Skocz do zawartości
tokarex pontony

Uszkodzona wędka - porady


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeszcze małe co nieco zauważyłem. Otóż gdy w ręku mam pierwszą część feedera za cholerę się nie obkręca ten dolnik (czyli w ogóle się nie rusza, ani w prawo, ani w lewo). Gdy zaś całą wędkę rozłożę, wtedy przy energicznym machaniu właśnie delikatnie ten dolnik drga i się rusza. Może to zmienia sytuację. Pozdrawiam

To jest zapewne sprawa uchwytu kołowrotka i to normalne że dopiero w rozłożonym wędzisku sa luzy dlatego że jest ono wtedy cięższe i pracuje całą długością...

Być może też dolnik jest pęknięty albo korek się tylko odkleił i z tego ten wyczuwalny dyskomfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest się czego obawiać, że może się złamać ?
Wędzisku raczej nic nie grozi, to chyba tylko wina odklejonego dolnika mam podobnie przy spinningu, ale za bardo to przy łowieniu nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam! Mam problem z kijem teleskopowym , otóż chodzi oto że jedna część wysuwa się za daleko i wypada :cry: czy jest jakiś preparat albo sposób żeby temu zaradzić? Kij wykonany jest z włókna szklanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić farbę w spray-u, zdjąć przelotki (jak to zrobić opisał Maniek), rozebrać kij na elementy, dobrze wyczyścić, ewentualnie szlifnąć drobnym papierem ściernym, odtłuścić rozcieńczalnikiem. Wziąć kawałek deski, nabić gwoździe, nałożyć segmenty na gwoździe grubszą stroną ku dołowi. Delikatnie malować tak żeby farba się nie zlewała. Zostawić żeby porządnie wyschło. Jeżeli segment dalej wypada nałożyć jeszcze jedną/kilka warstw farby, przestrzegając instrukcji malowania- na grubszą stronę wypadającego elementu.

A na koniec. Warto się zastanowić czy to ma sens? Farba kosztuje kilkanaście złotych, do tego jakąś przelotka, gdyby się uszkodziła przy zdejmowaniu, a kij z włókna można kupić np. za 30 zł. Także warto rozważyć czy warto się w to bawić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie po braniu dość sporej ryby oraz niemożliwym holu (był to niestety stracony sum) przelotka szczytowa w spinningu pękła i została tylko nasadka. Nie wiem teraz jak odczepić, oderwać ją z wędziska i zamontować nową. Jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wędka Dragon Mystery Ultra Light 2-15g 2,7m

Właśnie ją kupiłem i zauważyłem coś co mnie zaniepokoiło.

Mianowicie w miejscu gdzie przy przelotce znajduje się zalany lakier (czy cokolwiek to jest) utworzyło się pęknięcie. Gdy poruszam przelotkę słyszę jak trzeszczy z tego miejsca i widzę dokładnie granicę nadpęknięcia tego lakieru.

Na zdjęciu czerwoną kropką zaznaczyłem gdzie ten zalany lakier się znajduje dokładnie (zdjęcie nie pokazuje mojej wędki...zaporzyczyłem z netu aby był podgląd).

przelotka.jpg

Powiedzcie mi czy powinienem iść z tym, na reklamację czy taki stan rzeczy w niczym nie przeszkadza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć na ile to poważne nie widząc tego. Czy przelotka jest luźna przez to? Jeśli nie a pęknięcie jest niewielkie można to spokojnie olać (z jednej strony). Z drugiej jednak, nawet jeśli jest to małe i niewielkie i nic nie robiące pęknięcie - ale jednak pęknięcie - śmiało maszeruj do sklepu i odmieniaj na nową wędkę. W końcu płacisz za towar nieśmigany :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość keri.
Powiedzcie mi czy powinienem iść z tym, na reklamację czy taki stan rzeczy w niczym nie przeszkadza ?
Ciężko określić tak tylko po opisie co z tą przelotką. Pytanie jest takie; czy jest to tylko pękniecie lakieru jakies mechaniczne czy tez przelotka podczas obciązen będzie powiekszac pęknięcie.

Rada moja jest abys jednak wybrał sie do sklepu z tym kijem i sprawę omówił ze sprzedawcą, mam tylko nadzieję ze sprzedawca jest uczciwy i czy zna sie na rzeczy. Warto też pooglądać to pęknięcie pod lupą aby okreslic co tam dokładnie sie dzieje.

