Skocz do zawartości
tokarex pontony

podstawowy zestaw na grunt


wojtas666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 92
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

może mi ktoś napisać jakie przynęty stosuje z powodzeniem przy połowie karpia :?:

ja łowię przeważnie na kukurydzę (czasami dolewam aromatu waniliowego) lub ciasto z mąki, wody (czasem żółtka z jajka) i cukru lub aromatu waniliowego lub miodu, ale tylko karasie udaje mi się wyciągać na to :neutral:

i jeszcze jedno pytanie. mam bombkę i sygnalizator elektryczny i nie wiem za bardzo w którym momencie zaciąć, może to ktoś jakoś opisać :?:

proszę o wyczerpującą wypowiedź :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość DareczeK
Zakładając że masz zamiar łowić z bombką a nie feederem to musisz nabyć następujące rzeczy:

Bombkę - sygnalizator brań który zakłada się na żyłkę, wyposażony jest w sznurek który dowiązuje sie do podpórki dzięki czemu po zacięciu spada z żyłki. - ok. 2zł

Sprężyny dociążone na rurce - na odległość na której masz zamiar łowić wystarczą 10g, są tańsze niż koszyki do których musisz dokupić jeszcze rurki antysplątaniowe. - ok. 2zł za szt

Koraliki - najlepiej gumowe, musisz założyć je przed sprężyną - ok. 1.50zł za opakowanie 10szt

Krętliki - to chyba nie trzeba tłumaczyć :wink: - ok. 2zł za opakowanie.

a tak wygląda zestaw:

Obrazek

tak wygląda zamocowanie bombki:

Obrazek

Moim zdaniem w tak zmontowanym zestawie rurka jest zbędna, nie spełnia swojego zadania (mniej splątań) , taką sprężynę z rurką trzeba zamontować odwrotnie , czyli rurką w stronę haczyka, wtedy będzie spełniać swoje zadanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
czy do zestawu na grunt ( głównie sumy)lepiej używać plecionki czy żyłki?
To zalezy ,jakie spodziewarz się tam sumy spotkać ,jeśli są tylko do 10kg śmiało możesz żyłke zastosować ,natomiast jeśli są większe takie 20kg to jednak radze plecionke ,oczywiście mowa jeśli lowimy z brzegu ,z łódki ten przedział pszesunoł bym nieco w góre.łowienie dóżych sumów na żyłke jest po prostu nie etyczne ,taki hol 8-10 godz to bezsens i zachowanie nie wędkarskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy ,jakie spodziewarz się tam sumy spotkać ,jeśli są tylko do 10kg śmiało możesz żyłke zastosować ,natomiast jeśli są większe takie 20kg to jednak radze plecionke

ja ogólnie wolę plecionkę, ale słyszałem że do gruntu ona się nie sprawdza.ponieważ dużo syfu na nią wpada( chodzi mi o łowienie na Wiśle) co zmniejsza znacznie jej wytrzymałość. Stąd moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu masz racje w jednym ,plecionka zbiera w wodzie dużo syfu .Nie prawdą jest natomiast że to osłabia plecionke,przynajmniej ja nie znam takiego przypadku .Na Odrze wiosną nie idzie lowić na plecionki ,tylko żyłki ,ale jesień spoko można lowić ,co do Wisły tego niewiem nie łowiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem nowy na forum i mam nadzieje że szybko nie skończę swojej przygody z wędkarstwem .

Pierwszy raz łowiłem z starszym kuzynem ok. 7 lat temu (obecnie mam 15 lat). I gdy tylko wybierał się na połowy zawsze mu towarzyszyłem , do czasu gdy zaczął swoje życie , praca , rodzina i dom . I przestał mieć czas na ryby , więc ja również . Czasem wybierałem się z kolegą na ryby , ale to było ok. 5-6 razy na dwa lata , aż w końcu postanowiłem że muszę sobie wyrobić kartę i wędkować na własną rękę , a że wiele zapomniałem przez te kilka lat to trzeba zacząć od początku :]

Interesuje mnie metoda feederowa z "bombką" (a nie na DS)

Na razie mój zestaw wygląda następująco :

Jeden wędkarz polecił mi wędzisko Jaxon Telstar Feeder 3.60 cw. 80g , i w internecie nie ma złych opini o tej wędce , wiem tylko że nie jest nowością , bo jest na rynku już kilka lat , wędkarze piszą o niej że jest dobra i mają ją długo . Zachęca mnie cena , 95zł i opinie innych .

Kołowrotek sądzę że Shimano Catana 2500FA (przedni hamulec) będzie odpowiedni :]

Na kołowrotek i wędkę przeznaczam 200zł , a na reszcie sprzętu zależy mi żeby było jak najtaniej , gdyż nie mam na razie dużych funduszy.

Żyłka Jaxon Crocodile Carp 0.25 , przypon 0.18 długość 30cm , wiem że sprężyna ale nie wiem jaka , z dociążeniem czy bez ?

Haczyk Gamakatsu , Mustad albo Kamatsu (nie znam dokładnych nazw) , a rozmiar ? 8 ? 10 ? 12 ?

Podpórka zwykła , sygnalizator brań to bombka , krętlik i koralik zwykłe .

Najczęściej łowić będę na wodach stojących , staw i glinianki (karpik i leszcze)

I moje pytanie , czy wg. Was ten zestaw jest OK ?

