Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

ja na leszcza wybieram się w godzinach po po południowych i to przeważnie :) między godzinami

od 14 do 21 od 16 do 21 i czasami od 17 do 22

łapię szczególnie na 2/3 zwykłe kukurydzę z polo marketu :D

Efekt pierwsze branie godzina 16:05 po rozłożeniu sprzętu

Leszczyk 37 cm :)

Dalej już się działo trochę więcej

następny leszczyk 42cm 41cm i 39cm i mój największy 52 cm :)

Trafiały się i również płocie 35cm 30cm 41cm

nie będę opisywał również kilku dziesięciu złapanych leszczy o wymiarach ponad 20cm

było około przez 6 godzin połowu 70 sztuk leszczyka i może około 40 płoci

Wszystko wypuszczone :)

Czerwone robaki {gnojaki} efekt powiem że nie za dobry leszczyki powyżej 25cm czasami się trafiły

między godzinami 18 do 20

Pinki Efekt w miarę dobry leszczyk 35cm i 39, 33cm do tej pory największy na pinke branie między godziną 15 a 16 potem tylko drobnica poniżej 25cm

Metoda połowu spławikowa

Żyłka 0,18 wytrzymałość do 6kg

iloś metrów łapania od brzegu to około 10m :) najlepsze efekty :) nie znaczy im dalej tym lepiej :)

głębokość na jakiej łapie to około 40cm :)

Zanęta na płoć lub karaś/lin

jutro wyjeżdżam na Leszczyka w godzinach porannych godzina 4:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio mam takie wrażenie, że wstawanie o 4 rano nad jezioro w celu złowienia jakiś leszczy (jakichkolwiek) mija się z celem. Wydaje mi się, że robi się już zdecydowanie za zimno o tej porze i sensem większym jest chyba zjawienie się nad jeziorem o wiele później. Tak samo ryba bierze wczesnym popołudniem, od tej godziny 14? Im bliżej wieczora tym gorzej. Zimne noce i niezbyt wygórowane dni. Co o tym myślicie ? Zauważyłem też, że teraz chyba lepiej na spławik w pasie litoralu, niż np feederek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
Gość Placek

Panowie tak sobie pomyslalem ze pod koniec roku wybiore sie na leszcza,moje pytanie brzmi czy jest sens czy ta ryba zeruje w tym okresie,zamierzam lowic na odrze na grunt,jesli tak powiedzcie mi na co go skusic(przyneta,zaneta) i gdzie go szukac ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na Narwi często zdarzało mi się łowić zimą leszcze i nie tylko na głebokich zatokach, gdzie nurt leniwie kręci nieledwie stoi. Jedyny warunek to głebokość, musiało być ponad 2 m. Odrobina joka w glinie wiążącej, i kulka smużącej zanety, na hak ochotka, przypony cieniutkie, spławiki do 2 g. Podobnie w federku - do koszyka zanęta wymieszana pół na pół z gliną typu argilla + garść joka lub pinki. Na hak ohotka lub pinka z ochotką. W tak zimnej wodzie atraktorów nie stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

[i jeszcze dodatkowe pytanko czy masz doswiadczenia jakies w neceniu np peczakiem tak aromatyzowanym (bo o firmowych mieszankach pisales)

Po prostu ciekawi mnie jak ziarna by tym aromatyzowac

Pozdrawiam

Witam ja do pęczaku 5 min przed koncem gotowania dosypuje ziela nostrzyka lub konopi mielonych z trapera, mozna tez dodac 1 łyżeczke czosnku mielonego na 1kg zanęty juz przy mieszaniu jej w wiaderku czy misce jak kto woli i efekty są takie ze wchodzą ładne płotki mniejsze leszczyki i krasnopióry u ciebie moze sie to lepiej sprawdzic musisz sam probowac ja robie to metodą prób i błedów atraktory takie jak kolendra, kminek, czosnek mielony, oraz inne dodatki daje na oko i sprawdzam co sie dzieje w danym łowisku, zapomniałbym też o COCo belge z trapera jest to na apetyt dla ryb i tez fajnie sie sprawuje nie mowie ze wszedzie musisz sprawdzic jak bedzie. Pozdrawiam kafarszczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś często bawiłem się w leszcze zimą....ogólnie nie ukrywam że moje jeziorko to świetny poligon leszczowy....zawsze wyglądało to podobnie....a mianowicię ochotka podawana z gliną a na haczyku makaron.....najwygodniejsze są gwiazdki i małe kolanka tylko dochodzi kwestia zestawu....tutaj nie chcę podpowiadać bo to może się wydać dziwne :D pozdrawiam...jeśli chcesz namiary na fajne łowisko leszczy wal na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Czy w tym okresie dobrym miejscem na leszcza bedzie miejsce w którym do jeziora wpada rzeczka o szerokości około 2m ,mam zamiar ustwaić się łodzia na przeciw niej w odległości 30m od miejsca w którym wpada .Dno ukształtowane jest tak że cała zatoka ma około 3m głębokości na środku około 5m bez stoków i górek ,ale w miejscu gdzie wpada rzeczka jest rynna która ciągnie sie jakieś 30-35m w jezioro zakończona podwodną wydmą z osadów które naniosła rzeczka .Zimą to miejsce nie zamarza lub zamarza bardzo slabo więc pewnie będzie dobrze dotlenione bo na jeziorze zimą na głębokości większej od 12m występuje brak tlenu i zasiarczenie czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Trochę poczytałem ale nie znalazłem dopowiedzi na takie pytanie. Jeszcze trochę wcześnie ale chce przy-atakować pewien zbiornik i połowic leszczy , łowił ktoś z Was leszcze w toni czy tylko z dna. Bo z tego co czytam co raczej nawet przegrupowuje się zestawy ,żeby leżały an dnie. I jak ktoś chce mieć efekty to niedopuszczalne jest aby choć trochę przynęta była ponad dnem. wiecie ,że lubię eksperymentować i pewnie sam spróbuje , ale pytam czy ktoś stosował coś takiego i z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łowił ktoś z Was leszcze w toni czy tylko z dna.

