Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak na leszcza-pytania i porady


750

Rekomendowane odpowiedzi

łowi leszcze na ziarka pęczaku namoczone w melasie,

i w koszyk to samo .

No ale jak w koszyk sam pęczak np. parzony? Przecież w sumie to nie pracuje tak jak zanęta. Czy może jakiś patent na to jest, jakaś domieszka sypkiej bazy czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 460
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Madimasz racje...ale ja myślę że pęczak w koszyku zda rezultat,bo przecież koszyk może być bez denka i w ten sposób można podsypywać dokładne miejsce połowu,to tak samo jak ja robie z procą{strzelam pszenicą w ''spławiki"},i mi to zdaje rezultat bo w ten sposób co jakiś czas podnęcam jak łowie na to samo czym nęcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wodzie płynącej ,rzeka i koszyk 100 gramowy.

Jade w piątek na zalew Zofiówka i spróbuje na wodzie stojącej.

Mam takie koszyki bez denka 20gramowe ,już sie leszcze ruszyły na wodach stojących.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W sierpniu wybieram się na cały miesiąc nad ukochane jezioro. Gdzie nęcić o tej porze roku by zwabić duże leszcze? Nie posiadam łodzi, a jedynie kiepski ponton do wywózki więc miejsce powinno być w zasięgu rzutów z brzegu. Poniżej zamieszczam mapę batymetryczną zbiornika. Jezioro ma ok. 190 ha.

W zeszłym roku we wrześniu łapałem na feedera w miejscu gwałtownego spadku, na głębokości 8 m. Nie stosowałem długotrwałego nęcenia mimo to złowiłem kilka przyzwoitych sztuk. Czy latem szukać leszcza w tym samym miejscu, czy wybrać raczej płytsze rejony?

Link do mapki batymetrycznej: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/409618c0abd98574.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powiem ciekawostke o leszczach, łapałem na dużego szczupakowego bez sterowego woblera w kształcie karasia kolor srebrny ledwo co rzuciłem raz wziął leszcz półtora kilo normalnie za pyszczek ....... jednyne co mnie zaskoczyło to to że jedynie kotwiczka mu sie mieściła w pysku , wobler za nic by nie wszedł nie wiem co on miał zamiar zrobić..........:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja powiem ciekawostke o leszczach, łapałem na dużego szczupakowego bez sterowego woblera w kształcie karasia kolor srebrny ledwo co rzuciłem raz wziął leszcz półtora kilo normalnie za pyszczek ....... jednyne co mnie zaskoczyło to to że jedynie kotwiczka mu sie mieściła w pysku , wobler za nic by nie wszedł nie wiem co on miał zamiar zrobić..........:P

W okresie tarła leszcza , pilnujący tarliska samiec potrafi pochwycić wszystko co zakłóca porządek tarła. Jest to normalne w czasie pilnowania tarliska przez leszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zanęta to najlepiej kup taką ze sklepu na Leszcza są specjalne i tam wybierz sobie zależnie gdzie łapiesz czy na rzece czy na jeziorze

a jeśli chodzi o przynęty zarówno biały robak, czerwony, kukurydza możesz mieszać naprzykład dwa białe robaki i kukurydze razem to będzie tzw. kanapka, ja łapałem również piękne leszcze na specjalne zapachowe ciasto

i jeszcze jedna leszcze bardzo dobrze biorą nocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze dobrze jest lapac na groch z dodatkiem melasy co to jest melasa jest w plynie melasa słyszalem ze tez makaronem mozna nencic leszcz lubi zapach waniliowy jeszcze lepiej jest lapac na grunt z koszykiem z zanenta ale ona zwabi mala rybe czy lepiej lapac z olowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem ze dobrze jest lapac na groch z dodatkiem melasy co to jest melasa jest w plynie melasa słyszalem ze tez makaronem mozna nencic leszcz lubi zapach waniliowy jeszcze lepiej jest lapac na grunt z koszykiem z zanenta ale ona zwabi mala rybe czy lepiej lapac z olowiem

lepiej z koszyczkiem i dać wtedy większy haczyk i dużego robaka czerwonego to drobnica nie ruszy < może> też słyszałem o makaronie a ja nie tylko nim nęciłem ale również na niego łapałem i brały.

