Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Okręg łódzki, same problemy i dziwne zakazy wprowadza... Mała dyskryminacja dla spinningistów, ale czego się spodziewać jak pewnie osoby z zarządu tego okręgu nie wiedzą, że na spinning można łowić oprócz szczupaka, okonie, jazie i klenie. Ach to PZW... bez komentarza. Dzięki za info, będę na przyszłość wiedział. Rzeczki te płyną w okolicach bodajże Borowa, Borówka i Orłowa Koloni.
Ja przestałem opłacać kartę w Łodzi. Na ten sezon wykupiłem w Legnicy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Moim zdaniem klenie i jazie jeszcze się nie trą. Znam miejsce, w którym tarło się powinno odbywać, więc zajrzę i sprawdzę co w wodzie

"piszczy" :wink: . Wątpię, żeby już się grupowały na tarło, u mnie 21 stopni C w cieniu, ale woda jeszcze raczej się do odpowiedniego stopnia nie nagrzała. Optymalna temperatura do tarła tych ryb wynosi 15-20 stopni C, więc chyba jeszcze muszą poczekać :razz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wieczorkiem moze cosik napisze w temacie, wybieram sie znow do Orlowa poszukac plotek i chruscikow :wink: Moze tym razem nie bedzie tak przerazliwie wialo i padalo jak tydzien temu ... No i godzinke dluzej bedzie mozna polowic :P bo podobno zegarki bedziemy przestawiac dzisiaj w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak podobno godzinka do przodu:)

JACooL, zobacz co za oknem sie dzieje :neutral: Mam tylko cicha nadzieje że do jutra sie uspokoi wiaterek i wyjdzie słoneczko.Ciekawe tylko jak deszcz wpłynie na stan wody :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem nie jest ciekawie, niestety.

Dobrze sprawdza mi sie wrozka do pogody z onetu: http://pogoda.onet.pl/0,200,38,miasto.html

troche slabiej ta:

http://pogodynka.pl/miasto.php?miasto=%A3%F3d%BC

Wg nich jutro nie powinno padac, ale cisnienie gora/dol, wichura tez bedzie zmieniala kierunki. Nie wyglada to zbyt ciekawie, ale co tam :) najwazniejsze ze posiedzi sie z kijem nad woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos sie pochwali ?

Ja pojechalem do Orlowa. Nad woda bylem ~10 i wedkowalem do ~18. Wiatrzysko chcialo glowe urwac. Lowilem na splawik i grunt, na haczyku byla ochotka, pinki, bialy i czerwone robale.

858222eebab115cfm.jpg

Mozna napisac, ze gdybym byl nad woda ~16 to bym zbyt wiele nie stracil. Rybki nie chcialy jesc zadnego robactwa, zagniatalem tez ciasto chlebowe. Dopiero ~16 udalo mi sie wyciagnac pierwsza rybke - okonek,

c86328998343dd0em.jpg

nie mierzony bo polknal dosyc gleboko i chcialem go jak najszybciej oddac rzece. Pozniej dosyc dlugo nie bylo bran i zaczalem sie zwijac, zostawilem na koniec "drgajaca". Reszte robactwa wsypalem do rzeki... Branie, na brzegu laduje maly okon. Robaki jeszcze byly na haczyku, wiec zestaw wyladowal jeszcze raz w wodzie. Kolejne branie i taki ladny 33 cm. okonek

c695667dc6bfcc42m.jpg

jeszcze jedno szybkie foto z miarka i wraca do wody. Niestety ja tez moge juz wracac - robaki jak wczesniej pisalem plywaly gdzies na dnie :roll:

Mam nauczke - robaki sypac do wody na samym koncu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini, Melduj pan panie :wink: Jakieś szaleństwa nad Bzurą :lol: Chłopaki na Kompinie piękne jazie i klenie potrenowali :shock: Ale podobno wszystko grube i pękate czyli niedługo będą "ŚWINTUSZYĆ SOBIE W WODZIE" :oops::oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w okolicach Kompiny i :???: zadnej rybki. Nawet malutkiej plotki albo jazgarka ... Siedzialem do ~17.00 Pozniej przejchalem do Orlowa, mialem nadzieje na powtorke okoni jak przed tygodniem. Niestety poza 1 mikro plotka i 3 jazgarkami nie mialem kontaktu z innymi rybkami :(

Nastepna wycieczka z wedkami w poniedzialek, ale chyba bez dobrego parasola sie nie obedzie... ma byc podobno dobrze z nieba obLANY poniedzialek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie było mi dane poczuć moc na kiju :razz: Cztery razy grunt na rosówki i nic!!!Po kilku godzinach zwinelismy majdan i do domu.Było widac jak coś gania drobnice,ukleje wyskakiwały z wody jak szalone,szkoda tylko że brak kontaktu z rybka :???:

I tak było fajnie,cieszy mnie fakt że udało sie już dojść do koryta,choć nie ukrywam że woda będzie schodzić bardzo długo...

a i zapomniałem jeszcze dodać że czekają nas zmiany w tym roku,woda zabrała wszystko z koryta,nowe miejsca sie zauważa a tych starych jakby nie było... Wielkie drzewa zabrało,ciekawe gdzie sie zator zrobił :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy lany poniedzialek nie byl cale szczescie deszczem lany :) Niestety caly dzien bez wiekszych sensacji. Rano objechalem miejscowki na bzurze od Orlowa do Woli Kalkowej. Po polach przy rzece da sie juz spokojnie przejechac, no moze poza kilkoma zaglebieniami - ale dalem rade :) Niestety bez jednego brania. Nastepnie na kanalek do Orlowa pojechalem i tam spedzilem reszte dnia. Przeplywanka i przystawka - jedna mikro plotka i ~10 jazgarkow. Federek z peczkiem czerwonych - jeden okon ~25cm. Samica pelna ikry szybciutko wrocila do wody, szkoda nawet bylo ja meczyc dla fotki. Mialem jeszcze jedno branie, ale pewnie pistolecik sie polakomil na moje robaki, bo wyciagnalem zestaw bez haczyka.

Juz bym zapomnial, juz 2 raz udalo mi sie wyciagnac na splawikowke ropuche. One tez maja juz gody i niedlugo beda czarne plemniki przy brzegach plywac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge sie mylic, ale ktorys z tych zbiornikow jest lowiskiem specjalnym z zamknieta grupa wedkarzy ... chyba ze pozajaczkowalo mi sie cos ;)
No i skucha bo się kolego mylicie :lol: Bo pewnie myślisz o zbiorniku "Czarnocin" jak mi się zdaje :razz:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam,

Jeżdzę na bzurke od lat. zazwyczaj kompina i również łapię przed Sochaczewem.

W tamtym roku udało złapać mi się jazia 48 cm i leszcza 2.5 kg. W tym roku nie byłem z racji tego że jeszcze jest wysoka woda ale niebawem się wybiore.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda już ładnie weszła w koryto:] da sie juz połowić:) Ostatni około 30 płotek na głowe ale nic wiekszego nie podeszło przyczyna chyba leżała w pogodzie bo raz słańce,desz i grad nawet:/

Porzucałem troche spinem za jaziem i kleniem i oprócz 2 szczupłych jeden z 70cm drugi około 40 nic :oops: oczywiście bez folframu:] a rybki dalej w wodzie"]

Następny wypad tylko w ładną pogode,nie chce już gradu na głowie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.