Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak to zrobić???


węgorz

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. lowie wegorze z lodki na grunt. zestaw to 10 gramowa oliwka z kretlikiem, przypon 0.25 60cm i zylka glowna 0.25 . mam jednak problem z sygnalizatorem chce zostawic otwarty kablak zeby zredukowac opor i nie wiem jaki sygnalizator zastosowac zeby wisal na zylce z otwartym kablakiem. stosowalem juz rozne samorobki. podwieszalem zylke na gumce recepturce ale i to sie nie sprawdzilo (zepsute 2 brania) juz nie wiem co mam robic . moze macie jakies swoje "domowe sposoby". pomozcie :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Najlepsza na zablokowanie żyłki jest gumka o której piszesz . Nie ma jednak mocno dociskać żyłki do wędziska , tylko lekko przytrzymac aby sie sama nie rozwinęła.Poza przelotką szczytową zakładasz coś białego na żyłkę np. kawałeczek styropianu lub nawet kawałek papierka który zasygnalizuje z jaka prędkościa i w którym kierunku żyłka jest wyciągana. Jeśli łowisz z łódki zakotwiczonej sprawdzi się to na 100 %. Jeśli lowisz z łódki dryfującej to łowienie na grunt nie ma sensu i lepiej zarzucić na spławik z przynętą umieszczoną przy dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko po co chcesz robić coś takiego? Jeżeli łowisz na rosówki, to po prostu bombka, duży zwis i jak dojedzie to cięcie. Jeżeli na rybkę to po prostu otwarty kabłąk.

Jeżeli się przy tym upierasz to między pierwszą przelotką a kołowrotkiem załóż gumkę na kij. Pod gumkę włóż zapałkę, a pod tą zapałkę wkładasz żyłkę. Siłę wyrywającą żyłkę ustalasz mocą gumki, czyli ilością jej przełożeń przy zakładaniu na wędkę. W tym układzie możesz założyć zwykłą bombkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy dobrze kombinuje i czy oto chodzi ale sa takie male sygnalizatorki elektroniczne ktore zaklada sie na wedke
Jeśli chcesz wywalić kase w błoto to twoja sprawa ,ale nie daj się oszukać ,po prostu badziew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VooDoo
Niewiem czy dobrze kombinuje i czy oto chodzi ale sa takie male sygnalizatorki elektroniczne ktore zaklada sie na wedke
Jeśli chcesz wywalić kase w błoto to twoja sprawa ,ale nie daj się oszukać ,po prostu badziew.

Prosze daj sobie spokoj z tym szajsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz wywalić kase w błoto to twoja sprawa

taaa, 100% racji :grin:

ja kupiłem i do dziś żałuję, aleeeee?

jeśli się węgorz zdecydowałeś to mogę Ci je gratis wysłać,

tylko koszty przesyłki Ty pokrywasz :mrgreen::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na zestawy trupkowe zawsze stosujemy sygnalizator w postaci puszki po coli. Tanie, wielokrotnego uzytku i niezawodne. A jak w nocy pucha leci po kamieniach, czy po burcie łódki to zdażysz się nawet obudzić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Mam pewien pomysł (nie gwarantuję, że to mój patent. Może ktoś to wcześniej wymyślił i o tym pisał, w każdym razie nigdzie o tym nie czytałem i nie słyszałem). Miałem podobny dylemat gdy chciałem w taki sposób (z otwartym kabłąkiem) łowić ostrożne sandacze. Zastosowałem coś takiego: wziąłem jeden świetlik i rurkę, która służy do montażu go na spławiku. Wcisnąłem świetlik do połowy rurki. W wystającej części rurki zrobiłem nożem do tapet (uwaga na palutki, bo bez palców może być licho z wędkowaniem) wycięcie w kształcie litery V, przy czym "dół" V był skierowany pod skosem ku górze. W ten sposób otrzymałem mini sygnalizatorek, który mogłem powiesić na luźnej żyłce tuż nad ziemią. Zastrzegam, że nie zawsze żyłka po atwarciu kabłąka jest w stanie utrzymać ciężar świetika z rurką. Po zarzuceniu zestawu i zwolnieniu kabłąka warto żyłkę wcisnąć (poprzez lekkie naciągniecię ręką) w zwoje poniżej. Pozwoli to na właściwą sygnalizację pierwszego momentu brania.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze nigdy nie łowiłem węgorzy. Mam zamiar się wybrać nad Czarną Nidę w okolice Bieleckich Młynów, ponieważ słyszałem,że są tam te rybki. Mam sygnalizator brań firmy mosella model Senso 05. Zwykle jak łowie na grunt na sprężyne, to poprostu wieszam przed sygnalizatorem bombkę. Czy możecie mi doradzić jak zrobić zestaw na Węgorza, co wrzucić na hak, no i oczywiście jak z tym kabłąkiem. Moim zdaniem, jeżeli kabłąk ma być otwarty, to użyje samego sygnalizatora. Z gory dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee jeśli chodzi o sygnalizator to żadna filozofia...... bąbka przywieszona na żyłce, a żeby żyłka była napięta i bąbka nie leżała tylko była troche w powietrzu jak będzie otworzony kabłąk to żyłke podkładam pod gumke na kołowrotku. Jak będzie branie to sobie wysunie żyłke z pod gumki i będzie brało z kołowrotka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.