Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie nad Bzure


Gość sebek

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem ze znajomym nad Bzura. Da sie dojechac, ale nie wszedzie do samej wody. Rozlewiska sa nie wieksze od tych z jesiennych roztopow, ale prawdopodobnie woda juz zdazyla zejsc troche z pol.

Fotka z mostu w Urzeczu

a35d03243da1fe60m.jpg

Tutaj jaz w Woli Kalkowej

9d47b251471afb9fm.jpg

adb85a44927ea0c7m.jpg

Robaki moczylismy w okolicach Orlowa, niestety zapomnialem pstryknac fotek. Nad sama wode nie da sie dojechac, woda stoi jeszcze na polach. Auto zostawilismy przy jazie i dalej z buta. Niestety efekty (nie liczac mikro plotki szt.1) zerowe. Woda w doplywach Bzury b.wysoka. Miedzy jazem a drzewem brakowalo doslownie 5-10cm zeby nie dalo sie przejsc. Chyba predko ryby nie beda tam zerowaly jak nalezy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Oj zgadzam sie z tobą!!! Ta woda tak szybko nie opadnie jak po wiosennych roztopach :cry: Do tego cały czas obserwuję stan wisły a tej daleko do normalności a w ten weekend ma się jeszcze podnieść za sprawą kolejnej fali :cry: (normalnie klęska)

Wiele tematów mógłbym poruszyć w sprawie bzurki i tego jakie skutki dała ta powódz ale za dużo by pisać :wink:

Widziałem iż szerzy sie już kłusownictwo,szczupak gania już drobnice po rozlewiskach,a z okolicznych stawów(tylko nie wiem jeszcze z których) uciekły wszystkie karpie do rzeki :wink: to akurat na + bo karpia to chyba u nas nie było :cool:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzielismy 2 kolesi w woderach, lazili po rozlewiskach jak czaple i szukali szczescia.... Nie bylo widac zeby cokolwiek wyciagali na szczescie, a nie podejrzewam ich o to, ze zlapane ryby do rzeki by przenosili. Chyba, ze czegos innego szukali, ale niby czego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwoje wiemy czego szukali,ciekawe co mieli na końcu linek!!! :evil:

Jak pogoda dopisze sam wskakuje w wodery w przyszłym tygodniu i na delikatny zestawik poszukam szczęscia przy nurcie:] klenie,jazie nie omieszkają odwiedzić cieplejszej wody :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyjemy, zobaczymy :) ale pewnie predko nad Bzure nie pojade .... Na razie zostaly stawy, jeziorka i inne kaluze. Tak wysoki stan wody ma + i -. Z Wisly ryby moze nawchodzic, ze stawow chodowlanych beda ryby ktore uciekly. Ale na polach tez zostanie sporo ryb, ale rowniez ikry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś był ostatnio w okolicach Kompiny albo Kozłowa i powie jaki stan wody w rzece ,czy warto jechać? Mam dylemat i zastanawiam się czy nad Bzurę ,czy nad zalew Sulejowski?

Byłem przedwczoraj w Kozłowie.

Nie ma po co jechać. Nie widać koryta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda już nicka jest byłem w niedziele. Z rybą ciężko na 5 godzin łapania jedną płotke złapałem. Gadałem z miejscowymi to powiedzili że ta wysoka woda niezłe spusztoszenie zrobiła ryba gdzieś poszła dalej ... A na łąkach było czuć zapach ryby dużo też zostało na polach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ebrusek, to ja nie wiem jak ty wędkujesz:] ...

Wczoraj zaliczony wypadzik,krótki bo krótki ale... połapane ładnej płoci około dwadzieścia sztuk grubo ponad 30cm. jeszcze wiecej mniejszych,do tego ładny jaż i od cholery drobnicy.

Czym jestem zdziwiony brak upolowanego lecha,nie wiem co jest może jeszcze woda nie ta?

Stan wody określam na dobry ale nie wzorowy,brakuje jakieś 50-80cm. do normy i dość mocno jeszcze ciągnie.Okolica wygląda fatalnie,jak po przejściu tornada,wielkie konary drzew leża na polach,ogólna szarość i nicość-mowa o okolicach compina-zabostów.

Koledzy Jacol i Chelek kiedy nasz planowany spot? Czas chyba zacząć działać bo nie jedną wodę mamy razem poznać a ty połowa roku za nami.Czekam na Info!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze w najbizszy week. uda mi sie wyskoczyc choc na chwile, ale juz wiem na 100% ze 10-11 lipca mam zajety. Jak cos sie wyklaruje z terminem postaram sie dopasowac, byle nie ten 10-11VII. W ostatni week zrobilem w koncu upragniony kurs nurkowy i teraz pewnie bede na przemian ogladal rybki (i wedkarzy) spod wody, innym razem z kijem nad woda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM WSZYSTKICH SZANOWNYCH WĘDKARZY FORUMOWICZÓW.ZAFASCYNOWANY JESTEM SPININGOWANIEM.CHCIAŁBYM W TYM ROKU POŁOWIĆ NA BZURZE W OKOLICY ŁĘCZYCY W PROMIENIU 30KM.MAM PROŚBĘ CZYM MÓGŁBY MI KTOS PODAĆ GDZIE MÓGŁBYM POSPININGOWAĆ PONIEWAŻ NIE ZNAM TEJ RZEKI JAKICH PRZYNENT UŻYWAĆ NA BZURCE. Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ SZANOWNYM FORUMOWICZĄ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 62cm boleniowego szczęścia!!!Nie mogłem w to uwierzyć,piekna i waleczna rybka :mrgreen: Chwycił małą obrotówkę nr.2 w silnym nurcie....

ed7234b096bdcbcem.jpg

Jest to pierwszy mój w życiu bolek i chyba zacznę się nim bardziej interesować,frajda przednia :lol:

Panowie mała zachęta do odwiedzenia bzurki i spotkania!!!

Sorki za jakość foto ale robiony fonem,nie dość że lipnym to jeszcze ja byłem w nie wstanie,taki roztrzęsiony :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spini gratulacje piekniego bolenia :) jak Cie troszeczke znam to go wychodziles w okolicach Kompiny - zgadłem ?

Szczupakow nie widac ??

A i tu Cie zaskocze.... uderzyłem w twoim kierunku choć bliżej Łowicza :wink:

Jak widać opłaciło sie,chyba tegoroczne wyprawy nad bzure przyniosa jeszcze nie jedna niespodzianke.... Ryby raczej uciekły z wielkiej wody zagladając do nas :grin:

Jak Chelek zobaczy to raczej nie odpuści weekendowego spotkania,też o tym pomyśl bo ja jestem za :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.