Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

dominik15, Jak wcześniej pisałem poszukaj w necie to się dowiesz o wiele więcej :Gatunki ryb występujacych w wodach i starorzeczach rzeki Mrogi i Mrożycy to; jaź, jelec, karaś, kleń, płoć i okoń. Rzeka posiada wygodne i dostępne do wedkowania brzegi orz dobry dojazd do łowisk.

Podstawowe dane:

Akwen: Mroga obw. nr 1

GPS: N 51° 49' 25'' E 19° 50' 4''

Położenie: Województwo

Właściciel: Okręgi / Woda PZW Okręg PZW Skierniewice (zobacz porozumienia Okręg PZW Skierniewice 2010r)

Dominujące ryby: Jaź, Jelec, Karaś, Okoń, Szczupak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda znów wysoka!!! Niestety dzisiejszy powiedzmy nie planowany wypad zakończony fiaskiem,podobno wczoraj zaczeła przybierać woda a dziś już poza korytem a w częsciach regulowanych nie wiele jej brakuje... :sad:

Kurcze skąd taka woda,jak nic przybyło około 1metra a nic na to nie wskazywało.Tylko skąd jej aż tyle?czyżby wisła cofła?

I tak było miło spędzić kilka chwil nad wodą bo wędki oczywiście umoczone :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini, Wysoka to mało powiedziane toż to jezioro płynące :sad: jestem w szoku :shock: jedyne dostępne miejsca to od strony Jasionnej na odcinku przyujściowym ale ludzi jak na kampingu a zaczepów jeszcze więcej :neutral: pół dnia nad wodą i zero kontaktu z rybą !! Jeszcze z tydzień i wszystko się (mam nadzieję )unormuje !! :grin: Bzura wygląd jak wisła na szerokość w lato !!! :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ,jestem w łodzkim i opłaciłem skierniewickie na brurze do jakiego miejsca moge łowić?? wiem że w łodzkim jest od źródła do ujscia ezeki Ochnia ,potem jest skierniewickie , gdzie się ono kończy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzura Nr 2

192.8 ha

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bzury na odcinku od ujścia rzeki Ochni do ujścia

rzeki Rawka, wraz z wodami jej dopływów oraz wody starorzeczy i innych drobnych

zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tego odcinka rzeki

z wyłączeniem rzek Ochnia, Moszczenica, Mroga i Skierniewka.

Bzura Nr 3

247,4 ha

Obwód rybacki obejmuje wody rzeki Bzury na odcinku od ujścia rzeki Rawka do jej

ujścia do rzeki Wisła, rzeki Łasica na odcinku od linii prostej łączącej obywa brzegi

po granicy Kampinoskiego Parku Narodowego w m. Famułki Brochowskie do jej

ujścia do rzeki Bzura wraz z wodami ich dopływów oraz wody starorzeczy i innych

zbiorników wodnych o ciągłym dopływie lub odpływie do wód tej rzek j.w

PS bylem dzisiaj w okolicach Orlowa. Na polach woda po malutku opada, woda w doplywach Bzury raczej wysoka. Z wody udalo mi sie wyciagnac 3 okonki. Brania baaardzo slabiutkie.

Co do wspolnego wedkowania - pomysl fajny, jak uda mi sie oplacic wodu Skierniewickie to chetnie dolacze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak uda mi sie oplacic wodu Skierniewickie to chetnie dolacze :)
A jak to chcesz zrobić bo się dzisiaj zastanawialiśmy nad wodą jakim sposobem to chcesz zrobić jak już opłaciłeś glejt ?????????

:sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakoś na pewno sie da :lol:

JACooL, woda schodzi?Moim zdanie to znów zaczeła wchodzić na pola,chodz do ostatniego stanu jeszcze jej brakuje:)) Myśle CHELEK, że jednak za tydzien to jeszcze nie połowimy :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK jak rozmawialem ze skarbnikiem swojego kola, powiedzial ze bede musial zaplacic skadke okregowa w Skierniewicach, lub okregu "porozumionym", a krajowki juz nie musze 2gi raz placic. Tym sposobem jak sie chce mozna miec cala Polske dostepna... ;) tylko za jakie $

SPINI ja bylem w Orlowie chyba 2 tyg. temu i na calych polach byla woda, a wczoraj zostaly takie rozlewiska w zaglebieniach, wiec napisalem ze z pol woda ucieka. Do samej Bzury nie dojezdzalem, wedkowalem tylko na doplywach, ktorych poziom wody jest raczej wyzszy od "normalnego". hehehe nie wiem czy nie namieszalem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK jak rozmawialem ze skarbnikiem swojego kola, powiedzial ze bede musial zaplacic skadke okregowa w Skierniewicach, lub okregu "porozumionym", a krajowki juz nie musze 2gi raz placic. Tym sposobem jak sie chce mozna miec cala Polske dostepna... ;) tylko za jakie $

No to tak jak ja ci mówiłem ze musisz do nas do jakiegoś koła przyjechać i dokładnie powiedzieć za co chcesz zapłacić !! :smile: Bo inaczej może ktoś coś znowu źle zrozumieć i będzie znowu lipa ! :sad:A tak wogóle to sprężaj panie ruchy i robimy jakieś "LEGALNE RYBY :mrgreen: "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkowalem autko przy tamie na Malinie. Lowilem na Strudze (taka nazwe wyczytalem z map) ktora wpada do Maliny, slyszalem ze mowia tez na ten kawalek wody Moszczenica. Nawiasem mowiac, chetnie bym sie dowiedzial jak sie nazywa woda z ktorej nieraz wyciagam ryby ;) Co do auta - "dziadek" znaczy sie mercedes 124. Wiec to pewnie nie bylem ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Malinie i około 50 m od tej tamy mi szczupak taki na około 60-70 cm wyjechał do woblera Flyer Bigbait malowanego na okonka. Szukałem klenia, jazia, a tu taka niespodzianka, dobrze, że chybił bo by była pewnie obcinka. Zaraz po tym zajściu dozbroiłem zestaw w delikatny przypon i zmieniłem miejscówkę, aby nie kusić losu i nie męczyć szczupaka, który musi spełnić swój obowiązek-tarło. Mam nadzieję, że szczupłe będą takie chętne w maju, kiedy przyjdzie czas właśnie na nie. :roll: Niestety nic nie złowiłem, ale miałem jeszcze jakieś delikatne przytrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkowalem autko przy tamie na Malinie. Lowilem na Strudze (taka nazwe wyczytalem z map) ktora wpada do Maliny, slyszalem ze mowia tez na ten kawalek wody Moszczenica. Nawiasem mowiac, chetnie bym sie dowiedzial jak sie nazywa woda z ktorej nieraz wyciagam ryby ;)
Nie kumam gdzie te wody se płyną !! :shock: Czy to są okolice Orłowa ?? I te rzeczki tam płynące ? :oops::oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręg łódzki, same problemy i dziwne zakazy wprowadza... Mała dyskryminacja dla spinningistów, ale czego się spodziewać jak pewnie osoby z zarządu tego okręgu nie wiedzą, że na spinning można łowić oprócz szczupaka, okonie, jazie i klenie. Ach to PZW... bez komentarza. Dzięki za info, będę na przyszłość wiedział. Rzeczki te płyną w okolicach bodajże Borowa, Borówka i Orłowa Koloni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHELEK Np. ta rzeczka w okolicach Orlowa, gdzie w ub. roku ze Zwirkiem przyjechaliscie, nalezy do Lodzkiego. Szczesliwie dla mnie z racji (nie)porozumien miedzyokregowych PolskiegoZlodziejstwaWedkarskiego :)

Co do zakazu - jedni sa zadowoleni inni niebardzo, jak to w zyciu bywa. Jeszcze sie taki nie urodzil itd. W ubieglym roku, na poczatku kwietnia, okonie braly jak nienormalne. Szybko zwinalem spining, bo wszystkie sikaly mleczem - szkoda bylo je meczyc. Pozniej gdzies zniknely, lowilem je sporadycznie. Dopiero jesienia wrocily, ale to juz byly ladne okonie, nie okonki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.