Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To jeszcze napisz o godzinach żerowania w wodzie stojącej o tej porze roku
No, dowaliłeś mi ,to jak byś zapytał o numery w totku ,wiosna to taka dziwna pora że nie ma jednoznacznej pory tej najlepszej ,teoretycznie 11-14 ale teoria nie zawsze nadążną za pogodą ,niby najbardziej logiczne z punktu leszcza to godziny wieczorne i wczesne -nocne nie podaje konkretów bo mija się z celem ,każda woda ma swoje prawa ,ale woda wtedy jest najcieplejsza w ciągu doby ,jeśli jest flauta cały dzień to leszcze potrafią sie podnieść pod powierzchnie wody ,jeśli wieje to ciągną na nawietrzną a jak jeszcze wieje z południa to leszcze dostają tzw amoku zerowania ,ma to związek z wodnymi robakami .ale wystarczy że w akwenie zacznie sie tarło jakieś ryby to po leszczach napchają sie tym kawiorem i maja nasze przynęty w d ,dlatego wiosna leszczom juz odpuszczam ,no możne wole podpatrywać w czasie amorów.
Zaraz pod brzegiem, czy trzeba umieścić termometr tam gdzie będziemy stawiać zestawy?
Mozna przy samym brzegu i w kilku miejscach ale lepsze wyobrażenie będziesz miał jak zmierzysz i przy brzegu i na łowisko.Rożnica 1 stopnia ma już kolosalną znaczenie dla leszczy zresztą nie tylko wiosna ,po wielu latach dochodzę do wniosku ze leszcz to taki temperaturo-pata ,wystarczy ze tem skoczy z 18 na 20 stopni a skubaniec przestaje sie wycierać ,a jak przekroczy 23 stopnie zapada w letarg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek, szukać ich na płytkiej 1-2 metry wodzie, wśród roślinności, czyli na potencjalnych tarliskach??

Na tarliskach to proponuję dać rybie spokój, gdyż dzięki tarłu jest więcej ryb w wodach. Powinieneś jako wędkarz wiedzieć, co to "etyka wędkarska". Pomyśl o tym, czy chciałbyś, aby w Twojej wodzie było więcej ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
to czy nie jest jeszcze za wcześnie na nęcenie.
Na pewno nie :cool:Ale dla pewności sprawdź tem. wody ,wiosna to specyficzna pora ,leszcz na pewno zeruje przed tarłem ,ale bardzo krótko ,w sumie to zależy wszystko od pogody ,pamiętać trzeba że wiele gatunków ma tarło przed leszczem ,co leszcz skrupulatnie potrafi wykorzystać a dodać trzeba ze ikra ryb to naturalny i znany pokarm dla leszczy .Osobiście rezygnuje z połowów wiosennych leszczy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postanowiłem necić o tej godzinie ponieważ jak by ktoś mnie zobaczył to by mi miejscówke zajął.
I słusznie ,jeśli to bezpieczne ,zawsze powtarzam "czego oczy nie widza to i serce nie boli " :wink:
I mam pytanko czy jest różnica necenia w dzień czy w nocy? i która jest lepsza?
Sam się nad tym zastanawiam od bardzo dawna ,nęcenie nocne ma swoje plusy ale też ma i minusy ,wszystko zależy od sytuacyj , pory roku ,teoretycznie zmusza cię do nocnych połowów ,choć nie koniecznie zawsze to jest prawda ,zdarza się ze właśnie po nocnym nęceniu ryby biorą doskonale rano ,tak właśnie miałem na jeziorze ,aby uniknąć wścibskich obserwatorów ,wypływałem łodzią nęcić o 23 :wink:jak było już ciemno ,a ryby brały od 3-4 rano .Natomiast inna sytuacja jest na rzece ,nęcenie w nocy ściąga białą rybę ale za nia płynie też i drapieżnik wszelkiej maści ,od suma po szczupaka i sandacza to normalne zjawisko i nie ma co się dziwić ,tyle tylko ze biała ryba jest płoszona i nie zeruje normalnie tylko w stresie .Tak więc każda woda ma swoje prawa i sposoby na które trzeba wpaść , wypracować ,wytestować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt z tą rzeką to racja. Ja nęce nad stawem, zobaczymy jakie będą tego efekty. Jak poszedłem w miejsce nęcenia, to siedziało 2 wędkarzy jeszcze . Łowi na grund i mnie przypatrzyli , napewno myśleli że jakiś kłusol bo swiecili z drugiego brzegu latarką zapewnie zebym sie przestraszył hehe. Jeszcze jedno pytanko jak nęcić makaronem zeby daleko go wyrzucić ręcznie? bo wczoraj rzucałem samym na odległość 5-7 metrów dalej nie da rady rzućić????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 strona tematu Zanęty i przynęty roślinne tam Maniek elegancko opisał. Mianowicie lepienie makaronu w kulki i proca. Da rade to bardzo daleko posłać. Ja dzisiaj wieczorem nęcę. Ile makaronu wrzucasz na tym stawie? Ja na jeziorze na razie 0,5 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.