy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W nadchodzący weekend wybieram się nad Bzure w okolicach Kozłowa. Nastawiam sie na spining. Problem w tym że za bardzo nie wiem co mogę tam teraz upolować. Czy jest sens szukania jaźi i kleni czy moze skoncentrować sie na okoniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zwiadu przeprowadzonego w ostatnich dniach wśród moich znajomych "moczykijów"wiem że klenie i jazie {bynajmniej w moich rejonach} już są po tarle także powinny ładnie zakąszać :smile: Tak że można spokojnie atakować na sztuczne przynęty bo z robaczkowaniem jest lichutko w moim rejonie ponieważ naniosło strasznie dużo mułu przez te przybory wody :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
No niby nie daleko a nic o tym nie wiem.Jakich przynęt używacie do ich połowu? Dziwi mnie fakt czemu nie wpływają dalej w moje okolice?wiecie może od czego to zależy?
Może nie próbowałeś podsypywać groszkiem i kukurydzką jakichś ładnych dołków pod krzakami w swoich rejonach :shock: Bo w okolicach Kompiny ja wczoraj złapałem z 6 takich 40staków Jazi i piękne płocie (ale jeszcze mleczne ale już gładkie)które oczywiście wróciły do wody oraz piękną rybkę której nazwy nie potrafię bliżej podać (krąpiopłocioleszczokrasnopiórka :mrgreen::mrgreen: )no i dawno nie widziane przezemnie Jazgarze :lol::lol::lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czyżby nikt na Bzurze w okolicach Łowicza i Kompiny nie wędkował i niechcial się pochwalić swoimi spostrzeżeniami znad wody w tym temacie??? :mad::mad: Coś ten temacik powoli umiera :shock::evil::evil:CHWALIĆ SIĘ LUDZISKA CO TAM SIĘ DZIEJE NAD RZECZKĄ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.