Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...tyle tylko niech woda się nieco zatrzyma :neutral:

maniek kombinuj dobrze to wtedy u nas w Szczecinie też zwolni i będzie wtedy super.

Wczoraj z gruntu nie brały na kanapki i kukurydze za to na rosówkę jak głupie. Na spławik na zmianę z płociami atakowały kukurydzę :roll: Charakterek mają jak kobieta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniek kombinuj dobrze to wtedy u nas w Szczecinie też zwolni i będzie wtedy super.
Jak Ślązaki przestaną tyle "sikać' to się zatrzyma :wink::mrgreen:
Charakterek mają jak kobieta
Dobrze to ująłeś :roll: mają zmienne upodobania ,tyle tylko że leszcze łączy z kobietami jedno słowo DUŻO, resztę dopowiedzcie sobie sami :mrgreen:

PS a tak na marginesie to zrezygnowałem z leszczy średniaków,czekam na te większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czekam na te większe.

20 dni urlopu w październiku chyba wystarczy żeby zaspokoić mordercze instynkty na łopaty :twisted: W moim łowisku weekend przypomina zawody ogólnopolskie, kij na kiju więc w tygodniu jest spokój i miejsc do wyboru i do koloru. W październiku mam zamiar zasadzić się na większe sztuki z gruntu. Myślę nad cięższym koszykiem bo 40 to jednak za mało na taki uciąg jaki tam jest, z żyłki robi się potężny balon :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 dni urlopu w październiku chyba wystarczy żeby zaspokoić mordercze instynkty na łopaty
W zupełności ,jesienią wystarczy 3 dni nęcenia na ścieżce leszczowej i masz całe stado do dyspozycji ,prawdą tajemną jest jedynie odkryć takową ścieżkę i tu żadne opowieści i rady nic nie pomogą bo bardzo trudno to odkryć ,no chyba że się zna wodę jak swoją kieszeń.Trochę już mi się cni za jeziorowymi "złotymi" leszczami na pewnym jeziorze ,gdzie w koło drzewa tworzą stu barwną tęcze jesienią ,a powietrze pachnie życiem w koło.kocur, pewnie nie raz tam byłeś :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Cześć , czytam wasze posty i nie mogę wczytać się o łowieniu leszczy zimą na kanałach i rzekach . Wędkuje w tym sezonie od 03 02 09 i mam na sumieniu 20 leszczy ;kanałowych;Każdy w granicy 1 kg 42 45 cm Zanęta to ziemia tłusty ił rzeczny ok 7 kg do tego 0,5 kg ochotki bez żadnych dodatków . Na haczyku to samo . Mam takie pytanie . Czy dodanie piernika ;mączki piernikowej; i kolendry uatrakcyjni moją zanęte czy ją sknoci.A pytam się dlatego , że uważam te składniki za zbędne.Mam ryby .Maniek , Tomek z Goczałkowic , Dwie Sety , Jarosław wasze odpowiedzi sam miód . Pozdrawiam Jutro ide na ryby . :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiosną, czyli w marcu, kwietniu znajdę leszcze na głębokości 1-1,5 metra, z dużą ilością trzcin i różnej roślinności. Czy wiosną, też nęcić długotrwale w takim miejscu. W jakiej ilości (mniejszej niż latem czy nie) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swobodnie , leszcze na wiosnę podchodzą blisko brzegu ,perspektywa tarła,.Ja na wiosnę łowiłem leszcze 50 cm ; z hakiem;na bat 5 m Tylko należy obficie zanęcić ochotką z ziemią .Na łowisku Łąka w Katowicach trafiały mi się leszcze2 kg ,a i ładny lin się trafił.Pisze o łapaniu z marszu . Jedziesz i łowisz.Połaamania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz leszcz na krótkim bacie 5m jest wymagającym przeciwnikiem. Takie leszcze 2 i więcej kg. po zacięciu szybko odpływają . Guma się wyciąga max.i w pewnym momencie masz go na powierzchni w całej okazałości najfajniejsze są wyskoki .Leszcz potrafi zatańczyć na ogonie., co i wam wszystkim życzę . Połamania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzekach takze na poczatku wiosny, kiedy robi sie cieplo ( na Odrze jest to zazwyczaj marzec/kwiecien) leszcz podchodzi pod brzegi. Trzeba necic grubo. Leszcz rzeczny to odkurzacz. Mam wrazenie, ze ile bys nie wrzucil to stadko szybko wyzre wszystko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vasyl, te nasze leszcze szczególnie uwielbiają kukurydzę z puchy pewnej firmy na literę B :wink: Jak dla mnie to jedna z niezawodnych przynęt kiedy w łowisku siedzą okonki i jazgarze :???: niestety krąpie są tak samo żarte jak leszki i dopóki nie wejdą duże sztuki to nie można tych śmieciarzy pozbyć się z łowiska.