W jeziorze, łowiąc z łódki mam przygotowane dwie wędki: do łowienia z dna gruntówką i do łowienia w toni spławikówką. Leszcze bardzo często stają w toni na głębokości 4-5 m, nawet gdy stoją nad zanętą na dnie, nie spłyną na dno żerować.

Koniecznie przygotuj się na taki wariant łowienia leszczy, przygotowując dwie wędki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,mam zamiar ustwaić się łodzia na przeciw niej w odległości 30m od miejsca w którym wpada

Bardzo fajne miejsce znalazłeś.

Proponuję ci ustawić się obok rynny, raczej w 1/3 długość od ujścia. następnie trzeba regularnie, ale raczej oszczędnie nęcić i łowić przepływanką, raz przy dnie, raz w toni aż znajdziesz leszcze.

Jeśli się ustawisz jak piszesz, możesz płoszyć leszcze, które chcą wpłynąć do rynny od strony otwartej wody jeziora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może zadam trochę trywialne pytanie ale nigdy nie zdarzyło mi się nastawiać na Leszcza wczesną wiosną, tak sytuacja nadarza się w tym roku stąd moje pytania: - czym nęcić - słodko czy smrodek?? co na hak - mięsko czy coś innego?? rozumiem że zestaw jak najdelikatniejszy - miejsce łowienia to typowe mazurskie jezioro, głębokość około 2-3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może zadam trochę trywialne pytanie

Pytanie jak najbardziej na miejscu.

Ja zabrałbym dwie zanęty leszczowe, jedną zimową z dodatkiem czegoś grubszego na ząb, a drugą leszczową XL lub XXL. Miałbym też pod ręką dipy do przynęt i atraktory do zanęty.

Nęciłbym w dwóch miejscach tymi dwoma zanętami, a w praktyce wyjdzie, na którą poszły leszcze.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Madmax, przepraszam za czas oczekiwania na odpowiedź - choruję.

Na razie zrezygnuj ze śmierdziuchów, zastosuj nromalny, standardowy atraktor na leszcza, ładnie pachnący także dla człowieka. Ostatecznie może to być wanilia, czosnek. Jeśli nie masz jakiejś ulubionej firmy i atraktora, to wypróbuj Coconut&Vanilla. Nie dodawaj zbyt dużo atraktora, daj 1/3 porcji letniej. Gdyby jednak rybki znośnie brały, to nie dodawaj atraktora, tylko pozostań przy smaku i zapachu zanęt które ci podałem w poprzednim poście.

A dodatki - masz do dyspozycji ziarna małe i duże, cięte rosówki, makaron muszelki, pinka. Z robakami uważaj na jazgarze, płoteczki i okonki, jeśli są w łowisku, to robaki je ściągną w zanętę i będziesz się denerwował pustymi braniami i wyżrą mięsko. Możesz ugotować ziarna konopi, ja je używam przez cały rok i są skuteczne. Możesz zrobić tak: kup paczkę zanęty Mega Baits karpiową XXL lub Seed (to są ziarna i gruba śruta z dodatkami) i tej zanęty na sucho dosyp jako grube kąski. Zawsze możesz lekko podgotować - zaparzyć ziarna Seed. To wtedy, gdy leszcze są małe i przeciętnej wielkości.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Chce się ustawić na rzeczne leszcze. Ile dni, razy dziennie i czym nęcić miejsce? Wystarczy sam pęczak, kukurydza, groch czy zanęta? Posiadam z piekarni duże ilości okruchów od chleba i czy mogę je w jakiś sposób zastosować w nęceniu? Czy taką jesienna porą szukać leszcza na głębinie czy wystarczy głębokość 2-3m?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.