melasa jest w płynie, a zapach waniliowy lubia jak większość ryb spokojnego żeru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bylismy na rybkach i wyciognelismy pare ladnych sztuk leszcza na wlos na kturym byly dwa ziarnka grochu c o tym myslisz i polecil bys

myśle że metoda na włosa jest dobra jak i na leszcza tak i na karpia, a jeśli chodzi o te ziarna grochu leszcz nie jest wybredną rybą i bierze na wiele różnych przynęt, nawet na spinning........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj siedział koles obok nas i wyciogal sztuka po sztuce ok50do 60 cz bez koszyka na olowa my podziwialismy jak wycioga ryby bo u nas nic niebralo a mysmy lapali na koszyk i tez na groch dziwna sprawa

może znalazł jakiś dołek miejsce gdzie leszcze żerowały albo nęcił w tym miejscu , różne mogą być tego przyczyny.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc :???: jestem zielony w łowieniu nocą i nie wiem jaką zanętę przygotować by zaciągnąć leszcze i karpie w łowisko. Potrzebuje mieszanki która by długo działała( będę łowił ok 14 godz.), ściągała duże ryby i nie wymagała kilku dniowego nęcenia. Proszę o podanie także systemu nęcenia i przynęty jaką mógłbym zastosować. Zamierzam łowić w żwirowni o głębokości ok 4.5m i średnio zamulonym dnem za pomocą spławikówki. Wybaczcie że proszę o podanie tak banalnych danych ale naprawdę nie mam pojęcia o łowieniu nocą. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje mieszanki która by długo działała( będę łowił ok 14 godz.), ściągała duże ryby i nie wymagała kilku dniowego nęcenia.
Praktycznie takiej mieszanki nie ma ,choć można zastosować pelet [rozpuszczalny] z granulatem [nie rozpuszczalnym] to przywabienie dużych ryb jest znikome w tak krótkim czasie .Duże ryby są z natury nie ufne i potrzeba nieco czasu aby je przyzwyczaić do zanęty.
Proszę o podanie także systemu nęcenia
System nęcenia zależy w dużej mierze od odległości nęcenia np.proca na bliskie i średnie a rakieta na średnie i duże .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na leszcze trzeba trafić, albo je obserwować, dopiero teraz to do mnie dotarło, że one mają te swoje ścieżki, którymi pływają poszukując pokarmu. Po całodniowej zasiadce w miejscu gdzie się u mnie lechy spławiają, znam już godzinę, kiedy codziennie tam żerują, tym sposobem, obserwacji, już na kilku wyjazdach łowiłem sporo kilowych leszcze. Na pewno są też i większe, mam nadzieję, że je dorwę. Zauważyłem, że najlepsze brania, największych sztuk są przez godzinkę, może, trochę dłużej, potem chyba płyną dalej, a zostają te maluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby leszcze były w okolicy. Jak są to biorą.

Opowiem historię z przed kilku lat.

Przyjechałem nad wodę (jezioro Wielkie Partęczyny) i wiedziałem że są tam potężne leszcze. Pytam się tubylców czy coś bierze? Oni gadają że - panie nic a nic nawet płotka nie podchodzi! No to ja biegiem ;) do domku i robię im śniadanie. 10 kilo zanęty - kukurydza makaron robale plus zanęta ze sklepu jakiś tam atraktor. Moja kobita dziwnie się patrzyła jak wyruszyłem z pełnym wiadrem towaru nad wodę.

Dużo nie kombinowałem i wywaliłem wszystko tuż za pomostem na gruncie około 4 metry. Po kilkunastu godzinach znowu to samo. Co się później działo to szok!

Brały jak szalone. Nawet niewidomi, kobiety i dzieci nałapali pełne siaty. Ja zabrałem chyba 5sztuk powyżej 60cm i polazłem do domku. A jedna babeczka taka była zawzięta że siedziała cały dzień i złapała kilkadziesiąt sztuk. Dla mnie to wariactwo i zboczenie. Ale tak było \

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade w sobote i tez mam dwa wiadra , makaron ,pęczak ,białe, czerwone.

Małżonka nie wierzy mówi że to dla bezdomnych można oddać ,

na górze zobacza moje dobre uczynki i moze mi troszeczke odpuszczą za męczenie

niewinnych rybek. :shock:

Jade nad Warte w okolice Dąbia.

Do zobaczenia nad wodą Edmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już troszkę słabiej zauważyłem trochę mniejsze sztuki, ale nęcenie codziennie zaczynam od poniedziałku.

Makaron pęczak melasa przyprawa do piernika. Maniek 0,5 kg makaronu starczy dziennie (500 gram słuchego przed ugotowaniem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek 0,5 kg makaronu starczy dziennie
Powinno styknąć ,tyle tylko nie wybieraj tego najtańszego po 1pln za kilo :shock::wink: ,bo to tylko mąka i woda .Wiele razy się naciąłem na takim makaronie ,na dnie zrobiła się dziwna maż :cry: i ryby mnie olały :wink: ,nie piszę celowo jaką masz wybrać markę bo możesz nie kupić takiego ,nie kiedy lokalne firmy robią na prawdę dobre makarony o czym się nie raz przekonałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.