Co do Regalicy to mam nadzieję już połowić w pierwszej połowie marca z racji dobrze zapowiadającej się pogody. Feeder odpuszczę sobie i skupię się raczej na połów bolonką 5 lub 6 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocur, w tym roku planuje zakupic kukurydze w sklepie z nasionami i ugotowac samodzielnie. Musze miec tego spore ilosci, bo zamierzam necic przez dlugi czas lowisko karpiowe ( w tamtym sezonie po 3dniowym neceniu wyszedl amurek 7,5kg 85cm, a jedna sztuka zerwala zyle 0,22 w sekunde). Jedyny problem to wszedobylskie plocie, ktore opuszczaja lowisko tylko wtedy kiedy wejdzie gruba sztuka, no a do tego potrzeba duzej ilosci kukurydzy.

Łowiles nasze wielkie krąpie na slimaka? Wlasnie na bolonke sproboj. Po prostu z dna ( pooraj podbierakiem o dno) wez slimaka i go rozlup ze skorupki, naloz na haczyk i daj grunt przy samym dnie.

Jesli chodzi o te leszcze, to koniecznie pamietaj o melasie. Najlepiej w plynie. Mozna ją dostac w cukierni za ladny usmiech i prezent dla zazwyczaj otylej kierowniczki :D.

A na haczyk 2 ziarna kukurydzy, badz nawet 3, albo 2 ziarnka oraz bialy/czerwony robak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ślimaka i racicznice poławiam płocie i leszcze jak wejdą w łowisko i efekty są niesamowite ;)

Z kanapkami jest problem bo jazgarze nie odpuszczają i jak wejdą to jest niezła zabawa :???: Najlepszym selektorem jest przynęta roślinna jednak. Te małe gnojki potrafią memlać rosówkę albo gnojaka przez 10 min a człowiek już wyobraża sobie 2 kilowego lina ;) Melasę zdobędę z cukierni gdzie są ładne dziewczyny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

_barti_, jak miałes lód na swojej wodzie to troche nie bardzo.ja wiele razy próbowałe m i licho ale przed lodem na głębokiej wodzie zdarzało sie wyciagnac pare sztuk i to nie przez przypadek..jak jest zimno dodaje do zanety zmielona watróbke wieprzowa ale czytałem ze drobiowa tez stosuja i pare kropelek krwi jak ci sie trafi.suszona w zimnej wodzie zauwarzyłem nie przyciaga tak leszczy.do zanety takiej uniwersalnej wypada dodac wiecej atraktora na leszcze jezeli takowy stosujesz ja dodaje takze robaki białe kartofle makaron i groch zielony.jak mam pewne miejsce i wiem ze tedy beda przepływac karmie przez trzy cztery dni grubo.codziennie o tej samej porze.na piaty bez karmienia (tylko w koszyczek) jestem na łowisku o zwyczajowej porze necenia poprzednich dni.czerwony robak i kukurydza sa moim zdaniem najlepsze.zakładam najdelikatniejsza szczytówke bo brania sa bardzo delikatne i nawet na niej ciezko jest je dostrzec z poczatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kiedy można nęcić leszcza
Jak woda w jeziorze osiągnie a w zasadzie przekroczy 6*,śmiało możesz nęcić ,Barton już zaczyna jak ma 5* ale to spec od jeziorowych leszcz,Szukaj cieplej wody nie daleko brzegu max 20-30m najlepiej po stronie nawietrznej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodaj tego Bartonowego smroda, u mnie się sprawdza i na płocie i na leszcze. Kuku dzień wcześniej polewam, do małego słoiczka, na noc do lodówki i na drugi dzień śmierdzi aż miło.

Oczywiście słoiczek szczelnie zakręcić przed włożeniem do lodówki. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.