Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Uszkodzona wędka - porady


maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówię że z buta bo to jest nieuprzejme. Ale zdecydowanie. Musi być pewny swego bo jak zacznie pytać czy da się wyczuć wachanie to wiadomo w którą stronę (może nie musi) to pójdzie. Zauważcie też że jednak jest już spora grupa uczciwych i świadomych sprzedawców, którzy chcę trzymać klienta i w takich sytuacjach bez mrugnięcia i problemu wyieniają towar. Dlatego mówię żeby iść do sklepu i ani z buta ani przedyskutować. Tylko świadomym swoich praw iść tam celem wymiany wędki. I właściwie o to ukierunkowanie na celowość wizyty mi tylko chodziło. :cool:

A jak się ma niespełnianie oczekiwań do uszkodzeń mechanicznych
Oczekiwał towaru nieuszkodzonego :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 220
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aha - jeszcze jedno, chyba w sam raz w tym momencie. I dlatego opłaca się kupowac towar w dużych sklepach czy wręcz sieciach sklepów, bo w takich przypadkach absolutnie nie robią problemu. Szast prast i po sprawie - im to nie robi różnicy. Natomiast budka "u pana czesia" na rogu jak sprzeda wędkę za 500zł to jest to dla nich poważne zasilenie miesięcznego utargu i zwykle będa stawać na głowie żeby nie oddać pieniędzy, a zwykle drugiego takiego samego egzemplaża nie mają, muszą zamówić, w hurtowni akurat nie ma itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie...ja się obawiam że nie będą na co wymienić...i każą czekać a tu podobno pogoda ma się ładna robić :lol:

Czyli mam rozumieć że przez 7 dni muszą mi wymienić kijaszek beż tej całej procedury reklamacyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchaj ja teraz nie dam gowy uciąć czy to 7 czy 3 dni. Poczytaj poniej:

http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/wymiana;towaru;na;nowy;-;prawa;konsumenta,121,0,214905.html

http://www.konsument.net4.pl/

http://www.cyberfoto.pl/gielda/53276-abc-reklamacji-prawa-konsumenta.htm#post1043981

Ja myślę że nie powinieneś mieć z tym problemów bo jednak w więksośc wypadków sprzedawca nie chce sobie psuć opinii i utrzymać klienta. Ale napewno każdy kolejny dzień pisania postów zamiast wziąść w garść sprzęt i pójść do sklepu działa na Twoja niekorzyść.

Powiem Ci ża ja bym wogóle nie pisał tych postów tylko najszybciej jak się da po stwierdzeniu czegoś niepokojącego (najlepiej tego samego dnia) udał się do sklepu. Tak więc kolego, węda w dłoń i maszeruj do sklepu - nie ma na co czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędka Dragon Mystery Ultra Light 2-15g 2,7m

mam identyczne wędzisko i identyczny "problem"

znaczy jak ktoś jest pedantem to może takie małe "cóś" go niby wkurzać, ale nie uważam, żeby był to powód do reklamacji, wędziska tej klasy za taką kasę mają prawo posiadać drobne "skazy" , chcesz mieć ideał to kup Cormorana Black Bull albo Black Star B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cardamon a czy podczas eksploatacji jakoś po czasie problem się nie pogłębia ? tzn. czy tak jest i tyle czy może coś się pogarsza ?

A tak wogólę to jak oceniasz kij ? dobrze się nim łowi ?

nie powieksza się, zauważone też w domu pare dni po zakupie, byłem już osiem raz nad wodą, kij w pokrowcu ale obstukany w pociagach i autobusach porządnie :twisted:

ocena, hmmm...

wymieniłem go na gwarancji, oddałem Kongera CrossMaxx 270 UL(129zł), wziąłem Dragona(135zł), wykończenie znacznie solidniejsze, większa dokładkość i precyzja wykonania, ogólnie kij potwornie sztywny w dolnej części, chwilami mam wrażenie że szczytówka mogłaby sie wykręcić w świński ogonek, a na dół dzięki swojemu przekrojowi nie ma mocnych, to wędzisko jest dziwnym połączeniem spinningu na paprocha z badylem na sumy :wink: sztywność czasami przeszkadza mimo wiotkiej wklejki, zwłaszcza jeżeli jest się początkującym spinningistą jak ja, trudno wyczuć branie, teraz zbieram ma Kongera WCH Tango 270, jeszcze jedna wypłata i będzie mój :cool: oglądałem w sklepie i kijek rzuca na kolana

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie postanowiłem póki co dać sobie spokój z reklamowaniem kija...i całkiem możliwe że tak jak u Ciebie będzie ok.