Co byście w nim zmienili , dodali ?:>

Pozdrawiam , SoniX .

Damian G. z Oleśnicy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomek1992

Jak na poczatek to nawet niezle , nie ktorzy wedkarze po kilkanasie lat lowia i takie sprzetu nie maja. Abys tlyko ryby łowił . Połamania kija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o zestaw przejzy dokladnie forum masz jeden duuuuzzzyy temat co do jaxona i jego wyrobach kolowrotek zdecydowanie tak zylka zadbaj o jaks pozadna typowa do gruntu i chyba 0,20 wystarczy co do spreezyne z dociazeniem stosujesz ja jak chesz dalej zucic nie wkladajac do wody wiecej zanety haczyki gamakatsu fedder powiedz w sklepie do gruntu dostaniesz takie "samozacinajace" rozmiar kup 2 albo 3 nie koniecznie gamakatsu ba sa drogie najlpeij 6 8 i 10 tak akurat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie metoda feederowa z "bombką" (a nie na DS)

Ciekawe....

później zmienię na sufixa mono feeder jak coś kasy wskoczy

Proponuję odwrotnie :wink: a zobaczysz że Mono feedera nie zmienisz. :wink:

Polecam też Dragon super mimicry match.

Stosowałem wiele żyłek ale na tych dwóch się zatrzymałem bo są świetne. Crocodile :?: Sztywna i się skręca i plącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że ciekawe , feeder nie ds na bombkę , ale po prostu nie wiem jak to fachowo nazwać ..

tak , zrobił bym tak że najpierw sufix później jaxon ale nie mam kasy ... chyba że polecisz coś taniego i dobrego na miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który rozmiar haków będzie dobry na leszcze i karpie ?

6 będzie ok ? czy 8 , a może 10 ?:]

i jakie mają być te haczyki ? Jakieś oczka , łopatki .. ?

Firmy to wiem , kamatsu , gamakatsu i mustad ...

przypon 30cm będzie ok ?

jakie mają być sprężyny ? (dociążane , nie dociążane , z rurką , bez rurki ..?)

przypominam będę łowił na wodach stojących , stawy glinianki jeziora ... więcej info. kilka postów wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam będę łowił na wodach stojących , stawy glinianki jeziora ... więcej info. kilka postów wyże

Ale ja czegoś nie rozumiem.... Chcesz wędkę typu feeder (z drgającą szczytówką) a chcesz by sygnalizatorem brań była bombka zawieszona na luźnej żyłce :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SoniX,

rozmiar haków dobiera się do używanej przynęty, a nie do gatunku ryby (pomyśl jak nałożyć białe robaki na kuty hak nr4 bo akurat nastawiasz się na dużego leszcza :roll: )

czy łopatki czy oczka zależy od sposobu wiązania i preferencji wędkarza, a także konstrukcji zestawu. wg tych kryteriów dobierz haczyk.

długość przyponu też zależy od miejsca połowu odległości rzutów przynęty itp. itd. jednym słowem sam na łowisku musisz wybadać jakiej długości przypon będzie najlepszy. 30cm wydaje mi się sęsowną długości początkową od której powinieneś zacząć poszukiwania optymalnego.

czy koszyk ma być z rurką czy bez i czy dociążany... :roll:

zależy jaką zanętę stosujesz, jaki jest c.w. wędki , jak daleko chcesz rzucić i pewnie jeszcze od miliona innych rzeczy

krótko mówiąc jeżeli chcesz uzyskać pomoc to po pierwsze naucz się zadawać pytania.

opisz dokładnie co i jak sprecyzuj czego nie wiesz...pytania zbyt ogólne nigdy nie zaowocują precyzyjnymi odpowiedziami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który rozmiar haków będzie dobry na leszcze i karpie
Jakie, małe,średnie,duże
krótko mówiąc jeżeli chcesz uzyskać pomoc to po pierwsze naucz się zadawać pytania.

opisz dokładnie co i jak sprecyzuj czego nie wiesz...pytania zbyt ogólne nigdy nie zaowocują precyzyjnymi odpowiedziami.

Bardzo cenna uwaga.Nie ma glupich pytani ,są zle zadane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który rozmiar haków będzie dobry na leszcze i karpie
Jakie, małe,średnie,duże
krótko mówiąc jeżeli chcesz uzyskać pomoc to po pierwsze naucz się zadawać pytania.

opisz dokładnie co i jak sprecyzuj czego nie wiesz...pytania zbyt ogólne nigdy nie zaowocują precyzyjnymi odpowiedziami.

Bardzo cenna uwaga.Nie ma glupich pytani ,są zle zadane.

średnie

na duże to jeszcze przyjdzie czas , nie mam doświadczenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
na duże to jeszcze przyjdzie czas , nie mam doświadczenia itd.

Średnie tzn jakie? Dla Mańka średniak to pewnie jakieś 7kg :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na duże to jeszcze przyjdzie czas , nie mam doświadczenia itd.

Średnie tzn jakie? Dla Mańka średniak to pewnie jakieś 7kg :mrgreen:

lol , nigdy się nic nie dowiem bo ciągle są nowe pytania ...

no jejku , po prostu średnie , nie wiem jakie dokładnie , nie małe , ani wielkie , tylko średnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.