Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , macie jakies dobre miejsce na Bzurze zeby mozna było sobie usiąśc z batem?? Nie mowie zeby juz połowic po 100 płoci czy wiecej jakto sie zdarza na Warcie ,tylko zeby tych z 30 sztuk złowic, i nie chodzi mi o okazy.Na Warte za Jeziorskirem bym pojechał ale to nie jest dla mnie ,jak mam sie klucic z dziadami o miejsce i patrzec jak biorą wszystko co sie da.Skrobią od razu na miejscu i do lodówy turystycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Widze że jesteś z łodzi więc może kolega Jacek ci doradzi strony Orłowa on zna te miejsca i powinien coś podpowiedzieć...

Jesli chodzi o Łowicz to możesz zacząć od zamku w strone Zdun to jest po lewo jadąc od Łodzi :wink:

Troche zanęty i płotka na bank wejdzie,uważaj bo podchodzą tez inne rybki :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy konkretnie na plotki sie nie nastawialem w tamtych stronach, ale z ubieglego roku pamietam tyle, ze od Orlowa na Bzurze jest kilka mostkow. Praktycznie za kazdym z nich sa glebsze dolki. Najfajniejsze chyba

1 ostatni przed jazem w Woli Kalkowej

2 przed Orlowem

3 od Orlowa chyba przed pierwszym jest stary zwalony do rzeki, dokladnie wiry sa widoczne.

Chociaz w swieta objechalem wszystkie i kicha byla :(

Za jazem jakis 1km. w dol rzeki (za topolami) tez jest fajne miejsce, w ub. roku ladnie wzdregi zagryzaly, ale tam uciag byl b.silny. W sobocie jest tez mala rzeczka. Jak pojedziesz z Soboty w strone Walewic za mostem nad Bzura jest zjazd w lewo i dojezdza sie na plaze. Tam tez kilka razy plotki lowilem, ale raczej maluchy. Dalej za mostem w Urzeczu tez jest kilka ciekawych miejsc, ale ja nigdy nie mialem tam szczescia niestety. W samym Orlowie na doplywach Bzury tez kilka razy plotki lowilem, ale nie byly to duze ryby i raczej tam ryby maja swoje humory - sa dni, ze wraca sie bez jednego brania...

Duzym plusem tych miejsc jest mozliwosc _nie_ spotkania innego czlowieka i totalny odpoczynek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyło sie:] już na przepływanke połapałem dzisiaj choc pogoda była na nie-zimno i wiatr:/

Weszły mi ładne płocie,jazie i parę skromnych kleni:) niestety leszka zero ale zapewne szuka płytszych miejsc z ostałą wodą.

Wypad na tak ale czekam na cieplejsze dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze musze chyba jednak ta karte Skierniewic dokupic, bo nie bede mogl czytac niedlugo tego watka :P

W ub. roku ladnie przed samym mostem w Lowiczu plocie wiosna i latem polowilem. Dojazd byl fatalny i miejscowki mocno zakrzaczone, ale rybki ladnie gryzly...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bede musial przeliczyc Skierniewice / Lodz + doplata na Sk. , bo nie usmiecha mi sie brak karty na ~tydzien czasu i perspektywa mozliwosci zaginiecia w drodze...

Pewnie wybiore Lodz, bo kilka kaluz w okolicy mi dojdzie i moge wykupic w sklepie kiedy bede chcial, a nie w kole w okreslonym dniu i godzinach.

Pewnie w przyszlym tyg. zalatwie ta sprawe i pojade bez oplat jednodniowych na Bzurke :P

Sumujac jednodniowki w tym roku, juz jedna karte bym kupil :oops:

Napiszcie co sie dzialo nad Bzurka i w okolicy w week :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bzurze łowiłem pozniej pojechałem do kumpla za łowicz i to samo. Tam jest tak jak mówisz albo coś się dzieje albo nawet nie puknie. Wogóle rzeka martwa była ryba nie chodziła nie widziałem nawet okonia ani niczego co się spławiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników Bzury,mam nadzieje że czas pozwoli na kilka wypadów nad moją ulubioną rzekę w tym roku.wczoraj bylem nad nią ot taka wycieczka,w Woli kałkowej odbyły się zawody o mistrzostwo koła żychlin,wyniki.....osoby które zajęły 2 pierwsze miejsca złowiły łącznie 4 płotki a znam wędkarzy,potafią łowić,startują w zawodach nie tylko w okręgu.Jak byłem nad rzeką po 16ej nie było żywego ducha od Gosławic do Przezwisk nad starorzeczem siedziało 4 wędkarzy,złowili jedynie kilka małych rybek,jazgarze,okonki,"bączki"nic konkretnego.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co tu taka cisza nastała:/ koledzy już nie odwiedzają starych miejscówek?

Powiem tak majówka dała mi pike w rozmiarze ledwo wymiarowym lecz na kiju miałem prawdziwego potworka,uderzył w nurcie ze srodka po czym mało mi nie wyrwał kija z ręki :lol: dokręcony hamulec zaczoł gwizdać rybka postawiła się bokiem a wolfram strzelił w połowie!!!Szok panowie taki.... :mrgreen: Szkoda że rybka nie wylądowała pod nogami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobote (01 V) bylem w Orlowie, ale nie ma sie czym pochwalic, wiec nic nie pisalem :) Zebacze nie mialy ochoty na moje woblery i zywce. Rano ktos zlowil podobno jakiegos pistoleta i pozniej cisza. Braly b.slabo leszcze ale tarlaki niestety. Zielsko po malu zaczyna sie odnawiac po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,co tu taka cisza nastała:/ koledzy już nie odwiedzają starych miejscówek?

Powiem tak majówka dała mi pike w rozmiarze ledwo wymiarowym lecz na kiju miałem prawdziwego potworka,uderzył w nurcie ze srodka po czym mało mi nie wyrwał kija z ręki :lol: dokręcony hamulec zaczoł gwizdać rybka postawiła się bokiem a wolfram strzelił w połowie!!!Szok panowie taki.... :mrgreen: Szkoda że rybka nie wylądowała pod nogami...

Zapewne boleń też miałem taką akcje a taka 70 potrafi nieźle poszaleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj (k. Orlowa) - najwazniejsza chyba informacja dla wybierajacych sie - zabrac moskitiere albo jakies smarowidla na komary. Jest plaga tego latajacego ustrojstwa. Przez 90% dnia prazylo pieknie slonko, ale niestety to im nie przeszkadzalo :evil: Siedzialem caly dzien w grubej bluzie ale te sqbance i tak dawaly rade. Jak slonce zaczelo sie chowac zrobila sie juz istna tragedia i trzeba bylo sie b.szybko zwijac. Urwalem jedna ladna rybe, chyba leszcza albo duza ploc, reszta to ledwo miarowe plotki. Zywca ani woblerow nic nie mialo ochoty zjesc, niestety. Kurcze jeszcze mnie wszystko swedzi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.