Sprzęt czeka na pierwszy połów. Jutro albo pojutrze udam się go wypróbować. Mam nadzieję że się nie zawiodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje porady odnośnie wędziska Lamiglas 2.65m 10-20lb czy mógłby mi ktoś doradzić gdyż pękła mi porcelanka na ostatniej przelotce szczytówki a jest to kij z dożywotnią gwarancją i nie wiem co mam zrobić bo jak oddam do naprawy to zostaje bez kija a naprawiać to chyba jej raczej w Polsce nie naprawią tylko wysyłają do USA ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Zdarzyło sie wam połamac wedke.Jak tak to co zrobic zeby ja złozyc do kupy jest to wedka teleskopowa złamała sie 30 40 cm za rekojescią przy próbie zarzucenia.Na wedke jest gwarancja lecz trzeba ja odsyłać.czy w sklepie dostane czesc. Pytam poniewaz nie sadze zeby uznali gwarancje beda mówić ze o coś zahaczyłem lub przekroczyłem cięzar wyrzutowy. prosze o rady.

Dodam fotke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie uda ci sie samemu naprawić złamany teleskop,jeszcze sie nie spotkałem aby w sklepach sprzedawana części do wędek. Jedynie możesz albo do dobrego serwisu spróbować,może ci naprawią a jak nie to odnieś do sklepu gdzie kupiłeś,nawet jeśli nie uznają gwarancji to powinni naprawić/wymienić za dopłatą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam wszystkich. Mam strasznie głupi problem, jednak chciałbym go rozwiązać a nie mam się kogo poradzić. Otóż, od dziecka korzystałem z teleskopów, aż niedawno zakupiłem feedera 3 części + 2 szczytówki i problem polega na tym iż chyba za mocno włożyłem szczytówkę co doprowadziło do braku możliwości jej wyciągnięcia a co za tym idzie jej zmiany. Prosiłbym o jakiś magiczny sposób bo nie mam pojęcia jak to zrobić . Jeszcze raz sorry za tak głupie pytan :razz: ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zkleić bat jaxona szklany?
Wrzuć fotkę ,nie ma takiej rzeczy coby nie można było naprawić ,kwestia sposobu. :wink:czupa, wszystko zalezy jak bardzo się zaklinowało ,można jak radzą koledzy uzyć WD-40 ,Tomaszek radził nawet sobie z coca-cola ,na pewno rozgrzanie samo nie pomoże bo dwie cześć się rozgrzeją ,ale już rozgrzanie jednej a schłodzenie drugiej daje skutek 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czupa,

W taki sposób złamałem sobie przelotkę w pickerze, na szczęście tą w części szczytowej. A stało się to jak leżał cały dzień w słońcu bez ruchu nad wodą rzecz jasna. Nie każdy bierze WD-40 nad wodę, ale myślę że by pomogło włożenie do wody na kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mi ciocia złamała matchówkę na końcu 2 składu psia krew jak wyjmowała z bagażnika. Dzisiaj spłaci mi koszty i pozostanie poszukać 2 składu do kupienia. Na moje 3 kupione kije 2 są złamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta część z korkiem się przesuwa podczas łowienia, co jest bardzo upierdliwe.
kiedyś też obluzowałem uchwyt w jednym patyku, wyczyściłem ze starego kleju powierzchnie ile się dało, nawaliłem Distalu, odstawka na 48 h (dla pewności )ale jak złapał to trzyma już 4 sezony nieważne upały czy przymrozki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Unises.

Kolejny problem mam.

Znalazłem mojego starego bata, szklany jaxon adventure 8m, ciężki ale narzie byłby dobry.

Niestety jest połamany.

dsc01463rozdzielczopulp.th.jpg

2x to na dole, co zapobiega wysuwaniu się segmentą, każdy ma po takim pęknięciu (krecha).

A trzecia ma taką krechę na końcu.

Co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.