I jeszcze jedno - jak długo wędka jest jeszcze na gwarancji, jak sie już kończy reklamuj teraz jak jeszcze masz troche czasu to poczekaj o obserwuj co sie dzieje. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wędka gwarancji jeszcze trochę ma bo dopiero dzisiaj ją przyniosłem ze skepu :lol:

Jak tak sie bliżej temu przyjrzałem wygląda na to że to nie jest pęknięcie a cały lakier po prostu odhodzi od powierzchni kija...

przelotka2.jpg

Kolorem żółtym zaznaczyłem lakier a czerwonym łączenie lakieru z powierzchnią kija...na tym właśnie łączeniu gdy lekko ciągnę za przelotkę lakier odchodzi od kija

@kamil22 zrobię jak radzisz, jutro udam się do sklepu i zapytam co z tym fantem zrobić...i również mam nadzieję że sprzedawca okaże się uczciwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie ma co długo deliberować. Nowa wędka ma być jak nowa i wszelkie odpryski lakieru i inne pęknięcia są nieakceptowalne. Ja bym się nie zastanawiał tylko śmiało maszerował do sklepu. I bynajmniej nie po to żeby coś "omówić" ze sprzedawcą jak sugeruje kamil22, a żeby zarządać innego egzemplaża wędki lub zwrotu kasy. A swoją drogą to kolejne potwierdzenie że Dragon to także szmelc - coraz więcej i więcej doniesień o nowych wędkach z wadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a żeby zarządać innego egzemplaża wędki lub zwrotu kasy. A swoją drogą to kolejne potwierdzenie że Dragon to także szmelc - coraz więcej i więcej doniesień o nowych wędkach z wadami.

Nie tak do końca zażądać. A jak udowodnisz że nie uszkodziłeś tego np. uderzeniem o krawędź bagażnika w samochodzie? Z tym szmelcem też trochę pochopnie, każdą wędkę można uszkodzić (nawet nieświadomie) i postawić w sklepie. Rolą kupującego jest dokładnie sprawdzić towar przed wyjściem ze sklepu. W tej chwili sprzedający ma pełne prawo odmówić wymiany towaru i dlatego należy z nim pogadać na spokojnie a nie na zasadzie "dawaj wędkę dziadu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek1, nie opowiadaj chłopakowi bzdetów. Ustawa konsumencka mówi że w ciągu miesiąca (!) może zwrócić towar w przypadku, niespełnienia oczekiwań. Musi mieć jedynie dowód sprzedaży (paragon). Towar jest bez wątpienia uszkodzony i to uszkodzony w sposób uniemożliwiający natychmiastowe stwierdzenie tego podczas zakupu. Ponadto, jeżeli w ciągu (bodajże) 7 dni zostanie stwierdzone uszkodzenie, towar musi być wymieniony bez procedury serwisowej. Uwierz mi. Nie jedną rzecz wymieniałem w ten sposób (bo sam nakupiłem już trochę różnego szmelcu typu Dragon Millenium) od wędki przez laptopa aż do lodówki. Oczywiście sprzedawca może robić problemy, co ozacza jego nieuczciwość i raczej należy go omijać. Wtedy nie pozostaje nic innego jak procedura prawna. W razie jakiś kłopotów podaję numer pogotowia konsumenckiego (22) 82 77 637 - to numer w Warszawie (innego nie mam) ale jeśli ktoś chce oszczędzać na telefonie to napewno przynajmniej podadzą mu numer na miejscu (o ile jest). To znana prawda w PL że konsumenci nie znają swoich praw i często ich nie dochodzą podczas gdy racja jest po ich stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stawa konsumencka mówi że w ciągu miesiąca (!) może zwrócić towar w przypadku, niespełnienia oczekiwań.

A jak się ma niespełnianie oczekiwań do uszkodzeń mechanicznych :?:

Towar jest bez wątpienia uszkodzony i to uszkodzony w sposób uniemożliwiający natychmiastowe stwierdzenie tego podczas zakupu.

Sprawa dyskusyjna :roll:

Nie mówię, że ma jej nie wymieniać, tylko nie koniecznie startować do gościa z buta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.