Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowiska w wielkopolsce (blizej Poznania)


lmatys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie...poszukuje jakiegos lowiska gdzie są ryby..a dokladniej gdzie mozna pospiningowac...bylem troche na Warcie w okolicach Poznania...ale na prawde kiepsko i tubylcy takze mowia ze szczupaki to moze sie trafiaja ale 30 cm ;-).

Czy ktos jest w stanie polecic fajne lowisko na biala i drapiezna rybke?

Myslalem o Jeziorsku, ale w internecie znalazlem jakies filmiki na ktorych pelno tam snietej ryby...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam.

Ale interesuja cie lowiska komercyjne, czy normalne?

Dzisiaj bylem na lowisku w Bogucinie (tuz za Poznaniem), nałowiłem 6 pstragow, pozniej musialem skonczyc, bo wszystko mi sie poplatalo...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale interesuja cie lowiska komercyjne, czy normalne?

Dzisiaj bylem na lowisku w Bogucinie (tuz za Poznaniem), nałowiłem 6 pstragow, pozniej musialem skonczyc, bo wszystko mi sie poplatalo...:(

Mogą być komercyjne...ale nie interesuja mnie stawy hodowlane typu wrzuce widelec i 4 pstrągi same sie nabiją.

Chcialbym polowic szczupaczki...a ojciec na splawik jakies lecholki...

Ogolnie...interesuje mnie ladne lowisko naturalne ale zarybiane...

Mysle o jeziorze Bytyń, Chrzypskie...

Fajnie by bylo moc przenocowac...oraz z lodki polowic ;-).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jeziorze Kierskim sa szczupaki, ale jezioro ma swojego wlasciciela i trzeba oplacic. Mowili w Teleskopie, ze jest dobrze zarybiane, nawet piranie tam skie lowi.

Szczupaki i leszcze mozesz polowic na lowisku w Dąbrowie, w drodze na Buk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno byl poruszany temat Jezioro Bytyń, tam popatrz.

Pozdrawiam

Witam.

Wlasnie wrocilem z Bytynia...hm...piekne widoki...piekne czaple, i wysepki...ale woda...pięknie kwitnie...widocznosc moze na 10cm ...;-).

Troche spiningowalem z lodki, kilak godzin, ani uderzenia...nie wiem czy jakis szczubel wogole widzial przynete w tej zupie.

Pozdrawiam.

P.S-mysle gdzie tu dalej jechac ..?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Jezeli chesz polwoic polecam lowski prywatne chyba 2 zl za godzine jak sie jedzie na Wysokogotowo/zakrzewo jak sie wyjedza z poznania :D Niedoscy ze wyglada jak anturana woda pieknie tam jest to i rybka tez jest :D

Dokladnie Dąbrowa, musze tam niedlugo jechac z feederem.. :lol: Jak pierwszy raz tu przyjechalem " na zwiady", patrze na wedkarza, ma branie i wyjmuje z 0,5 kg karpika. Po drugiej stronie tez mieli branie :o Zapowiada sie niezle :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Witam , w tym tygodniu wybieram sie na to łowisko w Dąbrowie, poszukuje wskazówek , na co łapać , jak, chodzi mi o białą rybe. Ze spiningiem sobie sam poradze :twisted:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Dzięki.

Będę łowił zestawem gruntowym ze sprężyną na kuku i kanapki kuku+ dendrobena. Żyłeczka główna stroft 0,18 , przypon stroft 0,16.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, raczej jade na cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Kupiłem zanęte traperka karpiową, do tego dwie puszki zwykłej kuku, jedną puszke kuku truskawkowej i jedną waniliowej. Kupiłem gotowe przypony z haczykami Kamatsu 6 rozmiar. Jutro z rana jade z kumplem. Będą cztery gruntówki , musi coś wejść :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Mam jeszcze dwa pytania

Jak długi zastosować przypon ? karpie do 5 kg, na sprężynke

taki 30 cm starczy ?

Czy są jakieś problemy z dojazdem na łowisko, ? jedziemy autem. Jakieś wskazówki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś problemy z dojazdem na łowisko, ? jedziemy autem. Jakieś wskazówki ?

Musicie jechać Bukowską w stronę Buku, w Dąbrowie będzie napis łowisko czy jakoś tak, w każdym razie będzie tabliczka i trzeba zjechać na drogę gruntową. Po lewej będziecie mijać pierwsze jeziorko, pożniej będzie brama i parking po lewej stronie.

Życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dojazdem nie ma problemu jak jedziesz to na drodze sa znaliki łwosiko karp,amur szczupak wiec nie ma preoblemu u mnie zdala egzamin wlasnie taka truskawkowa kukurydza teraz kilka dni byla stabilan pogoda wiec mozesz miec sukcesy spytaj wlascicliela o miejsce ktore poleci dla mnie bylo najlepsze pod takim drzewkiem chyba 6 stabnowsiko od budki z prwaej strony jak wjedziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Wyjazd udany. W dwie osoby złapaliśmy przez 8 godzin 21 karpi i 1 amura :D. Było około 15 wędkarzy , nieliczni mieli w siatce więcej niż 2-3 karpie. Największy karp miał 2,5 kg a reszta od kilo w zwyż. Niby nie za dużo ale jak na pierwszy raz z karpiami to jestem z siebie dumny. Fotki wstawie wieczorem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DareczeK

Zanęta Trapera i Dragona na karpie z 2 puszkami kukurydzy. Na haczyk 4-6 kukurydza truskawkowa ( na waniliową mało brały). A miejsce to cypelek, rzutu w środek jeziora. Tylko trzeba uważać na zaczepy bo kilka ładnych karpi straciliśmy w ten sposób. I radzę żyłke główną minimum 0,22 i przyponik 0,20. Cieńszych zestawów nie widze sensu używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.