Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaką tyczkę wybrać na początek


robert142

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam

Od nastepnego sezonu zaczynam lowic tyczka jeszcze nigdy nie lowilem ta metoda tylko batami. I rozgladam sie za jakas tyczka do nauki ale w sumie jestem zielony w tej dziedzinie i raczej chcial bym do nauki kupic jakas tania tyczke 11m.

Problem jest w tym ze tak naprawde to znalazlem tylko 2 modele.

1.JAXON CRYSTALIS FLOATMASTER 11M

2. YORK RAPID-PRO 11m Put Over

to sa wedki do 500zł jaxon jest ok 150 zl tanszy od yorka.

Moze ktos mi opisac ktora tyczka jest lepsza i dlaczego oraz jak jest z topami tzn jaki najlepiej spisuje sie top dlugosci? 2/4 elem? czy tyczka i 1kpl topu starcza mi? czy 2kpl to podstawa?

A moze ktos ma inny model tyczki do 500\600zl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. YORK RAPID-PRO 11m Put Over

POLECAM. Mam tą tyczkę i jest super. Do nauki idealna. Chociaż częściej łowię 9,2m bo odłączam tą pierwszą część. Tyczka jak za tą kaskę warta polecenia. Niestety złamałem szczytówkę od topu... ale z mojej winy. Tyczką łowiłem jak na razie około 1kg leszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No umnie to nie przejdzie bo mam dosc sporo zawodow tzn mialem w tym roku a mysle ze w nastepnym bede mial ich wiecej wiec 1 top mi nie pomoze.

A do yorka zabardzo mnie nie ciagnie ;( czy ten jaxon naprawde jest tak zly? mam 6m bata z modelu crystalis ace i bardzo sobie chwale.

A jakiej dlugosci jest ten top 2 -skladowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale York jest bardziej chwalony od Jaxona
Jest bardziej chwalony, a co najważniejsze lżejsze, tylko o 40 g. ale zawsze coś :wink:

W tym roku też się przymierzałem do kupna Yorka, ale 9,5m.Nie kupiłem bo spóźniłem się i znajomy mówił, że wszystkie poszły jak świeże bułeczki i nie było żadnej reklamacji na ten towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememiks ja już pisałem. Topów nie szukałem więc co za tym idzie nie dokupowałem. Ale od innych tyczek topy też powinny być dobre. Tylko będziesz musiał dopasować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Witam. Od kilku lat wędkuję i jeżdżę na zawody, które odbywają się na wodach stojących jak i rzekach. Do tej pory używam batów i bolonki, ale chciałbym teraz kupić pierwszą tyczkę i mam dylemat. Jaki "kij" kupić na początek (11 m czy 13 m) zastanawiam się pomiędzy takimi: York Warrior Put Over, JAXON ETERNUM WINNER LONG POLE, Colmic - T.T. CARPA, SENSAS CANNE CARP'X, TYCZKA MAVER JURASSIC CARP. Czy w ogóle coś z tych tyczek polecacie na początek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio trzymalem w reku sensasa pole king 95 11,5 metra, naprawde fajna wedka za te pieniadze (kolo 1100-1200 za kij plus dodatkowy top, mini prolunga i kilka szczytowek oraz pokrowiec) a to czy kupic 11 czy 13 metrow to sam powinenes wiedziec bo widzisz na jakie wedki lowia inni wedkarze na tych zawodach ja sam staram sie lowic najblizej jak sie da czesto jest to 9,5 metra i na wyniki naprawde nie nazekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy który jurassic, ale fakt są lepsze od genesisa... ja bym raczej polecił zakup używanego mavera 101 competition plus myślę że można go kupić w niezłym paku za ok 1500 zł a może nawet taniej. wędka bardziej uniwersalna od karpiówek mavera, bo lżejsza i sztywniejsza, dobrze radzi sobie z drobnicą, a spokojnie można do niej wrzucić gumę 1,5 i łowić na rzekach o silnym uciągu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Witam jestem dość początkujący w łowieniu tyczką. Kilka razy już łowiłem tyczką znajomego no i mi się bardzo spodobało :) wg mnie na drobnice typu ukleje , płotki , mniejsze leszcze , krąpie , wzdręgi , jakieś okonki mniejsze etc. :) i właśnie o te ryby mi chodzi , jaka tyczka żyłka haczyk , spławik , ołów czy może stoper był by lepszy etc. podajcie mi proszę sprzęt tak do 100zł (tyczka 8m max) chodzi mi o łowieniu na jeziorze . Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam grono wędkarzy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

the_elite, Ty trochę namieszałeś w swoim poście o co Ci chodzi.

Zwróciłem na to uwagę, ale ten mój post został usunięty.

Więc jeszcze raz (o ile zdążysz to przeczytać przed kolejnym usunięciem, choć tego wcześniejszego usunięcia osobiście nie rozumiem)

Pytasz o tyczkę, a z Twojego postu wynika, że chodzi o bata

podajcie mi proszę sprzęt tak do 100zł
tyczka 8m max)

Takich tyczek po prostu nie ma!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.